Biertowice 243
32-440 Sułkowice
tel. 12-273-28-39
Jak dojechać...

 • Dziś 17 niedziela zwykła. W czwartą niedzielę lipca obchodzimy już po raz drugi, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
 • Dziś jest także odpust w naszym dekanacie ku czci św. Anny w Jasienicy, suma o godz. 1130.
 • Dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo i poświecenie samochodów oraz innych pojazdów przy kościele na parkingu i wyżej. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przekazane do MIWA - POLSKA na pomoc w zakupie środków transportu dla misjonarzy.
 • W poniedziałek (25.07) - święto św. Jakuba, Apostoła. Pod tą datą - 25 lipca czcimy też św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Za przyczyną świętego Krzysztofa prośmy dziś i nie tylko dziś Pana Boga, byśmy szczęśliwie i cało mogli zawsze powrócić do domu. A kierowców prosimy o rozsądek i wyobraźnię na drodze.
 • We wtorek (26.07) – świętych Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny.
 • W piątek (29.07) wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.
 • Składam serdeczne podziękowanie za złożoną ofiarę oraz za żywe kwiaty i sprzątanie kościoła na niedzielną Eucharystię z rejonu VIII „Okolice kościoła”: Ewie Sławińskiej z córką Julią, rodzinie Agnieszce i Marcinowi Pisiak z córką Martynką, i paniom: Grażynie i Barbarze Sławińksa, Zofii Moskal, Józefie Moskal i Krystynie Moskal. Na przyszły tydzień proszę kolejnych parafian, to rejon IX  „Skotnica”.
 • Już dzisiaj informuję, iż Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” ogłasza kolejną zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego, która rozpocznie się za tydzień /przez trzy dni/ od poniedziałku do środy 3 sierpnia do godz. 1400. Środki z tego celu są przeznaczona na pomoc Polskich Misjonarzy. Miejsce składowania rzeczy na górnym parkingu w wyznaczonym miejscu.
 • Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce:
  - wielo i małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego;
  - sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny:
  - sprzęt audiowizualny;
  - narzędzia elektryczne i elektroniczne;
  - zabawki i sprzęt sportowy z mechanizmem elektrycznym;
  - baterie i akumulatory.
 • Dzisiaj przypada 79 rocznica pacyfikacji Sułkowic podczas, której śmierć poniosło 26 mieszkańców Sułkowic i Harbutowic. O  1800 tam w kościele Msza św., a po niej przemarsz pod Pomnik i złożenie kwiatów.
 • W ostatnich dniach do wieczności odeszła śp. Danuta Gniadek /91 lat/. Módlmy się o jej wieczne zbawienie oraz za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

  Naszą modlitwą obejmujemy chorych naszej parafii oraz Solenizantki, Solenizantów i osoby przeżywające swoje Jubileusze. Niech dobry Bóg darzy ich swym błogosławieństwem.

  Polecajmy te osoby, także nas samych i naszych bliskich wstawiennictwu naszych świętych patronów. Dobrej i błogosławionej niedzieli i całego tygodnia wszystkim życzymy.

Modlitwa poświęcenia pojazdów i błogosławieństwo kierowców.

Wspomożenie nasze w Imieniu Pana.

Który stworzył niebo i ziemię.

Pan z wami. 

I z duchem twoim.

Boże, który mocą swojego słowa stworzyłeś cały wszechświat i dałeś człowiekowi władzę nad całym stworzeniem oraz moc doskonalenia świata według zamysłów Twojej woli; spraw, aby pojazdy, dzieło Twoje i pracy ludzkiej, dzięki Twemu błogosławieństwu służyły dla dobra człowieka, jego pracy i wypoczynku.

Za wstawiennictwem Matki Niepokalanej i świętego  Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, ustrzeż Panie wszystkich, którzy będą korzystali z tych pojazdów, od wszelkich nieszczęść duszy i ciała, aby zawsze mogli bezpiecznie dojechać do wyznaczonego celu.

Niech zebrani tu kierowcy i ich pojazdy będą pobłogosławione dla Twojej chwały i pożytku ludzkiego w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

Myśl

Modlitwa to nie czary, a Pan Bóg to nie Harry. Nie traktuj regułek jak zaklęcia, lecz mów od serca.