• Dziś jest odpust w naszym dekanacie ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej w Bęczarce, suma o godz. 1130.
  • Dziś (21.08) przypada wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  • W poniedziałek (22.08) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
  • W środę (24.08) – święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  • W piątek (26.08) – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę (27.08) – wspomnienie św. Moniki.
  • Idąc za myślą i oczekiwaniom wielu parafian oraz po konsultacjach z Radą Parafialną od września tego roku, Sakrament Chrztu św. będzie udzielany tylko w pierwszą niedzielę miesiąca oraz w Święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy na Mszy świętej o godz. 1000.

Na wyraźną prośbę rodziców dziecka, lub z ważnych przyczyn chrzest może się odbyć także poza wyznaczoną niedzielą po zakończonej liturgii.

Chrzestny, o ile nie jest z parafii, gdzie ma być chrzest, ma obowiązek dostarczyć zaświadczenie od swojego Księdza Proboszcza (miejsca zamieszkania i spełniania praktyk religijnych), że może być chrzestnym dziecka. W żadnym przypadku chrzestnym nie może być: osoba żyjąca bez ślubu kościelnego, rozwiedziona i żyjąca w konkubinacie.

  • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu XII „Dzioł”. W tym tygodniu o czystość naszego kościoła zatroszczyły się 4 panie: Barbara Burda, Paulina Fus i jej dwie siostry Agata i Julia mieszkające poza naszą parafią, a przebywające w tych dniach na urlopie. Na przyszły tydzień bardzo proszę kolejnych uczynnych parafian z rejonu XIII „Izdebnik pod Brzezina”.
  • Ogłoszenie, o które poproszono:

Ochotnicza Straż Pożarna w Izdebniku i Klub Honorowych Dawców Krwi zaprasza wszystkich zainteresowanych do trzeciej w tym roku akcji krwiodawstwa, która odbędzie się w przyszłą niedzielę /28 sierpnia 2022r./ w Domu Strażaka w Izdebniku od  godz. 900 do 1230.

Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Różańcowej na każdy dzień. Na ostatnie chwile wakacji życzymy wszystkim dobrego, bezpiecznego odpoczynku oraz błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania - Szczęść Boże.

Myśl

Izraelici patrzyli w górę na miedzianego węża, aby przeżyć ukąszenie prawdziwego. Ty też zaufaj Panu i patrz na Niego, abyś żył... | Petrus

113839
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 542