• Ostatnia niedziela sierpnia kończy czas wakacyjnego odpoczynku i urlopów. Dziękujemy Bogu za ten czas, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze. Dziś na mocy postanowienia papieża Franciszka obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.
 • Dziś w naszym dekanacie sułkowickim odpust w Budzowie.
 • Dziś (28.08) przypada wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 • W poniedziałek (29.08) – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 • W czwartek (01.09) – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy.
 • W sobotę (03.09) – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 • Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
 • W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 800. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszą św.
 • Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 • Od godz. 1700 okazja do spowiedzi świętej. Msza św. o godz. 1800, polecamy wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, których Bóg odwołał do wieczności w minionym roku.
 • W piątek (2.09) spowiedź od 1630. O godz. 1800 Msza św. z litanią do Najśw. Serca Jezusowego /przypominam i zachęcam do praktyki 9 pierwszych piątków miesiąca/. Zmianka różańcowa po zakończonych nabożeństwach.
 • Kancelaria Parafialna w I piątki wieczorem nieczynna.
 • W sobotę zbiórka lektorów i ministrantów o godzinie 1000. Obecność obowiązkowa.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. z godz. 1000 odbędzie się obrzęd poświęcenia plecaków, książek i przyborów szkolnych dla najmłodszych z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Serdecznie zapraszam.
 • W niedzielę, 11 września, odbędzie się XXX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 900 przy stacji „u Piłata”. Mszy św. o 1130 przy ołtarzu polowym będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, a potem piknik rodzinny.
 • Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę złożoną na potrzeby naszej wspólnoty mieszkańcom i parafianom z rejonu XIII „Izdebnik pod Brzezina” oraz za troskę o czystość 7-ciu rodzinom z domów, wśród nich paniom: Agnieszce Mądrala, Danucie Radoń, Anecie Kurek, Bogusławie Kurek, Cecylii Stręk z dziećmi Aleksandrą i Adrianem oraz panu Józefowi Rymarczyk. Na przyszły tydzień tę troskę powierzamy mieszkańcom ostatniego XIV rejonu „Koszary”.
 • Dziękuję dobrym i życzliwym parafiankom z poza wyznaczonego rejonu za ofiarowanie żywych kwiatów z waszego ogrodu do naszej świątyni na ołtarze oraz ich udekorowanie.
 • Zachęcam do czytania prasy religijnej. W miejscach wyznaczonych jest nowy numer miesięcznika dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, a dla najmłodszych „Staś”. Za ostatnimi ławkami przy wyjściu z kościoła możliwość nabycia bezpłatnego nowego miesięcznika „Dobrych nowin”.

  Ogłoszenie, o które poproszono:
 • Urząd Miejski w Sułkowicach informuje, że w najbliższych dniach na terenie naszej gminy odbędą się spotkania informacyjne na temat „Co zrobić, aby otrzymać dotacje do wymiany pieca przed remontem", oraz „Który piec musi zostać usunięty do końca roku, a który może zostać”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek (2.09) w OSP Biertowice godz. 1800.

  Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach - Szczęść Boże.

Myśl

Przychodzimy na ten świat bez niczego. Umieramy nie zabierając niczego. A w międzyczasie kłócimy się o wszystko.

111933
Dzisiaj: 90
Wczoraj: 39
Ten miesiąc: 1,042