• Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce XII Tydzień Wychowania. Otoczmy modlitwą dzieci, młodzież oraz wszystkich zaangażowanych w to dzieło.
• Dziś w naszym dekanacie sułkowickim uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Imienia Maryi w Harbutowicach, suma o godz. 11.30.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
• We wtorek (13.09) – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
• W środę (14.09) – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
• W czwartek (15.09) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
• W piątek (16.09) – wspomnienie świętych Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
• We wtorek – 13 dzień miesiąca – wspominamy dzień objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszam wszystkich na przedostatni WIECZÓR FATIMSKI w tym sezonie: rozpoczęcie o godz. 17.30 Godzinkami do Matki Bożej, o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana ku czci M.B. Fatimskiej w intencji wszystkich czcicieli, po niej procesja Maryjna i Różaniec w wypisanych intencjach, które przyniesiemy. Zakończenie nabożeństwa Apelem Jasnogórskim. Bardzo proszę by figurę Matki Bożej poniosły panie z kolejnej 2-giej Róży różańcowej.
• Okazja do spowiedzi w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Mszą św. i nabożeństwem.
• W piątek z racji III piątku miesiąca Msza św. do Miłosierdzia Bożego, na zakończenie Koronka za naszych zmarłych polecanych w tegorocznych niedzielnych wypominkach i w intencji dusz czyśćcowych.
• Dnia 18 września (przyszła niedziela) obchodzimy w kalendarzu liturgicznym święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży.
• W naszej archidiecezji krakowskiej we wszystkich parafiach „Przygotowanie do Pierwszej Komunii św.” rozpoczyna się w klasie III. Rok temu odbyło już takie spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci klas młodszych z Dyrektorem Wydziału Katechetycznego oraz jej zasadnością opartą w Słowie arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Pierwsza Komunia w naszej parafii odbędzie się nie w obecnym trwającym roku szkolnym, ale za dwa lata, w maju 2024 roku.
• Zapraszam Rodziców i uczniów szkoły podstawowej z klasy 6 i 7 na Mszę św. o godz. 16.00 oraz cykl przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania. Za dwa tygodnie też w niedzielę 25 września młodzież z klasy 8 i średniej z Rodzicami. Po tych Mszach św. będzie spotkanie informacyjne i organizacyjne. Obecność zasadna i konieczna.
• W przyszłą niedzielę przed kościołem po Mszach św. odbędzie kwesta na pomoc dla rodzeństwa dwójki dzieci z Parafii Wiśniowa, które cierpią na mózgowe porażenie dziecięce. Państwo Mistarz partycypują w kosztach leczenia na miarę swoich możliwości finansowych, brakujące kwoty udaje się uzyskać dzięki ludzkiej ofiarności, o które proszą również w sąsiadujących parafiach.
• Można już rezerwować Msze św. na rok 2023. Dokonujemy tylko rezerwacji bez stypendium. Stypendia składamy przy okazji odprawienia Mszy.
• Jak co roku w naszej Archidiecezji Krakowskiej odbędzie się w sobotę 24 września 2022r., XIII Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Wyjazd wspólnym autokarem – zainteresowanych - szczególnie Róże różańcowe - proszę o zapisy w tym tygodniu w zakrystii.
• Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom „Pierwszemu rejonowi o nowym określeniu części II, Za Góra” oraz za posprzątanie naszej świątyni i kwiaty – było 5 osób. Troskę o Kościół powierzamy kolejnemu rejonowi „Za Rzeka, cz. I”. Dziękuję także wczorajszym nowożeńcom za wystrój kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.

 Prośba o przekazanie do ogłoszeń następujących informacji:
• Urząd Gminy w Sułkowicach przypomina, że z dniem 15 września /w czwartek/ mija termin płatności trzeciej raty podatku od gruntów i nieruchomości.
• Sołtys naszej wsi będzie przyjmował podatek w Strażnicy OSP w ten czwartek od godz. 17.00 - 18.00.
• Burmistrz Gminy Sułkowice i Sołtys Sołectwa Biertowice zapraszają Mieszkańców na ZEBRANIE WIEJSKIE, które odbędzie się w przyszłą niedzielę /18 września 2022r/ o godz. 11.00 w Zespole Placówek Oświatowych w Biertowicach (sala gimnastyczna).
Tematy zebrania: Uchwalenie funduszu sołeckiego na rok 2023 - Sprawy bieżące - Zapytania i wolne wnioski.

Niech Boże Błogosławieństwo umacnia nas w dobrych postanowieniach oraz daje siłę i moc na trudy codziennego życia. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i szczęśliwego nowego tygodnia – Szczęść Boże.

Myśl

Modlitwa to wykonywanie wszystkich codziennych czynności POPRZEZ BOGA, a nie obok Niego. On nie chce być jedną z pozycji w kalendarzu pod wpisem "modlitwa", czy "Msza Święta". On chce znajdować się w każdej wpisanej tam pozycji, jakakolwiek by ona była. | Petrus

113840
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 543