Dziś 28 Niedziela Zwykła. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie o godz. 1630, w niedziele – o godz. 1515. Wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież serdecznie zachęcam do udziału w tym nabożeństwie.

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej. Sumę Odpustową o godz. 1130 odprawi i kazanie wygłosi nasz tegoroczny rekolekcjonista ks. Wiesław Pietrzak /sercanin/, po Mszy św. będzie krótka procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam do udziału w tej Eucharystii, która sprawowana będzie w intencji wszystkich parafian i ich spraw. Zapraszam do udziału w odpuście druhny i druhów strażaków w strojach galowych, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami, dzieci, młodzież, ministrantów, lektorów, wszystkie Grupy Duszpasterskie oraz wszystkich Parafian i Gości.

W czwartek 13 dzień miesiąca odprawimy ostatnie już w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 1730 Godzinkami do Matki Bożej, o godz. 1800 Msza św. koncelebrowana której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi, jak w ciągu tegorocznego całego sezonu ks. Michał Woźniak, po niej procesja z figurą Matki Bożej, modlitwa różańcowa, i Apel maryjny. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

W piątek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, pamiętajmy w naszych modlitwach o nauczycielach, wychowawcach i katechetach.

W tym tygodniu przeżywać będziemy:

- we wtorek (11.10) – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża;

- w czwartek (13.10) – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana;

- w sobotę (15.10) – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski, z tej okazji przed kościołem do puszek po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W tym też dniu odbędzie się kwesta o którą poproszono. Rodzice chorej swojej pięcioletniej córeczki Marysi Szostak z Leńcz bardzo proszą o tę pomoc finansową na jej operację i rehabilitację.  Wszystkim, którzy udzielą takiego wsparcia, serdecznie dziękujemy.

Dziękuję za ofiarę na kościół i kwiaty rodzinom o zdwojonych siłach z rejonu V „od Stachówki” i VI „Centrum po stronie rzeki”. Na przyszły tydzień powierzam tę troskę mieszkańcom rejonu VII – Początek wsi „od Drogi bielskiej”.

Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drodze naśladowania Chrystusa i Jego Najświętszej Matki, których życie rozważamy w tajemnicach różańcowych.

 

Myśl

Izraelici patrzyli w górę na miedzianego węża, aby przeżyć ukąszenie prawdziwego. Ty też zaufaj Panu i patrz na Niego, abyś żył... | Petrus

113839
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 542