• W liturgii Kościoła wspominamy dziś rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Dziękujemy Dobremu Bogu za dar naszej świątyni, którą wspólnie budowaliście i upiększaliście. Zanosimy dziś szczególnie modlitwy za wszystkich budowniczych, fundatorów i ofiarodawców tego kościoła i prosimy, by Jezus Dobry Pasterz im wszystkim błogosławił, a zmarłych przyjął do Domu Ojca w niebie.
 • Dziś Nabożeństwo różańcowe o godz. 15:15 a jutro ostatni różaniec o godz. 16:30. Wszystkim, którzy pamiętali o różańcowej modlitwie– serdeczne Bóg zapłać.

  Spowiedź św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie jutro tj. w poniedziałek od godz. 15:45.

 • We wtorek - 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w naszym kościele o 8:00 i 10:00. Nie będzie Mszy św. o 16:00. Natomiast jak co roku na cmentarzu w Sułkowicach o godz. 14:00 Msza św. za wszystkich zmarłych naszych parafian. Na zakończenie procesja i modlitwy z wypominkami jednorazowymi. Cmentarz jest miejscem świętym. Niech nam więc towarzyszy tam klimat powagi, skupienia i modlitwy.

  W środę (02.11) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7:00 i 17:00, po nich różaniec połączony z wypominkami jednorazowymi.

  Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 • W piątek (04.11) – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

  Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
 • W czwartek od godz. 1600 okazja do spowiedzi. Msza św. o godz. 1700, polecamy zmarłych z tej parafii, których Bóg odwołał do wieczności w minionym roku.
 • W piątek spowiedź też od 1600. Msza św. o godz. 1700 z litanią do Najśw. Serca Jezusowego. Zmianka różańcowa po zakończonych nabożeństwach.

  Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszam do spowiedzi i Komunii Św. I-piątkowej oraz na Mszę św. o godz. 17:00.

  Kandydaci do Bierzmowania mają swoje spotkania formacyjne: młodzież z klasy siódmej w czwartek o godz. 18:00, a młodzież ze szkół średnich w przyszłą niedzielę po Mszy św. z godz. 16:00.

  W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 wręczenie stosownych nagród dla uczestniczących dzieci w nabożeństwach różańcowych.

  Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu IX – Skotnica oraz za posprzątanie naszej świątyni – było pięć pań z czterech domów.  Na przyszły tydzień troskę o dobro naszej Parafii i kościoła powierzam mieszkańcom rejonu X – „Nad Zakładem komunalnym”.

  Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drodze dążenia do świętości.

Myśl

Językiem Boga jest cisza i tylko w ciszy Go spotykam | Petrus

113840
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 543