• Dzisiaj I Niedziela miesiąca, przed południem na Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Dzisiaj po Mszy św. z godz. 1000 w „Domu parafialnym” wręczenie nagród dla dzieci z  tegorocznych nabożeństw różańcowych.
 • Młodzież ze szkół średnich po Mszy św. z godz. 1600 zapraszam na wspólne spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
 • Od dzisiejszej niedzieli czytane są już tegoroczne wypominki roczne, gdyby ktoś z Was zauważył błąd powstały przy przepisywania, to proszę o zgłoszenie tego w zakrystii lub kancelarii.
 • W tym tygodniu kancelaria będzie zamknięta. Pilne i naglące sprawy kierujemy telefonicznie na numer kontaktowy stacjonarny 12 273 28 39 , bądź komórkowy 607 57 28 39. Wszystkie ważne sprawy do zainteresowanych będą oddzwaniane.
 • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
  – w środę (9.11) – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  – w czwartek (10.11) – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  – w piątek (11.11) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa – jest to nasze Narodowe Święto Niepodległości. Uroczyste obchody rozpoczną się Mszą św. o godz. 1000 w kościele parafialnym Najśw. Serca Pana Jezusa w Sułkowicach, po nich nastąpi złożenie kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji w Sułkowicach oraz koncert Orkiestry Dętej.
  Z racji świątecznego charakteru tego dnia arcybiskup metropolita krakowski udzielił w Archidiecezji Krakowskiej dyspensy od powstrzymywania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru tego dnia.
  – w sobotę (12.11) – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 • W przyszła niedzielę obchodzić będziemy VI Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji przy wyjściu z kościoła złożyć będzie można ofiary do puszek na organizację Światowego Dnia Ubogich w naszej Archidiecezji.
 • Bardzo dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu X – „Nad Zakładem Komunalnym” oraz za posprzątanie naszej świątyni – było siedem osób z sześciu domów. Na przyszły tydzień troskę o dobro naszej Parafii i kościoła powierzamy mieszkańcom rejonu XI – „Potok”.
 • Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy Zofię Głowacz /68 l./ i Józefa Światłonia /80 l./. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

 • Prośba o przekazanie do ogłoszeń następujących informacji:
 • Sułkowicki Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców naszej Gminy na Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych, które odbędzie się w dniu 11.11.2022 — piątek, o godz. 1600 w Sali Widowiskowej Sułkowickiego Ośrodka Kultury.”

  Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drodze dążenia do świętości.

Myśl

Jezus rozpięty na krzyżu mówi: CO JA MOGŁEM DLA CIEBIE JESZCZE ZROBIĆ? | ks. Piotr Pawlukiewicz

113836
Dzisiaj: 26
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 539