Biertowice 243
32-440 Sułkowice
tel. 12-273-28-39
Jak dojechać...

 • Dzisiaj I Niedziela miesiąca, przed południem na Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Dzisiaj po Mszy św. z godz. 1000 w „Domu parafialnym” wręczenie nagród dla dzieci z  tegorocznych nabożeństw różańcowych.
 • Młodzież ze szkół średnich po Mszy św. z godz. 1600 zapraszam na wspólne spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
 • Od dzisiejszej niedzieli czytane są już tegoroczne wypominki roczne, gdyby ktoś z Was zauważył błąd powstały przy przepisywania, to proszę o zgłoszenie tego w zakrystii lub kancelarii.
 • W tym tygodniu kancelaria będzie zamknięta. Pilne i naglące sprawy kierujemy telefonicznie na numer kontaktowy stacjonarny 12 273 28 39 , bądź komórkowy 607 57 28 39. Wszystkie ważne sprawy do zainteresowanych będą oddzwaniane.
 • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
  – w środę (9.11) – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  – w czwartek (10.11) – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  – w piątek (11.11) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa – jest to nasze Narodowe Święto Niepodległości. Uroczyste obchody rozpoczną się Mszą św. o godz. 1000 w kościele parafialnym Najśw. Serca Pana Jezusa w Sułkowicach, po nich nastąpi złożenie kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji w Sułkowicach oraz koncert Orkiestry Dętej.
  Z racji świątecznego charakteru tego dnia arcybiskup metropolita krakowski udzielił w Archidiecezji Krakowskiej dyspensy od powstrzymywania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru tego dnia.
  – w sobotę (12.11) – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 • W przyszła niedzielę obchodzić będziemy VI Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji przy wyjściu z kościoła złożyć będzie można ofiary do puszek na organizację Światowego Dnia Ubogich w naszej Archidiecezji.
 • Bardzo dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu X – „Nad Zakładem Komunalnym” oraz za posprzątanie naszej świątyni – było siedem osób z sześciu domów. Na przyszły tydzień troskę o dobro naszej Parafii i kościoła powierzamy mieszkańcom rejonu XI – „Potok”.
 • Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy Zofię Głowacz /68 l./ i Józefa Światłonia /80 l./. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

 • Prośba o przekazanie do ogłoszeń następujących informacji:
 • Sułkowicki Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców naszej Gminy na Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych, które odbędzie się w dniu 11.11.2022 — piątek, o godz. 1600 w Sali Widowiskowej Sułkowickiego Ośrodka Kultury.”

  Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drodze dążenia do świętości.

Myśl

Po co iść do spowiedzi, skoro nic się potem nie zmienia? Skarpetek nie pierze się po to, aby zawsze były czyste, ale aby nie zaczęły śmierdzieć. | Ks. Piotr Pawlukiewicz