Biertowice 243
32-440 Sułkowice
tel. 12-273-28-39
Jak dojechać...

 • Przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Dziś także wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.
 • Przyszła niedziela (27.11) jest I Niedzielą Adwentu. Wraz z nią rozpoczynamy nowy rok kościelny. Jest to drugi etap trzyletniego programu duszpasterskiego - "Eucharystia daje życie". Adwent – to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
 • Zachęcam do przygotowania w naszych domach symboli adwentowych: wieńca i lampionów.

  Uroczyste poświęcenie naszych domowych wieńców adwentowych będzie na Mszy św. o 1100. To one w tym czasie będą nam przypominać o wspólnej, rodzinnej modlitwie, która jest istotą adwentowego oczekiwania.
 • Za tydzień w kościele zostaną poświęcone opłatki na nasz wigilijny stół. Od przyszłej niedzieli będą też dostępne wigilijne świece Caritas.
 • Zapraszam dzieci z lampionami i z rodzicami na tegoroczne roraty. Będziemy spotykać się przez cały adwent w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 1700 oraz rano o 700 jeszcze przed nauką szkolą: we wtorki i czwartki, w soboty też o 700.
 • Wczoraj /w sobotę/  19 listopada 2022 w Szkole podstawowej nr 2 w Sułkowicach, odbył się Turniej piłki nożnej w naszym dekanacie /jest 10 parafii/ pomiędzy ministrantami klas młodszych Szkoły podstawowej i ministrantów starszych naszej szkoły i szkół ponadpodstawowych.

  Mecz był w zaciekłej, ale spokojnej rywalizacji. Ministranci starsi zasłużenie wywalczyli drugie miejsce. Taki rezultat można było osiągnąć dzięki wspaniałej formie naszych zawodnikom i niezawodnym bramkarzom. U młodszych ministrantów było troszkę inaczej - nie udało się....., było tak blisko, ale zdobyć pierwsze zaszczytne miejsca pośród tylu drużyn ministranckich nie jest tak łatwo. Wszystkim wspaniałym zawodnikom i strzelcom bramek - GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY !!!! Bardzo dziękuję rodzicom za bezinteresowne zawiezienie i przywiezienie swoich synów i organizację transportu na czas dojazdu i przyjazdu do swych domów.
 • Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na VI Światowy Dzień Ubogich. Złożyliśmy 986 . Bóg zapłać za dar serca. Ofiary w całości zostały przesłane na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

  W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • W poniedziałek (21.11) – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
 • We wtorek (22.11) – wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z okazji przypadającego w tym dniu panu Organiście i jego synowi Bartłomiejowi życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i siły w prowadzeniu śpiewu i gry organowej w posłudze w naszym kościele.
 • W czwartek (24.11) – męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.
 • W piątek (25.11) – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.
 • W sobotę (26.11) na zakończenie roku kościelnego i rozpoczęcie nowego, kancelaria parafialna będzie zamknięta ze względu na spotkanie duszpasterskie w Krakowie wszystkich księży z diecezji z ks. Arcybiskupem.
 • Tydzień temu 13 listopada powierzyliśmy i poprosiliśmy jako nasza wspólnota parafialna by troskę o kościół i posprzątanie na dzisiejsze niedzielne święto zadbali parafianie naszej miejscowości z rejonu XII – „Dzioł”. Do posprzątania naszego kościoła przyszła jedna osoba.

  Jedynym wytłumaczeniem jest zapewne zapomnienie i zabieganie w swoich codziennych obowiązkach. Bardzo proszę by za tydzień na I Niedzielę Adwentu podjęli troskę parafianie z rejonu XII – „Dzioł”.
 • W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Marian Kaleta /w wieku 85 lat/. Pomódlmy się za spokój jego duszy i za naszych bliskich zmarłych: Dobry Jezu…

  Niech Jezus Chrystus będzie Królem oraz Panem naszych serc, byśmy idąc drogą Ewangelii, nieśli współczesnemu światu orędzie prawdy i miłości. Idźmy z Bożym Błogosławieństwem...

Myśl

My do Pana Boga mamy często taką postawę: jeden pas bezpieczeństwa, drugi pas bezpieczeństwa, hełm, jedna poręcz, druga poręcz - "Jezu, ufam Tobie". | ks. Piotr Pawlukiewicz