• Przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Dziś także wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.
 • Przyszła niedziela (27.11) jest I Niedzielą Adwentu. Wraz z nią rozpoczynamy nowy rok kościelny. Jest to drugi etap trzyletniego programu duszpasterskiego - "Eucharystia daje życie". Adwent – to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
 • Zachęcam do przygotowania w naszych domach symboli adwentowych: wieńca i lampionów.

  Uroczyste poświęcenie naszych domowych wieńców adwentowych będzie na Mszy św. o 1100. To one w tym czasie będą nam przypominać o wspólnej, rodzinnej modlitwie, która jest istotą adwentowego oczekiwania.
 • Za tydzień w kościele zostaną poświęcone opłatki na nasz wigilijny stół. Od przyszłej niedzieli będą też dostępne wigilijne świece Caritas.
 • Zapraszam dzieci z lampionami i z rodzicami na tegoroczne roraty. Będziemy spotykać się przez cały adwent w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 1700 oraz rano o 700 jeszcze przed nauką szkolą: we wtorki i czwartki, w soboty też o 700.
 • Wczoraj /w sobotę/  19 listopada 2022 w Szkole podstawowej nr 2 w Sułkowicach, odbył się Turniej piłki nożnej w naszym dekanacie /jest 10 parafii/ pomiędzy ministrantami klas młodszych Szkoły podstawowej i ministrantów starszych naszej szkoły i szkół ponadpodstawowych.

  Mecz był w zaciekłej, ale spokojnej rywalizacji. Ministranci starsi zasłużenie wywalczyli drugie miejsce. Taki rezultat można było osiągnąć dzięki wspaniałej formie naszych zawodnikom i niezawodnym bramkarzom. U młodszych ministrantów było troszkę inaczej - nie udało się....., było tak blisko, ale zdobyć pierwsze zaszczytne miejsca pośród tylu drużyn ministranckich nie jest tak łatwo. Wszystkim wspaniałym zawodnikom i strzelcom bramek - GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY !!!! Bardzo dziękuję rodzicom za bezinteresowne zawiezienie i przywiezienie swoich synów i organizację transportu na czas dojazdu i przyjazdu do swych domów.
 • Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na VI Światowy Dzień Ubogich. Złożyliśmy 986 . Bóg zapłać za dar serca. Ofiary w całości zostały przesłane na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

  W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • W poniedziałek (21.11) – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
 • We wtorek (22.11) – wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z okazji przypadającego w tym dniu panu Organiście i jego synowi Bartłomiejowi życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i siły w prowadzeniu śpiewu i gry organowej w posłudze w naszym kościele.
 • W czwartek (24.11) – męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.
 • W piątek (25.11) – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.
 • W sobotę (26.11) na zakończenie roku kościelnego i rozpoczęcie nowego, kancelaria parafialna będzie zamknięta ze względu na spotkanie duszpasterskie w Krakowie wszystkich księży z diecezji z ks. Arcybiskupem.
 • Tydzień temu 13 listopada powierzyliśmy i poprosiliśmy jako nasza wspólnota parafialna by troskę o kościół i posprzątanie na dzisiejsze niedzielne święto zadbali parafianie naszej miejscowości z rejonu XII – „Dzioł”. Do posprzątania naszego kościoła przyszła jedna osoba.

  Jedynym wytłumaczeniem jest zapewne zapomnienie i zabieganie w swoich codziennych obowiązkach. Bardzo proszę by za tydzień na I Niedzielę Adwentu podjęli troskę parafianie z rejonu XII – „Dzioł”.
 • W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Marian Kaleta /w wieku 85 lat/. Pomódlmy się za spokój jego duszy i za naszych bliskich zmarłych: Dobry Jezu…

  Niech Jezus Chrystus będzie Królem oraz Panem naszych serc, byśmy idąc drogą Ewangelii, nieśli współczesnemu światu orędzie prawdy i miłości. Idźmy z Bożym Błogosławieństwem...

Myśl

Statek nie tonie od wody, która go otacza, ale od tej, która dostaje się do środka. Nie pozwól by to, co się dzieje wokół Ciebie, dostawało się do Twojego wnętrza i ciągnęło Cię w dół.

111933
Dzisiaj: 90
Wczoraj: 39
Ten miesiąc: 1,042