• Przeżywamy dziś I Niedzielę Adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Hasłem tego roku będą słowa: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 • Dziś uroczyste poświęcenie naszych wieńców adwentowych - to one w tym czasie będą nam przypominać o wspólnej, rodzinnej modlitwie, która jest istotą adwentowego oczekiwania.
 • Serdecznie wszystkich zapraszam do udziału w roratach, a szczególnie dzieci z rodzicami i młodzież. W tym roku dzieci podczas adwentu poprowadzi postać wyjątkowa: św. Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa. Razem z nim będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Mesjasza i proroków, którzy zapowiadali Jego przyjście. Na początku Mszy św. roratniej będziemy uczestniczyć w procesji przez kościół, niosąc zapalone lampiony. Dzieci będą przynosiły namalowane serduszka z dobrymi uczynkami, za które będą otrzymywać drogą losowania figurkę Matki Bożej, będą też otrzymywać obrazki po roratach do planszy adwentowej.
 • Roraty przez cały adwent w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 1700 oraz rano o 700 we wtorki, czwartki i w soboty.

  Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
 • W czwartek od godz. 1600 okazja do spowiedzi świętej. Zapraszam do Sakramentu pojednania zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne i młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
  W tym też dniu na Mszy św. o godz. 1700 polecamy wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, których Bóg odwołał do wieczności w minionym roku.
 • Uczniów klas VII zapraszam na Mszę św. „Roratnią” - po Liturgii spotkanie formacyjne w „Domu parafialnym”.
 • W piątek spowiedź od 1530, o 1700 Msza św. z litanią do Najśw. Serca Jezusowego, po niej zmiana tajemnic Różańcowych.
 • W przyszłą niedziele po Mszy św. z godz. 1600 młodzież ze szkół średnich ma swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 • Dzisiaj, po Mszy św. błogosławimy opłatki, którymi będziemy się dzielić podczas wieczerzy wigilijnej. Opłatki można nabywać za tydzień wychodząc z kościoła, a składane przy tej okazji ofiary stanowią częściowe wynagrodzenie dla pana Organisty za jego posługę oraz naszą wdzięczności. Bóg Zapłać za zrozumienie.
 • Na stoliku za ławkami wystawione są już Świece Caritas: „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Niestety, jak wszystko i one w tym roku są droższe: 15 zł. od dużej świecy, a 9 zł. od małej. Ofiary składane przy zakupie świec z nadpłatą przeznaczone będą na cele charytatywne.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest także grudniowy numer miesięcznika dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”- a dla najmłodszych „Staś”. Otrzymamy także przy wyjściu z kościoła kolejny bezpłatny miesięcznik gazeta ewangelizacyjna „Dobre nowiny”.

  W tym tygodniu przeżywać będziemy:
  - w środę (30.11) -  święto św. Andrzeja Apostoła;
  - w sobotę (3.12) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu XII – „Dzioł” oraz za posprzątanie naszej świątyni – było 12 osób z 6 domów w tym 6 dzieci szkoły podstawowej. Na przyszły tydzień troskę o kościół powierzamy mieszkańcom z ostatniego XIII rejonu naszej parafii – „Izdebnik pod Brzezina”.
 • Dyrekcja i Rada Rodziców przy Zespole Placówek Oświatowych w Biertowicach serdecznie zapraszają na zakupy domowych wypieków w niedzielę 4 grudnia, w budynku A w godzinach od 730 – 1130. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na potrzeby dzieci szkolnych i przedszkolnych.

  Solenizantom, jubilatom i przeżywającym imieniny i urodziny składamy życzenia z modlitwą. Pan Bóg niech nam błogosławi a Maryja Matka w Adwentowym czuwaniu wspiera i oręduje za nami.

Myśl

To nie jest tak, że oni umarli, a my żyjemy. To oni żyją, a my umieramy | ks. Piotr Pawlukiewicz

113841
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 544