• Dzisiaj I niedziela miesiąca – do południa po Mszy św. z godz. 800 i 1000 wystawienie i adoracja Najśw. Po południu po Mszy św. z godz. 1600 młodzież ze szkół średnich ma kolejne przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 • W okresie Adwentu Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie - Roraty są odprawiane w tym tygodniu o godz. 1700 w poniedziałek, środę, czwartek i w piątek, rano o 700 we wtorek i w sobotę. Jeszcze raz zachęcam do licznego udziału wszystkich wiernych, a dzieci zapraszam wraz z lampionami.

  W najbliższe dni będziemy wspominali:
  - we wtorek (6.12) - św. Mikołaja;
  - w czwartek (8.12) - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w kościele o godz. 700 i 1700.

  Od godz.1200 „Godzina Łaski” - zachęcam do osobistej modlitwy. Objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia Maryja powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie (1200 - 1300), ześlę wiele łask dla duszy i ciała”. Postarajmy się oddać Niepokalanej całą Świętą Godzinę.  
 • W piątek (9.12) młodzież klasy VIII zapraszam z indeksami na Mszę św. „Roratnią” i kolejne spotkanie formacyjne po Liturgii do „Domu parafialnego”.
 • Opłatki na stół wigilijny można nabywać wychodząc z kościoła, a składane przy tej okazji ofiary niech będą wyrazem naszej wdzięczności, a przy okazji formą gratyfikacji dla p. Organisty za jego wielkie zaangażowanie i co niedzielną posługę gry i śpiewu w naszej parafii.
 • Są także do nabycia świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, w tym roku duża świeca 15 zł., od małej 9 zł. Wszystkie świece już zostały zapłacone przez Caritas diecezji. Gdyby ktoś złożył więcej, to pozostała część ofiary przeznaczona będzie na cele charytatywne.
 • Za ostatnimi ławkami przy wyjściu z kościoła możliwość nabycia bezpłatnego miesięcznika „Dobrych nowin”.
 • W sobotę o czystość naszego kościoła zatroszczyli się parafianie z ostatniego XIII rejonu – „Izdebnik pod Brzezina” – było 5 osób. Dziękuje także za złożoną ofiarę na kościół tym rodzinom. Serdeczne „Bóg zapłać”. Na przyszły tydzień troskę o kościół powierzamy mieszkańcom z rejonu I – Koszary cz. 1.

 

 • Prośba o przekazanie do ogłoszeń następujących informacji:
 • Dyrekcja i Rada Rodziców przy Zespole Placówek Oświatowych w Biertowicach przypominają i serdecznie zapraszają na zakupy domowych wypieków dziś /niedziela 4.12/ w budynku A w od 730 – 1130. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na potrzeby dzieci szkolnych i przedszkolnych.
 • Sułkowicki Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców Gminy Sułkowice do wzięcia udziału w corocznym Konkursie Szopek i Gwiazd Betlejemskich, Stroików i Kartek Świątecznych. Szczegółowe informacje w biurze Sułkowickiego Ośrodka Kultury oraz na stronie internetowej.

  Niech czas Adwentu wzmocni w naszych sercach wiarę i wzajemną miłość, by Jezus mógł w nich znaleźć godne mieszkanie. Na nowy tydzień życzmy sobie Bożego błogosławieństwa.

Myśl

Jeśli cierpienie by nie istniało, to skąd byś wiedział, czy jesteś wierzący? | Petrus

113836
Dzisiaj: 26
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 539