• Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Gaudete” i zachęca nas do radości, której źródłem jest prawda, że Syn Boży przychodzi na ziemię, aby nieść dobrą nowinę wszystkim narodom.
 • W poniedziałek (12.12) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.
 • We wtorek (13.12) – wspomnienie św. Łucji, Dzień modlitwy za ofiary stanu wojennego z 1981 roku.
 • W środę (14.12) – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

  W tym dniu zgodnie z prośbą ks. Arcybiskupa na Mszy św.  o 1700 modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny.
 • W piątek (16.12) - z racji III piątku miesiąca modlić się będziemy w intencji naszych zmarłych polecanych w tegorocznych niedzielnych wypominkach.
 • W najbliższą sobotę (17.12) odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 830. Chorych można zgłaszać w zakrystii, kancelarii, bądź telefonicznie. Zatroszczmy się o życie duchowe i sakramentalne tych, którym zdrowie nie pozwala przyjść do kościoła.
 • Parafialna spowiedź adwentowa w tym roku będzie w piątek 23 grudnia od 1430 do 1800.
 • W sobotę, na Mszy św. o godz. 1100 w Sułkowicach zostaną włączeni i pobłogosławieni najstarsi ministranci z naszej parafii do grona lektorów, którzy przygotowywali się z poczuciem odpowiedzialności, by z wielką radością służyć Panu Jezusowi i Jego Matce oraz odważnie czytać Słowo Boże w naszej wspólnocie. Zapraszam na tę uroczystość rodziców, rodzeństwo i dziadków naszych bohaterów.
 • W sobotę, o godzinie 1600 rozpocznie się pod Oknem Papieskim koncert Małej Armii Janosika. Po koncercie abp. Marek Jędraszewski zapali lampki na choince. Swoją wizytę zapowiedział także św. Mikołaj, który przygotował prezenty dla wszystkich dzieci. Szczegóły na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła i na stronie internetowej.
 • Już dzisiaj uprzejmie proszę nasze Parafianki i Parafian wśród nich nowe chętne osoby do pomocy przy udekorowaniu szopki bożonarodzeniowej i dekoracji kościoła na tegoroczne Święta. Wszystkie informacje dla zainteresowanych w tym przedsięwzięciu możemy uzyskać u pani zakrystianki.
 • Składam gorące „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła naszym parafianom rejonu I - Koszary cz. 1 oraz za troskę i czystość świątyni. Dziękuję za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Na przyszły tydzień troskę o kościół powierzamy mieszkańcom z rejonu I – Za Góra cz. 2.

 • Prośba o przekazanie do ogłoszeń następujących informacji:
 • Burmistrz Gminy Sułkowice zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbywa się dzisiaj na sułkowickim rynku od 1030 do godz. 1700.

  Niech kolejne dni Adwentu pomogą nam odnowić przyjaźń z Bogiem oraz uporządkować relacje z bliźnimi w duchu prawdy, przebaczenia i wzajemnej miłości.

Myśl

Głupstwa dorosłych nazywa się zajęciami. Kiedy zaś chłopcy głupstwami się zajmują, dorośli wymierzają im karę. | Św. Augustyn

113839
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 542