• Przeżywamy V Niedzielę zwykłą.
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca do południa po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Dziś przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
 • Dziś rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Adorację przeżyjmy modląc się wspólnie: rozpoczęcie o 1400, o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej osobista modlitwa w ciszy do godz. 1545. Kolejne niedziele z Jezusem Chrystusem podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu 12 i 19 lutego. Serdecznie zapraszam.
 • W poniedziałek (06.02) – wspomnienie świętych męczenników japońskich Pawła Miki i Towarzyszy.
 • W piątek (10.02) – wspomnienie św. Scholastyki.
 • W sobotę (11.02) – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Będziemy w tym dniu szczególnie pamiętać w naszej modlitwie o ludziach chorych i cierpiących.
 • W święto Ofiarowania Pańskiego (2.02) zebraliśmy 645 zł na zakony kontemplacyjne. Składka została przesłana do Kurii Metropolitalnej. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 • Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które przyjęły kapłana do swoich domów w czasie kolędy. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, rozmowę i wszelkie życzliwe uwagi. Serdeczne Bóg zapłać za Wasze ofiary składane przy okazji kolędy, dla Służby liturgicznej, pani zakrystiance i panu organiście, za wszelkie dobro i życzliwość tego kolędowego czasu serdecznie dziękuję.
 • Dziękuję „Różom różańcowym” za złożoną ofiarę na potrzeby duchowe i materialne naszej parafii.
 • Dziękuję dorosłej grupie dekoracyjnej, dzieciom i młodzieży szkolnej naszej parafii za pomoc przy rozbieraniu szopki bożonarodzeniowej.
 • Bóg zapłać za ofiary i dokonywane przelewy na konto naszej parafii. Wszystkich ofiarodawców polecam Bogu w modlitwach.
 • Z racji ferii zimowych spotkania dla bierzmowanych odbędą się po feriach.
 • Dziękuję ośmiu naszym parafiankom z rejonu VIII – „Okolice kościoła” za ich troskę o czystość naszej świątyni oraz ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Na kolejny tydzień za poczucie odpowiedzialności naszej wspólnoty Kościoła, powierzamy rejonowi IX – „Skotnica”.
 • Prośba o przekazanie do ogłoszeń następujących informacji:
 • Urząd Miejski w Sułkowicach informuje, że w przyszłą niedzielę (12.02.2023) będzie można odebrać nakazy płatnicze oraz informacje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Nakazy płatnicze oraz tą informację można odbierać w godz. od 800-1300 w OSP Biertowice.

  Niech nowy tydzień będzie dla nas czasem okazania miłosierdzia, zwłaszcza wobec chorych i osamotnionych, poprzez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę w ich intencji.

 

Myśl

Grób Chrystusa jest pierwszym, przy którym słowo "koniec" ustępuje miejsca słowu "początek". | ks. Piotr Pawlukiewicz

113838
Dzisiaj: 28
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 541