• Dziś kolejne spotkanie z Jezusem Chrystusem w ramach 40–godzinnego nabożeństwa przed Wielki Postem. To czas szczególnej modlitwy całej parafii przed Najśw. Sakramentem jako wprowadzenie do przeżywania Wielkiego Postu, modlitwy o pokój i przebłagania Boga za nasze grzechy. Rozpoczęcie o 1400, o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej dalsza część modlitwy do godz. 1545.
 • Za tydzień 19 lutego na to nabożeństwo zapraszam młodzież klasy 8 i szkół średnich przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z Rodzicami i rodzinami.
 • Po Mszy św. z godz. 1600 młodzież przygotowująca się do bezpośredniego przygotowania tegoż Sakramentu przyniesie ze sobą indeksy. Rodziców zapraszam na spotkanie informacyjne.
 • We wtorek (14.02) – święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 • W tym dniu zgodnie z prośbą ks. Arcybiskupa z racji 14. dnia miesiąca na Mszy św. o 700 modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny.
 • W piątek (17.02) – z racji III piątku miesiąca Msza św. do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych polecanych w tegorocznych niedzielnych wypominkach, na zakończenie odmówimy Koronkę w intencji dusz czyśćcowych.
 • Młodzież z klasy VIII zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne o godz. 1800 w najbliższy piątek do „Domu parafialnego”.
 • W sobotę (18.02) zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 1000, o 1100 spotkanie kandydatów na ministrantów.
 • W nocy z 5 na 6 lutego 2023 r. doszło do tragicznego trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, oraz przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia są w tych dwóch krajach, natomiast wstrząsy odczuli także mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Caritas niesie pomoc ofiarom kataklizmu.
  Z tej racji Metropolita Krakowski wraz z innymi biskupami naszej Ojczyzny poleca przeprowadzenie w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej zbiórki do puszek na ten cel.
  Z uwagi, iż informacja dotarła do nas wczoraj i nie każdy jest przygotowany, aby wziąć udział w zbiórce – my przeprowadzimy ją w najbliższą niedzielę, tj. 19 lutego.
 • Dziękuję ośmiu naszym parafiankom z sześciu domów rejonu IX „Skotnica” za ich troskę o czystość naszej świątyni oraz ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Na przyszły tydzień troskę o dobro naszej Parafii i kościoła powierzamy mieszkańcom rejonu X – „Nad Zakładem komunalnym”.
 • Urząd Miejski w Sułkowicach przypomina, że dzisiaj (12.02.2023) będzie można odebrać nakazy płatnicze oraz informacje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 800-1300 w OSP Biertowice.

  Jezus Chrystus, który jest Światłością świata niech rozświetla wszystkie mroki naszego życia i nam błogosławi. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Myśl

Jeśli chcesz, żeby cię wszyscy lubili, nikt cię nie będzie szanował. | ks. Piotr Pawlukiewicz

113839
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 542