• Dziś ostania niedziela I części okresu zwykłego. W naszej wspólnocie parafialnej to także trzecia niedziela adoracji przed Wielki Postem. Rozpoczęcie o 14:00, o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej dalsza część modlitwy do godz. 15:45.

• Na tą adorację zapraszam młodzież klasy 8 i szkół średnich przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z Rodzicami i rodzinami.
Po Mszy św. z godz. 16:00 młodzież przygotowująca się do tegoż sakramentu przyniesie ze sobą indeksy. Rodziców zapraszam na spotkanie informacyjne i organizacyjne.

• Dziś w naszej parafii na prośbę Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego przed Kościołem zbiórka do puszek, na pomoc poszkodowanym w „Trzęsieniu Ziemi” w Turcji i Syrii.

W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, okres pokuty w Kościele a także czas Komunii Świętej wielkanocnej. W Środę Popielcową rozpoczną się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

• Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 7:00 i 17:00. Składka na tacę w Środę Popielcową przeznaczona będzie na cele charytatywne Kościoła.

• W tym dniu do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18-stym a 60-siątym rokiem życia, posiłki ograniczamy do trzech dziennie w tym jeden do syta oraz wszyscy zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W piątki Wielkiego Postu w tym roku: Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:00, dla dorosłych po Mszy św. z godz. 17:00. Na te nabożeństwa zapraszam szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz starszą.

• W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po tym nabożeństwie – Msza Święta. Składka po „Gorzkich Żalach” do koszyczka wychodząc z kościoła będzie przeznaczona na dekoracje i kwiaty do Ciemnicy i Grobu Bożego oraz na kwiaty do Kościoła, którymi będziemy dekorować ołtarze przez cały rok.

• Gorąco zachęcam parafian do licznego udziału w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego. Zachęcamy też do odmawiania modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii św. pod zwykłymi warunkami.

• Informuję, że tegoroczne Parafialne Rekolekcje Wielkopostne oraz szkolne, będziemy przeżywali nie w Pierwszą Niedzielę Postu, a w Trzecią od 12 - 15 marca. Już dziś Wszystkich serdecznie zapraszam.

• Sakrament bierzmowania w naszej parafii młodzieży klasy ósmej i szkół średnich będzie udzielany 17 marca 2023 o godz. 17:00 przez biskupa pomocniczego naszej diecezji (…).

• Zainteresowane pary naszego dekanatu „Kursem przedmałżeńskim”, które zamierzają zawrzeć związek małżeński proszone są o telefoniczny kontakt w tym tygodniu do parafii w Sułkowicach.

• Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w śród nich jest także nowy marcowy numer miesięcznika dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” w cenie 7zł, a dla najmłodszych „Staś” 10 zł.

• Dziękuję czterem osobom z trzech domów rejonu X „Nad Zakładem komunalnym”, za ich troskę o czystość naszej świątyni oraz ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Na przyszły tydzień sprawy Kościoła powierzamy mieszkańcom rejonu XI – „Potok”.

Ogłoszenie Burmistrza Sułkowic:

• Rekrutacja do przedszkoli samorządowych i zapisy dzieci do klas I szkół podstawowych (obowiązek dla rocznika 2016) na rok szkolny 2023/2024 odbywać się będzie w dniach 21 lutego do 10 marca br. Szczegółowe informacje u Dyrektor Szkoły oraz na stronie Urzędu Miejskiego w Sułkowicach.

Życząc dobrej niedzieli, owocnego i błogosławionego nowego tygodnia przyjmijmy Błogosławieństwo Boże, by jak najlepiej przeżyć okres Wielkiego Postu.

Myśl

Modlitwa to wykonywanie wszystkich codziennych czynności POPRZEZ BOGA, a nie obok Niego. On nie chce być jedną z pozycji w kalendarzu pod wpisem "modlitwa", czy "Msza Święta". On chce znajdować się w każdej wpisanej tam pozycji, jakakolwiek by ona była. | Petrus

111937
Dzisiaj: 94
Wczoraj: 39
Ten miesiąc: 1,046