• Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszam w dzisiejsze popołudnie o godz. 1500 na śpiew „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym. Po „Gorzkich Żalach” Msza św. o godz. 1600. Serdecznie zapraszam dziś do kościoła po raz drugi – na to wymowne nabożeństwo. Za pobożny udział w „Gorzkich Żalach” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka po „Gorzkich Żalach” będzie przeznaczona na kwiaty do Ciemnicy, Grobu Bożego i na kwiaty, którymi będziemy przyozdabiać ołtarze w naszym kościele przez cały rok.
 • Droga krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest w piątki: dla dzieci o godz. 1600, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św.
 • Na pomoc poszkodowanym w „Trzęsieniu Ziemi” w Turcji i Syrii zebraliśmy 3220 zł. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać. Ofiary zostały przesłana na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

 

 • Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
 • W czwartek (2.03) od godz. 1600 okazja do spowiedzi. Msza św. o godz. 1700, polecamy zmarłych z tej parafii, których Bóg odwołał do wieczności w minionym roku.
 • Kandydaci do Sakramentu bierzmowania z klasy 6 rozpoczynają swoje pierwsze spotkanie informacyjne, młodzież z klasy 7 ma spotkanie formacyjne również w tym samym czasie o godz. 1800 w kościele.
 • W piątek (3.03) spowiedź od 1530, o 1700 Msza św. z udziałem praktykujących I piątki miesiąca dzieci, na zakończenie litania do Najśw. Serca Jezusowego.
 • W sobotę (04.03) – święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.
 • Z racji I soboty miesiąca /od stycznia do maja/ pragniemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. Po Mszy św. o godz. 700 wystawienie Najśw. Sakramentu - Nabożeństwo Maryjne, Różaniec i modlitwy w intencji Ojczyzny. Po zakończonej celebracji zmianka różańcowa.
 • Za tydzień, w 2 drugą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą „Ad Gentes”, będziemy obchodzili dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy objąć modlitwą misjonarki i misjonarzy z Polski, którzy mimo wielu przeciwności, a niekiedy i ryzyka utraty życia, wytrwale głoszą Chrystusa.
 • W przyszłą niedzielę (5.03) po Mszy św. z godz. 1600 młodzież klasy VIII i ze szkół średnich ma przygotowanie formacyjne przed przyjęciem Sakramentu bierzmowania.
 • Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się „Kurs przedmałżeński”, który zaplanowany jest na cztery kolejne niedziele marca. Zapisy i pierwsze spotkanie w niedzielę 5 marca o godz. 1300 w salce na plebanii. Zainteresowane osoby proszone są o telefoniczny kontakt w tym tygodniu do parafii w Sułkowicach.
 • W przeszłą niedzielę składka w całości zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Drodzy parafianie, Bóg Zapłać za zrozumienie i dar każdej ofiary.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu XI – „Potok” oraz za posprzątanie naszej świątyni – było siedem osób z pięciu domów. Na przyszły tydzień troskę o kościół powierzamy kolejnym dobrym i uczynnym parafian rejonu XII – „Dzioł”.
 • W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. +Władysława Jończyk. Pomódlmy się za nią i za zmarłych z naszych rodzin: Dobry Jezu…

  Solenizantom, jubilatom, przeżywającym urodziny składamy życzenia z modlitwą. Umocnieni słowem Boga i pokarmem eucharystycznym, oraz wsparci Bożym Błogosławieństwem idźmy naprzeciw trudnościom, jakie niesie życie.

 

Myśl

Lepiej jest słuchać karcenia przez mędrca, niż słuchać pochwały ze strony głupców | Koh 7, 5

111936
Dzisiaj: 93
Wczoraj: 39
Ten miesiąc: 1,045