Biertowice 243
32-440 Sułkowice
tel. 12-273-28-39
Jak dojechać...

 • Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 • Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 1500. Nasz liczny udział w tym nabożeństwie niech będzie wyrazem naszego wielkopostnego przylgnięcia do Ukrzyżowanego Pana i pokuty za grzechy.
 • Serdecznie dziękuję za ofiary składane na Gorzkich Żalach przeznaczone na kwiaty oraz przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 • W poniedziałek (20.03) w liturgii Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP przeniesiona z dzisiejszej niedzieli. Wszystkie rodziny szczególnie mężów, ojców i cały Kościół będziemy polecać wstawiennictwu św. Józefa.
 • Droga Krzyżowa w piątek (24.03): o godz. 1600 dla dzieci, o godz. 1730 dla młodzieży i dorosłych. Serdecznie zapraszam.
 • W sobotę (25.03) będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta jest obchodzona w Kościele w Polsce jako Dzień Świętości Życia.. Będziemy modlić się o ochronę ludzkiego życia.
  Z obchodami tego Święta jest związana praktyka Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Polega ona na odmawianiu przez 9 miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Także w naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 700 w sobotę będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji.  Przy stoliku wychodząc z kościoła można odebrać deklaracje Duchowej Adopcji.
 • Co roku w czasie Adwentu są do nabycia świece CARITAS - „wigilijne dzieło pomocy dla potrzebujących”, a Wielkim Poście świece wielkanocne i baranki paschalne – cukrowe. Nabywając je składamy ofiarę nie mniejszą niż 8 zł, tym samym będziemy włączać się w akcję „Wielkanocna pomoc ludziom najbardziej potrzebującym” organizowaną przez „Caritas” naszej diecezji. Paschaliki z barankami można już nabywać na stoliku wychodząc z kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.
 • Dziękuję młodzieży bierzmowanej i rodzicom za posprzątanie świątyni i udekorowanie kościoła oraz za złożony dar na nowy woskowy Paschał.
 • W sposób szczególny modlimy się dzisiaj za młodzież, która w piątek (17.03) przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania. Niech te wspaniałe dary, otrzymane od Ducha Świętego, dodadzą im siły, mądrości i umiejętności i pozwolą im przeżywać każdy dzień życia wspólnie z Bogiem. Droga młodzieży, odważnie i mężnie – nie wstydząc się Boga – wyrażajcie swoją wiarę i wytrwale brońcie jej poprzez dobre słowa i czyny miłości chrześcijańskiej.
 • Dziękuję naszym rodakom ks. Kazimierzowi i Antoniemu za przybycie i uczestnictwo w tej liturgii, dziękuję p.organiście Pawłowi Małysie z synem Bartłomiejem za ubogacenie liturgii śpiewem, szafarzowi p.Szymonowi, p.zakrystiance Barbarze Chrzanowskiej za ich udział i pomoc oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza za wzorową liturgię i asystę /stanęli na wysokości zadania/, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu i godnym przeżyciu tych uroczystości w kościele i przy stole.
 • Szczególne słowa podziękowania składam naszej parafiance za podjęcie trudu, za jej włożone serce i bezinteresowny czas oraz o zatroszczenie się na ten stół dla kapłana w dniach rekolekcyjnych – Serdeczne Bóg zapłać.
 • Za tydzień oprócz Gościa niedzielnego w zakrystii będzie dostępny Gość Extra poświęcony relikwiom męki Pańskiej oraz o tym, jak mógł wyglądać pogrzeb Jezusa i jakie pamiątki mogły po nim zostać. Cena egzemplarza 14 zł.
 • Dziękuję pięciu osobom z rejonu XIII „Izdebnik pod Brzezina”, za ich troskę o czystość naszej świątyni oraz ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Na przyszły tydzień kościół powierzamy kolejnym dobrym i uczynnym parafian nowemu rejonowi, I-wszemu od początku – „Koszary cz. 1”.
 • Ogłoszenie, o które nas poproszono:
 • Burmistrz Gminy Sułkowice i Sołtys Biertowic zapraszają wszystkich mieszkańców na zebranie wiejskie dziś /w niedzielę 19 marca 2023/ o godz. 1100 w Biertowicach Szkoły Podstawowej do sali gimnastycznej.
 • Klub Honorowych Dawców Krwi wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Izdebniku zaprasza wszystkich mieszkańców naszej miejscowości do pierwszej w tym roku akcji krwiodawstwa, która odbędzie się dziś /w niedzielę 19.03.2023r./ od godziny 900 do 1230 w Domu Strażaka w Izdebniku /zainteresowani proszeni są o zabranie dowodów tożsamości/.
 • Sułkowicki Ośrodek Kultury zaprasza naszą Gminę do wzięcia udziału w Konkursie Palm, Pisanek, Stroików i Kartek Wielkanocnych. Więcej informacji w biurze Sułkowickiego Ośrodka Kultury i na stronie internetowej.
 • Burmistrz Gminy w Sułkowicach ogłasza nabór wniosków w ramach Gminnego Programu Wymiany Kotłów na ten obecny rok i realizację zadań inwestycyjnych, polegających na zmianie systemów ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie proekologiczne, służących ochronie powietrza. Dotacja udzielana jest z budżetu Gminy Sułkowice.. Termin składania wniosków od 04 g.830 do 14.04 do g.1200. Wnioski złożone przed rozpoczęciem lub po zakończeniu naboru nie będą rozpatrywane.

  Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na wielkopostnej drodze nawrócenia i przemiany naszych serc.

Myśl

Modlitwa to nie czary, a Pan Bóg to nie Harry. Nie traktuj regułek jak zaklęcia, lecz mów od serca.