• Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek.
 • W każdą niedzielę Wielkiego Postu o 1500 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 • Od jutra, od poniedziałku (27.03) i zmianie godzin na letni - Msze św. wieczorne do końca września będą odprawiane o 1800.
 • Droga krzyżowa w piątek. Dla dzieci bez zmian o godz.1600, dla młodzieży i dorosłych o godz. 1730 przed Mszą św.
 • W sobotę (01.04) – z racji I soboty miesiąca Msza św. o godz. 700 połączona z nabożeństwem różańcowym wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i modlitwy w intencji Ojczyzny.
 • W przyszłą niedzielę (2.04) Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie palm o godz. 1000 – zgromadzimy się przed kościołem, by wyruszyć w procesji wejścia jako pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
 • Na stoliku są do nabycia „Paschaliki Wielkanocne” jako dzieło pomocy dla najbiedniejszych organizowane przez krakowską Caritas.
 • Podczas rekolekcji wielkopostnych nasza wspólnota parafialna oraz chorzy odbyli już spowiedź i sakrament namaszczenia poprzez posługę ojca rekolekcjonisty – w tym czasie dodatkowo nie będziemy ich ponawiać.
 • W uroczystość Zwiastowania Pańskiego kilka osób z naszej wspólnoty parafialnej zadeklarowało swoją przynależność do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Bóg zapłać Im za zaangażowanie w tej ważnej sprawie obrony życia ludzkiego. Życzę im wszystkim wytrwałości w modlitwie i w podjętych zobowiązaniach.
 • Składam gorące „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła naszym parafiankom rejonu I - Koszary cz. 1 oraz za troskę i czystość świątyni. Dziękuję za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Na przyszły tydzień troskę o kościół powierzamy mieszkańcom z rejonu I – Za Góra cz. 2.
 • Burmistrz Miasta i Gminy Sułkowice ogłasza nabór wniosków w ramach Programu Wymiany Kotłów na rok 2023. Termin składania wniosków od 3.04 do 14.04.2023 - więcej istotnych szczegółów na stronie Urzędu.

  Niech ostatnie dni Wielkiego Postu umocnią nas na drodze za Chrystusem, który jest zmartwychwstaniem i życiem.

Myśl

Po co iść do spowiedzi, skoro nic się potem nie zmienia? Skarpetek nie pierze się po to, aby zawsze były czyste, ale aby nie zaczęły śmierdzieć. | Ks. Piotr Pawlukiewicz

113839
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 542