• Dziś 2 kwietnia - 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II, jak co roku Kościół krakowski gromadzi się pod Oknem Papieskim, aby wspomnieć Wielkiego Papieża Polaka. Czuwanie przy ul. Franciszkańskiej 3, rozpocznie się o godz. 2000 pod hasłem: „Wdzięczni” za to, ile uczynił dla Kościoła krakowskiego oraz powszechnego, dla Polski i świata, ale też dla każdego z nas. Wszystkich prosimy o duchową łączność w modlitwie, a o godz. 21.37 o zapalenie świec w oknach domów i mieszkań. Niech to będzie znak naszej pamięci oraz wdzięczności dla Papieża Polaka.

  W Wadowicach Koncert "Nie zastąpi Ciebie nikt" realizowany przez TVP oraz Polskie Radio i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II na rynku w Wadowicach od godz. 1800
 • Po południu o godz. 1500 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na które serdecznie wszystkich zapraszam.

 • Od czwartku do niedzieli przeżywamy Święte Triduum Paschalne (w tym roku to również I czwartek i I piątek miesiąca). W te dni Triduum Paschalne rozpoczniemy o godz. 1800.
 • W Triduum istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego przez wszystkich, którzy spełniwszy zwykłe warunki odpustu, wypełnią następujące dzieła: w Wielki Czwartek - udział we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie „Przed tak wielkim Sakramentem”; w Wielki Piątek - pobożny udział w adoracji krzyża; w Wielką Sobotę - udział w ceremoniach Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu św.
 • Wielki Czwartek (6.04) - dzień ustanowienia Sakramentu kapłaństwa i Eucharystii.
  Na zakończenie uroczystości Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do „Ciemnicy”, Adoracja do godz. 2200.
 • Wielki Piątek (7.04) - dzień męki i śmierci Chrystusa:

  - od godz. 1400 rozpoczęcie Adoracji;
  - o 1500 Godzina Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny z Koronką do Bożego Miłosierdzia;
  - o godz. 1730 – Droga Krzyżowa dla wszystkich.
  Liturgia Męki Pańskiej po zakończonej Drodze krzyżowej z adoracją krzyża, po liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego i zaraz odśpiewamy Gorzkie Żale.
 • Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie z rejonów:
  - od godz. 2000 mieszkańcy Izdebnika, Koszar, Za Góry i pod Brzeziną;
  - od godz. 2100 – Dzioł, Potok i Za Rzeka;
  - od godz. 2200 – Centrum Wsi, po stronie Rzeki, Stachuwka i początek Wsi strony bielskiej;
  - od 2300 do g. 2400 /do północy/ – okolice kościoła, po stronie kościoła, Skotnica i Nad Zakładem komunalnym.

  W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachęca się także, by zachować post w Wielką Sobotę do niedzielnej Mszy św. rezurekcyjnej.

  Druhów OSP proszę o wartę przy Grobie Pańskim. Ofiary składane przy adoracji Krzyża w Wielki Piątek i w Grobie Pańskim w Wielką Sobotę są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 • Wielka Sobota (8.04) - Wigilia Paschalna:
  - indywidualna adoracja Pana Jezusa w Grobie /w Najświętszym Sakramencie/ od godz. 800;
  - święcenie pokarmów na Stół Wielkanocny w kościele o godz. 900, 1000, 1100 i 1200;
  - o 1500 Koronka z litanią do Bożego Miłosierdzia.

  Liturgia Paschalna rozpocznie się od poświecenia ognia, paschału, wody chrzcielnej z uroczystym wyznaniem wiary i Paschalną Eucharystią. Pamiętajmy o świecach z osłonkami.
 • Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (9.04) – procesja Rezurekcyjna o godz. 600. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tylko do południa o 800 i 1000. Nie będzie już Mszy św. o godz. 1600.

  W tym dniu będziemy tradycyjnie wspierać Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 • Dziękuję pani zakrystiance za udekorowanie elementów wielkopostnych i Niedzieli palmowej oraz naszym Parafiankom za pomoc w udekorowaniu figurki „Pana Jezusa z osiołkiem”. Bardzo proszę także o wykonanie corocznych dekoracji Ciemnicy i Grobu Bożego.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu I – Za Góra cz. 2. W tym tygodniu o czystość naszego kościoła zatroszczyło się 6 osób, przede wszystkim podobnie jak w ubiegłym tygodniu same kobiety. Na przyszły tydzień proszę kolejnych dobrych i uczynnych parafian z rejonu „za Rzeka” cz. 1.
  W tym tygodniu sprzątanie Kościoła proszę uzgodnić z panią zakrystianką.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest także nowy numer miesięcznika dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”- a dla najmłodszych wielkanocny „Staś”. Otrzymamy także przy wyjściu z kościoła kolejny bezpłatny miesięcznik gazeta ewangelizacyjna „Dobre nowiny”, a w nim artykuły w obronie Ojca Św. Jana Pawła II.

  Niech te święte dni Wielkiego Tygodnia odnowią naszą więź z Bogiem, wzmocnią nadzieję oraz rozpalą serca pragnieniem bycia świadkami i apostołami.

Myśl

Nauka to część rzeczywistości, którą do tej pory odkrył człowiek. Wiara i nauka nie kolidują ze sobą, lecz się uzupełniają, ale aby to zobaczyć, trzeba mieć wiarę. | Petrus

113839
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 542