• Przeżywamy dziś radosne zwycięstwo Chrystusa Pana nad śmiercią, grzechem i szatanem. Jutro drugi dzień świąteczny.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tylko do południa o 800 i 1000. Nie będzie już Mszy św. o godz. 1600.
 • Tradycyjnie w jutrzejsze święto wspierać będziemy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie składając ofiary do puszek przed kościołem.
 • Od wtorku do soboty Nowenna z Koronką będzie na zakończenie Mszy św.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia.
 • W piątek (7.04) o godz. 1900 w „Domu parafialnym” zapraszam młodzież z klasy siódmej na kolejne spotkanie w ramach przygotowania kandydatów do bierzmowania.
  Z racji Oktawy Wielkanocy w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Dzisiejsza uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest szczególną okazją do wyrażenia słów wdzięczności. Składam serdeczne podziękowania: wszystkim, którzy pomogli nam pobożnie i uroczyście przeżyć kolejny raz ten przedziwny czas Wielkiego Postu liturgię Triduum Paschalnego oraz dzisiejszą Rezurekcję.
 • W szczególny sposób pragnę podziękować na pierwszym miejscu wszystkim naszym nieocenionym druhom strażakom za dzisiejszą obecność i uświetnienie w strojach galowych w tej procesji Rezurekcyjnej.
 • Dziękuję druhom strażakom starszym i młodszym, za waszą Wartę Honorową przez piątkowy wieczór do północy i sobotni cały dzień przy Bożym Grobie.
 • Składam serdeczne podziękowanie przy Ciemnicy i Bożym Grobie, dziękuję naszym Parafiankom za piękny kunszt i wystrój tych dekoracji przy pomocy, których mogliśmy w skupieniu modlić się.
 • Dziękuje pani zakrystiance za bezinteresowny czas na te dni, za jej trafne sugestie i wielkie zaangażowanie w to przygotowanie w tym szczególnym czasie, i spokojne przeżycie tego błogosławionego czasu.
 • Dziękuje pewnej rodzinie, która jak co roku z radością serca i naszych oczu ofiarowuje kwiaty na te dni i święta Zmartwychwstania oraz Bożego Narodzenia.
 • Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy modlili się w tych dniach w tej świątyni wypełniając ją swoją obecnością i modlitwą.
 • Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza za waszą posługę w czasie tych uroczystych dni. Jestem z Was dumny.  
 • Bóg zapałać nadzwyczajnemu szafarzowi Eucharystii Szymonowi Dudzie za posługę przy czytaniu i śpiewaniu Słowa Bożego oraz ubogaceniu tej naszej liturgii podczas Triduum Paschalnego.
 • Dziękuję P. organiście Pawłowi i jego synowi Bartłomiejowi za waszą modlitwę i śpiew liturgiczny.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu „za Rzeka” cz. 1. W tym tygodniu o czystość naszego kościoła zatroszczyło się 8 kobiet. Dziękuję Paniom, które posłuchały mej prośby i tak pięknie umyły kościół. Niech sam Bóg będzie dla Was nagrodą. Na przyszły tydzień prosimy kolejny rejon „za Rzeka” cz. 2.
 • Bardzo proszę was drodzy parafianie o zgłaszanie i zapisy starszych i chorych domowników w waszych domach, którzy nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. Od przyszłej niedzieli – Niedzieli Miłosierdzia sam osobiście będę już przyjeżdżał z komunią św. po godz. 1100. W tym czasie nie będziemy już nikogo dodatkowo obciążać w ten niedzielny czas, który w tym świątecznym dniu powinien być całkowicie przeznaczony dla swej rodziny.

  Radosne „Alleluja” jest dzisiaj na naszych ustach i w naszych sercach. Przeżywając Święta Zmartwychwstania Pańskiego jako ludzie wierzący składamy sobie najserdeczniejsze życzenia – dlatego i ja wszystkim parafianom i miłym gościom życzę, aby wiara w to, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest wśród nas przeniknęła Wasze życie i była obecna w nim w każdym jego wymiarze. Niech rozprasza ciemności lęku, którym tak hojnie obsypuje nas świat.  Niech budzi ona Waszą  nadzieję na lepszą przyszłość opartą na prawdzie, sprawiedliwości i wzajemnej miłości – tak bardzo nam tych cnót potrzebnych – w rodzinach, wspólnotach, sąsiedztwie, miejscach pracy i w całej naszej umiłowanej Ojczyźnie.

  Aby Zmartwychwstały Chrystus ustawicznie obdarzał Was darem swego pokoju tak bardzo potrzebnego dziś na świecie i w ludzkich sercach. Błogosławionych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

  Wraz z tymi życzeniami przyjmijcie uroczyste błogosławieństwo Zmartwychwstałego Pana.

 • W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Targosza /lat 78/. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Myśl

Rozum bez wiary prowadzi do pychy, a wiara bez rozumu do powierzchownej duchowości | św. Jan Paweł II

113840
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 543