Biertowice 243
32-440 Sułkowice
tel. 12-273-28-39
Jak dojechać...

 • Dziś w czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza,  modlimy się  o nowe, dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 • W poniedziałek (1.05) obchodzimy święto św. Józefa, Rzemieślnika - dzień modlitw za bezrobotnych.
 • W tym dniu rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Procesją wokół kościoła rozpoczniemy w naszej parafii to pierwsze nabożeństwo majowe.
 • Na nabożeństwach majowych w poniedziałek dzieci otrzymają planszę, a każdego kolejnego dnia obrazki przedstawiające Matkę Bożą ukazującą się w różnych miejscach świata.
 • Nabożeństwa majowe przez cały miesiąc codziennie w dni powszednie o godz. 1730, w niedzielę i Święta o 1530, po nich zaraz/wcześniej rozpocznie się Msza św. Zachęcam do udziału nie tylko dzieci, ale i rodziców oraz młodzież. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 • W środę – (3.05) - Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. u nas w Kościele, jak w każdą niedzielę o 800, 1000 i 1600. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu.
 • Tegoroczni Maturzyści zaproszeni są na Mszę św. w ich intencji, która będzie oprawiona 3 maja, w czterech kościołach naszej Archidiecezji Kraków - Bazylika Mariacka godz. 1830, Myślenice - Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej godz. 1900, Wadowice - Bazylika Ofiarowania NMP godz. 1800 i Ludźmierz - Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala godz. 1600.
 • W czwartek (4.05) – wspomnienie św. Floriana, męczennika.
 • W piątek (5.05) – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.
 • W sobotę (6.05) – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 • Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
 • W czwartek od godz. 1630 do 1730 okazja do spowiedzi świętej. Msza św. o godz. 1800, polecamy wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, których Bóg odwołał do wieczności w minionym roku.
 • Kandydaci przygotowujący się do Bierzmowania w przyszłym tygodniu będą mieli swoje spotkania formacyjne: uczniowie z klasy 6 w czwartek 11 maja, a młodzież z klasy 7 w piątek 12 maja - o tej samej godz. 1845.
 • W piątek spowiedź od 1600 do 1730, do nabożeństwa majowego, po nim Msza św. i zmianka Tajemnic różańcowych.
 • W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 1500 z okazji minionego Święta Dnia Strażaka.

  Z całego serca życzymy naszym dzielnym Druhnom i Druhom bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

  My wszyscy: parafianie i cała lokalna społeczność wyrażamy naszą wdzięczność za ich poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy. Niech św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy. (…)
 • W sobotę (6.05) – z racji I soboty miesiąca o godz. 1700 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i modlitwy w intencji Ojczyzny, po niej Litania loretańska. Zwieńczeniem całego nabożeństwa będzie Msza św.
 • W ubiegłą niedzielę podczas kwesty złożyliśmy na pomoc w leczeniu Mateusza Chrobaka z Sułkowic 350 zł. Bóg zapłać za ofiarne serca.
 • Za ostatnimi ławkami przy wyjściu z kościoła możliwość nabycia bezpłatnego nowego miesięcznika „Dobrych nowin”.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu 5-tego „od Stachuwki”. W tym tygodniu o czystość naszego kościoła zatroszczyło się 10 osób/pań-parafianek. Na przyszły tydzień troskę  o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z rejonu 6 „Centrum po stronie Rzeki”.
 • Ogłoszenie, o które nas poproszono:
 • Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Biertowicach wraz z druhnami i druhami serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców oraz sympatyków naszej jednostki na uroczyste poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, które rozpocznie się mszą świętą w najbliższą sobotę, 6 maja o godzinie 1500. Po nabożeństwie zapraszamy wszystkich na plac przy strażnicy na dalsze uroczystości.
  Podpisał: Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Biertowicach – Szymon Duda.
 • Burmistrz Gminy Sułkowice oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają na obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i na Uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w tą środę (3 maja) o godz. 1000 w kościele parafialnym w Sułkowicach. Po Mszy Świętej nastąpi złożenie kwiatów przed Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
 • „Majówka Konfederacka" - Burmistrz Gminy Sułkowice wraz ze Stowarzyszeniem Gospodyń „CIS" w Harbutowicach oraz Ochotniczą Strażą Pożarną zapraszają na Mszę Świętą, która zostanie odprawiona w 252 rocznicę bitwy lanckorońskiej przy konfederackich grobach i kapliczce św. Michała w Lesie Groby, za tydzień w niedzielę 7 maja 2023 r. o godz. 1330. Po liturgii piknik dla uczestników.

  Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia i Czcigodnym Jubilatom składam najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki naszej Patronki Matki Bożej Różańcowej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania. Szczęść Boże.


  Zaproszenie abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego

  na uroczystość ku czci świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika,
  głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej

  Kraków, dnia 26 kwietnia 2023 roku

  Ukochani Archidiecezjanie!

  Początek maja w naszej Archidiecezji związany jest z uroczystościami ku czci świętego Stanisława ze Szczepanowa. Rokrocznie stwarzająone okazję do wielkiej wspólnotowej modlitwyzanoszonej za wstawiennictwem Biskupa Męczennika w intencji Polski i żyjącego w niej Kościoła. Tegoroczna tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę będzie miała miejsce w niedzielę 14 maja i odsłoni nowy wymiar naszej doczesnej wędrówki religijnej. Przyzywając pośrednictwa Świętego Biskupa będziemy bowiem spoglądać w kierunku wrześniowej pielgrzymki całej Metropolii Krakowskiej do Asyżu, czyli do miejsca, w którym 770 lat temu kanonizowano świętego Stanisława. Uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski wyruszy z Wawelskiego Wzgórza o godz. 9.00, a zakończy się na Skałce, gdzie przy ołtarzu Trzech Tysiącleci Mszy świętej przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Jan Kopiec, biskup senior Diecezji Gliwickiej, wierny czciciel świętego Stanisława i profesor nauk teologicznych w zakresie historii Kościoła.

  Proszę, aby w czasie procesji byli obecni przedstawiciele wszystkich wspólnot parafialnych Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Do udziału zachęcam Księży Dziekanów, którzy jako archiprezbiterzy są w sposób szczególny uprzywilejowani do reprezentowania duchowieństwa dekanatu. Zapraszam parafie i instytucje, którym patronuje święty Stanisław. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Niech w tegoroczną uroczystość ku czci świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, do Dobrego Boga popłynie modlitwa o nową moc Ducha Świętego na tak ważne dla naszej Ojczyzny najbliższe miesiące. A jak najliczniejszy udział w krakowskich uroczystościach niech będzie naszym wspólnym świadectwem wiary w Boga, miłości do Niego i pokładanej w Nim nadziei.

  Z pasterskim błogosławieństwem

  +Marek Jędraszewski
  Arcybiskup Metropolita Krakowski

Myśl

Językiem Boga jest cisza i tylko w ciszy Go spotykam | Petrus