• Dziś w czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza,  modlimy się  o nowe, dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 • W poniedziałek (1.05) obchodzimy święto św. Józefa, Rzemieślnika - dzień modlitw za bezrobotnych.
 • W tym dniu rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Procesją wokół kościoła rozpoczniemy w naszej parafii to pierwsze nabożeństwo majowe.
 • Na nabożeństwach majowych w poniedziałek dzieci otrzymają planszę, a każdego kolejnego dnia obrazki przedstawiające Matkę Bożą ukazującą się w różnych miejscach świata.
 • Nabożeństwa majowe przez cały miesiąc codziennie w dni powszednie o godz. 1730, w niedzielę i Święta o 1530, po nich zaraz/wcześniej rozpocznie się Msza św. Zachęcam do udziału nie tylko dzieci, ale i rodziców oraz młodzież. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 • W środę – (3.05) - Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. u nas w Kościele, jak w każdą niedzielę o 800, 1000 i 1600. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu.
 • Tegoroczni Maturzyści zaproszeni są na Mszę św. w ich intencji, która będzie oprawiona 3 maja, w czterech kościołach naszej Archidiecezji Kraków - Bazylika Mariacka godz. 1830, Myślenice - Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej godz. 1900, Wadowice - Bazylika Ofiarowania NMP godz. 1800 i Ludźmierz - Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala godz. 1600.
 • W czwartek (4.05) – wspomnienie św. Floriana, męczennika.
 • W piątek (5.05) – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.
 • W sobotę (6.05) – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 • Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
 • W czwartek od godz. 1630 do 1730 okazja do spowiedzi świętej. Msza św. o godz. 1800, polecamy wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, których Bóg odwołał do wieczności w minionym roku.
 • Kandydaci przygotowujący się do Bierzmowania w przyszłym tygodniu będą mieli swoje spotkania formacyjne: uczniowie z klasy 6 w czwartek 11 maja, a młodzież z klasy 7 w piątek 12 maja - o tej samej godz. 1845.
 • W piątek spowiedź od 1600 do 1730, do nabożeństwa majowego, po nim Msza św. i zmianka Tajemnic różańcowych.
 • W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 1500 z okazji minionego Święta Dnia Strażaka.

  Z całego serca życzymy naszym dzielnym Druhnom i Druhom bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

  My wszyscy: parafianie i cała lokalna społeczność wyrażamy naszą wdzięczność za ich poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy. Niech św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy. (…)
 • W sobotę (6.05) – z racji I soboty miesiąca o godz. 1700 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i modlitwy w intencji Ojczyzny, po niej Litania loretańska. Zwieńczeniem całego nabożeństwa będzie Msza św.
 • W ubiegłą niedzielę podczas kwesty złożyliśmy na pomoc w leczeniu Mateusza Chrobaka z Sułkowic 350 zł. Bóg zapłać za ofiarne serca.
 • Za ostatnimi ławkami przy wyjściu z kościoła możliwość nabycia bezpłatnego nowego miesięcznika „Dobrych nowin”.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu 5-tego „od Stachuwki”. W tym tygodniu o czystość naszego kościoła zatroszczyło się 10 osób/pań-parafianek. Na przyszły tydzień troskę  o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z rejonu 6 „Centrum po stronie Rzeki”.
 • Ogłoszenie, o które nas poproszono:
 • Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Biertowicach wraz z druhnami i druhami serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców oraz sympatyków naszej jednostki na uroczyste poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, które rozpocznie się mszą świętą w najbliższą sobotę, 6 maja o godzinie 1500. Po nabożeństwie zapraszamy wszystkich na plac przy strażnicy na dalsze uroczystości.
  Podpisał: Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Biertowicach – Szymon Duda.
 • Burmistrz Gminy Sułkowice oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają na obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i na Uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w tą środę (3 maja) o godz. 1000 w kościele parafialnym w Sułkowicach. Po Mszy Świętej nastąpi złożenie kwiatów przed Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
 • „Majówka Konfederacka" - Burmistrz Gminy Sułkowice wraz ze Stowarzyszeniem Gospodyń „CIS" w Harbutowicach oraz Ochotniczą Strażą Pożarną zapraszają na Mszę Świętą, która zostanie odprawiona w 252 rocznicę bitwy lanckorońskiej przy konfederackich grobach i kapliczce św. Michała w Lesie Groby, za tydzień w niedzielę 7 maja 2023 r. o godz. 1330. Po liturgii piknik dla uczestników.

  Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia i Czcigodnym Jubilatom składam najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki naszej Patronki Matki Bożej Różańcowej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania. Szczęść Boże.


  Zaproszenie abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego

  na uroczystość ku czci świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika,
  głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej

  Kraków, dnia 26 kwietnia 2023 roku

  Ukochani Archidiecezjanie!

  Początek maja w naszej Archidiecezji związany jest z uroczystościami ku czci świętego Stanisława ze Szczepanowa. Rokrocznie stwarzająone okazję do wielkiej wspólnotowej modlitwyzanoszonej za wstawiennictwem Biskupa Męczennika w intencji Polski i żyjącego w niej Kościoła. Tegoroczna tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę będzie miała miejsce w niedzielę 14 maja i odsłoni nowy wymiar naszej doczesnej wędrówki religijnej. Przyzywając pośrednictwa Świętego Biskupa będziemy bowiem spoglądać w kierunku wrześniowej pielgrzymki całej Metropolii Krakowskiej do Asyżu, czyli do miejsca, w którym 770 lat temu kanonizowano świętego Stanisława. Uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski wyruszy z Wawelskiego Wzgórza o godz. 9.00, a zakończy się na Skałce, gdzie przy ołtarzu Trzech Tysiącleci Mszy świętej przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Jan Kopiec, biskup senior Diecezji Gliwickiej, wierny czciciel świętego Stanisława i profesor nauk teologicznych w zakresie historii Kościoła.

  Proszę, aby w czasie procesji byli obecni przedstawiciele wszystkich wspólnot parafialnych Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Do udziału zachęcam Księży Dziekanów, którzy jako archiprezbiterzy są w sposób szczególny uprzywilejowani do reprezentowania duchowieństwa dekanatu. Zapraszam parafie i instytucje, którym patronuje święty Stanisław. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Niech w tegoroczną uroczystość ku czci świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, do Dobrego Boga popłynie modlitwa o nową moc Ducha Świętego na tak ważne dla naszej Ojczyzny najbliższe miesiące. A jak najliczniejszy udział w krakowskich uroczystościach niech będzie naszym wspólnym świadectwem wiary w Boga, miłości do Niego i pokładanej w Nim nadziei.

  Z pasterskim błogosławieństwem

  +Marek Jędraszewski
  Arcybiskup Metropolita Krakowski

Myśl

Po co iść do spowiedzi, skoro nic się potem nie zmienia? Skarpetek nie pierze się po to, aby zawsze były czyste, ale aby nie zaczęły śmierdzieć. | Ks. Piotr Pawlukiewicz

111934
Dzisiaj: 91
Wczoraj: 39
Ten miesiąc: 1,043