• Dziś niedziela w oktawie Bożego Ciała. Codziennie, do czwartku o godz. 1730 procesja eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, po niej nabożeństwo czerwcowe. Dziś procesja o 1530. Trwajmy w jedności z Jezusem Eucharystycznym gromadząc się licznie na procesję i Mszę św.

  W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • We wtorek (13.06) – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.
 • We wtorek wspominamy dzień objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy w tym dniu z p. Organistą wszystkich czcicieli na to kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczynamy je o godz. 1730 nabożeństwem czerwcowym, o godz. 1800 Msza św., po niej procesja Maryjna, różaniec fatimski z prośbami i podziękowaniami, zakończenie Apelem Jasnogórskim. Na procesję zostaną przygotowane świece z okapnikiem.
 • Możliwość spowiedzi przed każdym nabożeństwem, we wtorek od godz. 1630 do 1730.
 • W środę (14.06) – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, w tym dniu modlić się będziemy w sposób szczególny za naszą Ojczyznę.
 • W czwartek (15.06) – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy oraz zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. błogosławieństwo małych dzieci oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Po błogosławieństwie – dzieci, które wytrwale w ciągu oktawy będą przychodziły na procesję - czekają miłe, słodkie nagrody.
 • W piątek (16.06) - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo o 1730 z przebłaganiem i dziękczynieniem oraz Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Jest to III piątek miesiąca, po zakończonej Mszy św. w naszych modlitwach polecamy zmarłych w niedzielnych wypominkach, na zakończenie odmówimy Koronkę w intencji dusz czyśćcowych.

  W tym dniu Odpust w Sułkowicach w macierzystej parafii Najświętszego Serca P. Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę (17.06) – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 • SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia procesji Bożego Ciała. Dziękuję za udział w procesji i świadectwo wiary, przede wszystkim Wam, drodzy parafianie, za przystrojone domy i rejony, które są wyrazem naszej miłości do Pana Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu „Nad Zakładem Komunalnym”. W tym tygodniu o czystość naszego kościoła na Boże Ciało i na dzisiejszą niedzielę podwójnie zatroszczyły się panie: Rozalia Śliwa, Danuta Jończyk, Krystyna Kutryba, Maria Klempka i Justyna Gaczorek z córką Natalią. Na przyszły tydzień troskę o dobro naszej Parafii i kościoła powierzamy mieszkańcom rejonu XI – „Potok”.

  Ogłoszenie, o które nas poproszono:
 • Klub Honorowych Dawców Krwi i Ochotnicza Straż Pożarna w Izdebniku zapraszają na kolejną akcję krwiodawstwa z dowodem osobistym za tydzień w przyszłą niedzielę 18 czerwca 2023 roku od godziny 900 do 1230 w Domu Strażaka w Izdebniku.
 • Termin zgłaszania kandydatów na ławników sądowych upływa 30 czerwca 2023 r. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Sułkowicach i na tablicy ogłoszeń.

  Niech Boże błogosławieństwo umocni nas do odważnego wyznawania wiary przed ludźmi, których spotkamy na drogach nowego tygodnia.

Myśl

Boże mój, gdybym dziś stracił nadzieję, przypomnij mi, że Twoje plany są lepsze od moich.

113839
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 542