• Dziś  przypada wspomnienie świętych męczenników japońskich Pawła Miki i Towarzyszy.
 • W czwartek (10.02) – wspomnienie św. Scholastyki.
 • W piątek (11.02) – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Będziemy w tym dniu szczególnie pamiętać w naszej modlitwie o ludziach chorych i cierpiących.
 • Za tydzień (13.02) rozpoczynamy trwające przez trzy kolejne niedziele, 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Zapraszam do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem od godz. 1400 do 1545.
 • Zakończyliśmy „Msze św. kolędowe” – dziękuję wszystkim za udział i przyjęcie błogosławieństwa. Bóg zapłać wszystkim, którzy składali ofiary kolędowe, dla Służby liturgicznej i pani kościelnej oraz na cel przeznaczony na utrzymanie naszej parafii.
 • W święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy 735 zł na zakony kontemplacyjne. Składka została przesłana do Kurii Metropolitalnej. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 • Dziękuję anonimowemu ofiarodawcy w kwocie 500 zł na konkretny cel stosownego domu zakonnego w najbliższym czasie zostaną poczynione starania.  
 • Dziękuję „Różom różańcowym” za złożoną ofiarę na potrzeby duchowe i materialne naszej parafii. Ofiarodawców polecam Bogu w modlitwach.
 • Dziękuję grupie dekoracyjnej za wcześniejszą środową pomoc przy rozbieraniu szopki bożonarodzeniowej. Bardzo dziękuję lektorowi Jakubowi za jego piątkową nieocenioną, bezinteresowną pomoc i życzliwość  – jako JEDYNY – porządkował dekoracje świąteczne, rozbierał choinki i wynosił je z kościoła oraz pomagał przy sprzątaniu naszej świątyni.
 • Dziękuję  paniom z rejonu „Za Góra”: Małgorzacie Wyrwała, Marii Śmiłek, Marcie Kuziel i Wioletcie Stankiewicz za wasze zaangażowanie przy choinkach nade wszystko za troskę i posprzątanie kościoła. Dziękuję także innym pozostałym osobom z tego rejonu za złożoną ofiarę na potrzeby naszej wspólnoty.
  Na przyszły tydzień proszę kolejnych dobrych i życzliwych parafian z rejonu II „Za Rzeka I”.
 • Dyrekcja Szkoły w Biertowicach informuje, że rozpoczynają się zapisy dzieci do przedszkola i do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023 od 8 do 25 lutego br. /więcej informacji na tablicy ogłoszeń/.

Niech nowy tydzień będzie dla nas czasem okazania miłosierdzia, zwłaszcza wobec chorych i osamotnionych, poprzez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę w ich intencji.

Myśl

Kochaj Mój Krzyż i przyjmij go z odwagą pełną ufności. Nie burz się, kiedy wszystko wymyka ci się spod kontroli i kiedy wszystko wydaje się stracone. Świat jest pełen niepokoju, duch zła się panoszy, ale niczego nie jest w stanie zrobić, bo w każdej burzy Ja wstaję niczym tytan i ocalam cię. Ufaj Mi! | „Droga Krzyżowa i Zmartwychwstanie Chrystusa z ks. Dolindo Ruotolo”

113840
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 543