Spotykamy się dziś w kościele, by wspólnie oddać Bogu cześć. To dzięki Duchowi Świętemu jesteśmy zdolni przełamywać nasze lenistwo i wygodnictwo, wybierając to, co nierzadko bardziej wymagające. Duch Święty przemienia nas, czyni nas podobnymi do Jezusa i uczy nas podążać Jego śladami. Stając więc wokół ołtarza, prośmy o Ducha Świętego dla nas, abyśmy mogli znaleźć ukojenie dla naszych dusz.

W tym tygodniu przeżywać będziemy:

 • We wtorek (11.07) – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 • W środę (12.07) – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
 • W czwartek (13.07) – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 • To również wieczór fatimski, rozpoczynamy go w tym dniu wcześniej /o zmienionej porze/ o godz. 1730 Godzinkami do Matki Bożej, o godz. 1800 Msza św., po niej procesja Maryjna i Różaniec w wypisanych intencjach, które przyniesiemy i złożymy przez Niepokalaną do Chrystusa, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

Bardzo proszę by figurę Matki Bożej poniosły wyznaczone sobie osoby z 3-ciej Róży różańcowej. Serdecznie zapraszam.

 • Możliwość spowiedzi 30 minut przed każdą Mszą św. i czwartkowym nabożeństwem.
 • W piątek (14.07) – wspomnienie św. Kamila de Lellis i św. Henryka.
 • W sobotę (15.07) – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
 • W przyszłą niedzielę (16.07) przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel.
 • Dziękuję za troskę o czystość naszego Kościoła i złożoną ofiarę rodzinom nowemu podzielonemu rejonowi pierwszemu od początku „Koszary. Na przyszły tydzień kościół powierzamy kolejnym uczynnym parafian rejonowi „Za Górą”.
 • Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary indywidualne złożone na tacę, a także przesłane na konto wspierają ofiarą składaną na potrzeby naszego kościoła /na pokrycie i zapłacenie kosztów ogrzewania za prąd i gaz/. Za wszelką pomoc i ofiarność składam serdeczne „Bóg zapłać!”. 
 • Ogłoszenie, o które poproszono:
 • Zakład kominiarski z Wieliczki zawiadamia, że w dniach 10 – 12 lipca /od poniedziałku do środy/ będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.
 • W tym roku przypada 80 rocznica pacyfikacji Sukowic i Harbutowic. Burmistrz Gminy Sułkowice zaprasza Mieszkańców Sułkowic i Biertowic do udziału w uroczystych obchodach, które odbędą się wyjątkowo 14 lipca. Rozpocznie je Msza Święta o godz. 1600 przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolitę Krakowskiego w kościele parafialnym w Sułkowicach. Po Mszy św. przed Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji odbędą się uroczyste obchody rocznicowe z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W tej części nastąpi wciągnięcie flagi państwowej na maszt, odśpiewanie hymnu, odczytanie apelu pamięci i złożenie wiązanek. Na zakończenie dla wszystkich uczestników odbędzie się poczęstunek w parku.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drodze przemiany naszych serc. Wszystkim życzę dobrego odpoczynku, zdrowia, pogody ducha oraz roztropności. Szczęść Boże.

 

Myśl

Lepiej jest słuchać karcenia przez mędrca, niż słuchać pochwały ze strony głupców | (Koh 7,5)

113843
Dzisiaj: 33
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 546