Liturgia Kościoła stawia nam przed oczy wydarzenie przemienienia Chrystusa na górze Tabor. Towarzyszący Mu Apostołowie mogli przez kilka chwil oglądać prawdziwą chwałę Boga, do której każdy z nas jest zaproszony. Ilekroć sprawujemy liturgię, oddajemy cześć Bogu i stajemy przed Jego obliczem. Dziękujmy Mu za tę łaskę i prośmy, abyśmy zawsze chcieli przebywać w Jego obecności.

W tym tygodniu patronują nam:
- We wtorek (08.08) – wspomnienie św. Dominika, kapłana.
- W środę (09.08) – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy.
- W czwartek (10.08) – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
- W piątek (11.08) – wspomnienie św. Klary, dziewicy.
- W przyszłą niedzielę 13 sierpnia, Msze św. do południa bez zmian. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 – to 13-sty dzień miesiąca - wszystkich serdecznie zapraszam na WIECZÓR FATIMSKI, który rozpocznie się o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św., po niej procesja Maryjna i Różaniec, zakończenie Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszam.

Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św. i niedzielnym fatimskim nabożeństwem.

Składam podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła oraz za troskę tej świątyni i za żywe kwiaty. Dziękuję rodzinom z rejonu IV „Za Rzeka” cz. 3. Troskę o Kościół powierzamy kolejnym parafianom z rejonu V „od Stachuwki”.

Ogłoszenia, o które poproszono:
Burmistrz Gminy Sułkowice ogłasza drugi nabór wniosków w ramach Programu Mała retencja w gminie Sułkowice na zakup zbiorników na deszczówkę Termin składania wniosków od 7 sierpnia od 8.30. Więcej informacji w siedzibie i na stronie internetowej Urzędu Miasta i w gablocie przed kościołem. 

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Różańcowej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania. Szczęść Boże.

Myśl

Izraelici patrzyli w górę na miedzianego węża, aby przeżyć ukąszenie prawdziwego. Ty też zaufaj Panu i patrz na Niego, abyś żył... | Petrus

113845
Dzisiaj: 35
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 548