Dziś rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej.

 • Od poniedziałku 2 października przejdziemy na czas jesienno zimowy. Nabożeństwa będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 1630, w sobotę po rannej Mszy św., a w niedzielę o godz. 1530.
 • Bardzo serdecznie proszę rodziców, aby zachęcali swoje dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym. Postarajmy się także, aby przynajmniej jeden raz cała rodzina wzięła udział w tym nabożeństwie. Przypominam o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki. Na nabożeństwach różańcowych w niedzielę dzieci otrzymają planszę, a każdego kolejnego dnia obrazki.
 • Przed nabożeństwem różańcowym o godz. 1515 zapraszam dzieci klas trzecich na poświęcenie różańców. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

  Bardzo serdecznie proszę rodziców, aby zachęcali swoje dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym. Postarajmy się także, aby przynajmniej jeden raz cała rodzina wzięła udział w tym nabożeństwie. Przypominam o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki. Na nabożeństwach różańcowych w niedzielę dzieci otrzymają planszę, a każdego kolejnego dnia obrazki.
 • Dziś (2.10) przypada wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

  W tym tygodniu wspominany:
  W poniedziałek (02.10) – Świętych Aniołów Stróżów.
  W środę (04.10) – św. Franciszka z Asyżu.
  W czwartek (05.10) św. Faustyny Kowalskiej.
  W sobotę (07.10) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

  Spowiedź św. przed zbliżającym się odpustem naszej parafii codziennie przed nabożeństwem różańcowym. 
 • Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
 • W czwartek od godz. 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się Godzina Święta z możliwością osobistej modlitwy i adoracji w ciszy, w tym czasie spowiedź do godz. 1630. szczególnie zapraszam dzieci i młodzież z klasy 7 i 8 przygotowującą się do Bierzmowania.
 • Msza św. o godz. 1700, polecamy zmarłych z tej parafii, których Bóg odwołał do wieczności w minionym roku.
 • W piątek spowiedź też od 1500. Msza św. o godz. 1700.

  W te dwa dni nabożeństwo różańcowe poprowadzi młodzież: w czwartek klasa 7, w piątek 8. Po zakończonej Mszy św. w wyznaczone dni obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania kandydatów do bierzmowania.
 • W sobotę (7.10) – z racji I soboty miesiąca po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za  grzechy przeciw Niepokalanemu poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 • W tym dniu o godz. 1100 zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów.

 • W przyszłą niedzielę (8.10) Uroczystość Odpustowa.

  Do chorych i starszych parafian przed zbliżającym się odpustem udam się z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 830. Proszę o zgłoszenie chorych osobiście w zakrystii lub kancelarii, bądź telefonicznie.
 • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej. Serdecznie zapraszamy szczególnie w tym dniu do wspólnej modlitwy.
 • Jak co roku nie ma Mszy św. o godz. 1000. Sumę Odpustową o godz. 1130 odprawi i kazanie wygłosi tegoroczny rekolekcjonista ks. Krzysztof Paluch /sercanin/, po Mszy św. będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Do udziału w tej Eucharystii, odpuście i w procesji zaproszeni są wszyscy: całe rodziny, Druhny i druhowie strażacy, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopcy z dzwoneczkami, młodzież, dzieci, ministranci, lektorzy, przedstawiciele poszczególnych klas bierzmowanych poniosą figurę Matki Bożej, do procesji zapraszamy wszystkich Parafian i Gości.

  Polecamy prasę katolicką: w zakrystii możliwość nabycia nowego numeru „Gościa Ekstra” w całości poświęcony objawieniom maryjnym. W wyznaczonym miejscu z prasą katolicką można także nabyć nowy numer miesięcznika dla najmłodszych STAŚ.

  Jest także bezpłatny nowy miesięcznik „Dobrych nowin”. 
 • Dziękujemy za ofiarę na kościół i kwiaty rodzinom z rejonu „Dzioł” oraz za posprzątanie naszej świątyni dorosłym wraz ze swoimi dziećmi. Troskę o kościół przed odpustem powierzamy kolejnym parafianom o zdwojonych siłach z rejonów XIII „Izdebik” i I-wszego cz. 1 „Koszary”. Bardzo proszę by te osoby dziś po zakończonej Mszy św. podeszły do zakrystii. 

Prośba o przekazanie do ogłoszeń następujących informacji:

Urząd Miejski w Sułkowicach wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Sułkowicach zapraszają do udziału w „Akcji krwiodawstwa", która odbędzie się w poniedziałek 2 października 2023 r. w godzinach od 8:00 do 12:00 w mobilnym punkcie poboru krwi ustawionym w Rynku w Sułkowicach. Ponadto podczas wydarzenia w punkcie DKMS będzie można zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Urzędu www.sulkowice.pl.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławionego nowego tygodnia. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej polecamy wszystkie sprawy w gorącej modlitwie. Szczęść Boże.

Myśl

Albo będziesz świętym, albo będziesz nikim. | ks. Piotr Pawlukiewicz

111936
Dzisiaj: 93
Wczoraj: 39
Ten miesiąc: 1,045