• Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszego Odpustu i duchowego przeżycia tej parafialnej uroczystości - dziękuję za Waszą obecność i wspólną modlitwę.
 • Dziś w całej Ojczyźnie przeżywamy XXIII Niedzielę Papieską. Z okazji Dnia Papieskiego można złożyć po Mszy św. ofiarę do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin, w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wszystkim, którzy udzielą takiego wsparcia, serdecznie dziękuję.
 • Nabożeństwa różańcowe są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 1630, w sobotę po rannej Mszy św., a w niedzielę o godz. 1530. Wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież serdecznie zapraszam do udziału w tym nabożeństwie.

 • Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
 • W poniedziałek (16.10) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 45 rocznica wyboru Papieża Polaka – Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 • We wtorek (17.10) – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 • W środę (18.10) – święto św. Łukasza Ewangelisty.
 • W piątek (20.10) – uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa - z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  W tym dniu z racji III piątku miesiąca na zakończenie Koronka za naszych zmarłych polecanych w niedzielnych wypominkach i w intencji dusz czyśćcowych.
 • W przyszłą niedzielę (22.10) przypada uroczystość św. Jana Pawła II papieża, głównego patrona województwa małopolskiego. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy dzień Misyjny, który rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. 
 • Jesień to pora roku, kiedy więcej niż zwykle myślimy o przemijaniu. Przypomina o nim przyroda, ale także zbliżająca się uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, obchodzony 2 listopada jako dzień modlitw za zmarłych, których dusze oczekują w czyśćcu na ostateczne spotkanie z Panem Bogiem.

  Kartki na wypominki roczne i jednorazowe są wystawione na stoliku pod chórem. Wypominki jednorazowe będą odczytywane w oktawie Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada. Wypominki Roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszą św. o 745, 945 i o 1550. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu „Za Góra” oraz za ich troskę o czystość naszego kościoła. Na przyszły tydzień bardzo proszę kolejnych uczynnych parafian z rejonu II „za Rzeka” cz. 1.
 • Za dwa tygodnie w niedzielę (29.10) br. nasza Parafia będzie przeżywać wizytację kanoniczną ks. Bpa Roberta Chrząszcza. 
 • Prośba o przekazanie do ogłoszeń następujących informacji:
 • Sułkowicki Ośrodek Kultury zaprasza naszą społeczność na Inaugurację Roku Kulturalnego, która odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę 22.10.2023 o godz.1600 w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury - Wstęp wolny.

  Niech św. Jan Paweł II, Oddany Maryi Sługa Miłosierdzia wyprasza nam potrzebne łaski. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

Myśl

To nie jest tak, że oni umarli, a my żyjemy. To oni żyją, a my umieramy | ks. Piotr Pawlukiewicz

111936
Dzisiaj: 93
Wczoraj: 39
Ten miesiąc: 1,045