• Przeżywamy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą obejmujemy chrześcijan żyjących na Bliskim Wschodzie: w Ziemi Świętej, Libanie oraz Iraku. 
 • Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
 • W poniedziałek (13.11) – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski.
 • W czwartek (16.11) – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.
 • W piątek (17.11) – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. W tym też dniu z racji III piątku miesiąca na zakończenie Koronka za naszych zmarłych polecanych w niedzielnych wypominkach i w intencji dusz czyśćcowych.
 • W sobotę (18.11) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 • W przyszłą niedzielę (19.11) obchodzić będziemy VII Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Z tej racji przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary do puszek na organizację Światowego Dnia Ubogich w naszej Archidiecezji.
 • Przez cały listopad po każdej Mszy Świętej modlimy się za zmarłych w wypominkach jednorazowych.
 • Po raz kolejny serdecznie zapraszam na pielgrzymkę do Częstochowy w pierwszą sobotę grudnia by Zawierzyć się Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski, zakończenie Apelem Jasnogórskim. Zapisy dla zainteresowanych na wspólny wyjazd w zakrystii i kancelarii.
 • Bardzo dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu „od Stachuwki” oraz za posprzątanie naszej świątyni. Na przyszły tydzień troskę o dobro naszej Parafii i kościoła powierzamy mieszkańcom kolejnemu rejonu VI – „Centrum po stronie rzeki”.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła otrzymamy kolejny bezpłatny miesięcznik gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny”. 
 • Ogłoszenie, o które nas poproszono:
 • Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Biertowicach wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą ma zaszczyt zaprosić naszych mieszkańców oraz jej Sympatyków na wspólne uczczenie Święta Odzyskania Niepodległości podczas Wieczornicy, która odbędzie się w najbliższą sobotę (18.11) o godzinie 1700.
  Wydarzenie odbędzie się na placu przed strażnicą, a w nim: występ artystyczny Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Będzie można także skosztować małej gastronomii z kuchni polowej.
 • Burmistrz Gminy Sułkowice zachęca do zapoznania się z proponowanymi nazwami ulic dla naszej miejscowości Biertowice. To nazwy 16-stu nowych ulic: Krakowska, Królewska, Spokojna, Jarzębinowa, Skotnica, Krótka, Potokowa, Dworska, Akacjowa, Brzegowa, Lipowa, Wierzbowa, Markówka, Ogrodowa, Za Górą i Zacisze. Raport z konsultacji dostępny jest na stronie internetowej gminy Sułkowice. Na tablicach informacyjnych pojawiły się propozycje nazw wraz z mapą przebiegu ulic. W razie uwag należy złożyć formularz od 13-17.11.2023 r. Formularz konsultacyjny dostępny jest do pobrania na stronie internetowej gminy Sułkowice oraz w Sali obsługi klienta w budynku urzędu. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej naszej gminy.
 • Klub Honorowych Dawców Krwi „Strażacki dar" i Ochotnicza Straż Pożarna w Izdebniku zaprasza do czwartej w tym roku akcji krwiodawstwa, która odbędzie się w przyszłą niedzielę (19.11.2023) od godziny 900 do 1230 w Domu Strażaka w Izdebniku. Należy mieć ze sobą dowód osobisty. 

Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i prawdziwej odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

 

Myśl

Człowiek mądry broni swej słuszności spokojnie i bez gniewu. Głupiec broni jej wrzaskiem, gdy jej nie ma - sypie obelgami.

113840
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 543