• Przeżywamy dziś I Niedzielę Adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Hasłem tego roku będą słowa: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Chciejmy więc na nowo odkryć swoje miejsce przy Chrystusie i we Wspólnocie wierzących, niech w tym pomogą nam dobre postanowienia i Msze św. Roratnie.
 • Dziś uroczyste poświęcenie naszych wieńców adwentowych - to one w tym czasie będą nam przypominać o wspólnej, rodzinnej modlitwie, która jest istotą adwentowego oczekiwania.
 • Dziś poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Przez kilka sobót w tym adwentowym czasie opłatki wraz z życzeniami do parafian przyniesie do Waszych domów P. Organista, proszę o życzliwe jego przyjęcie.
 • Serdecznie wszystkich zapraszam do udziału w tegorocznych roratach, a szczególnie dzieci i młodzież.

W tym roku na Roratach będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech. Dzieci, zbierając obrazki przedstawiające wydarzenia z życia Biedaczyny z Asyżu i umieszczając je na specjalnej „budowlanej” planszy, przez cały Adwent będą budowały w swoich sercach stajenkę dla Jezusa.

Roraty przez cały adwent w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 1700 oraz rano o 700 we wtorki, czwartki i w soboty.

 • W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • W poniedziałek (4.12) - wspomnienie św. Barbary;
 • W środę (6.12) - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
 • W czwartek (7.12) - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 • W piątek (8.12) - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Od godz.1200 „Godzina Łaski” - zachęcam do modlitwy. Objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia Maryja powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie (12.00 -13.00), ześlę wiele łask dla duszy i ciała”. Postarajmy się oddać Niepokalanej całą Świętą Godzinę. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 • W miniony poniedziałek (27.11) w Budzowie w Szkole podstawowej odbył się Turniej piłki nożnej w naszym dekanacie pomiędzy ministrantami i lektorami młodszymi. Nasi zawodnicy wywalczyli drugie miejsce. GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY!!!
 • W następną niedzielę w naszej parafii odbędzie się „Kiermasz Dobroczynny dla Lenki”, a w nim po Mszy św. zbiórka ofiar na operację lewej nóżki dziewczynki w USA, która musi się odbyć za niecały rok. Więcej informacji o postępie i leczeniu swojej 9-cio letniej córki przekażą rodzice za tydzień.
 • Na stoliku za ławkami wystawione są już Świece Caritas: „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Ofiary składane przy zakupie świec z nadpłatą przeznaczone będą na cele charytatywne.
 • W tych zaśnieżonych i zasypanych ulicach BARDZO DZIĘKUJE p. Adamowi za pracę i swój prywatny czas za odśnieżanie wokół kościoła oraz tam gdzie bezproblemowo możemy dość do naszej świątyni oraz dojechać na parking przykościelny.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu VIII „Okolice kościoła” oraz za  oraz za ich troskę o czystość naszej świątyni. Na przyszły tydzień troskę o kościół powierzamy mieszkańcom z rejonu IX „Skotnica”.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest także grudniowy numer miesięcznika dla najmłodszych „Staś”.

W miejscach wyznaczonych jest już do nabycia I pierwszy numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła” – numer poświęcony historyczności Jezusa – w cenie 12 zł.

Solenizantom, jubilatom i przeżywającym imieniny i urodziny składamy życzenia z modlitwą. Pan Bóg niech nam błogosławi a Maryja Matka w Adwentowym czuwaniu wspiera i oręduje za nami.

Myśl

Wolę być z Bogiem i niech osądza mnie świat, niż trzymać ze światem, żeby osądził mnie Bóg

113836
Dzisiaj: 26
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 539