• Dziś druga niedziela tak zwana zwykła - w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.
  W kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać w tym tygodniu wspomnienia:
 • W środę (17.01) - wspomnienie św. Antoniego, Opata.
 • W piątek (19.01) - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. W tym też dniu z racji III piątku miesiąca Msza święta do Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie Koronka za naszych zmarłych polecanych w tegorocznych niedzielnych wypominkach i w intencji dusz czyśćcowych.
 • W przyszłą niedzielę (21.01) - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 • Od poniedziałku do soboty w związku z odwiedzinami duszpasterskimi - kolędą - Msza św. tylko rano o godz. 700.
 • W okresie kolędowym możliwość załatwienia spraw kancelaryjnych będzie w dni powszednie po rannej Mszy św. z godz. 700.

 • Odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii na najbliższy tydzień po południu od godz. 1400, w sobotę od g. 900:
 • poniedziałek - OKOLICE KOŚCIOŁA PRZY STRAŻNICY;
 • środa - STACHUWKA DO CENTRUM-NAD RZEKA cz.l;
 • czwartek STACHUWKA DO CENTRUM - NAD RZEKA cz. 2;
 • piątek - ZA RZEKA 3 cz. 1;
 • sobota - ZA RZEKA 3 cz. 2.
  Szczegółowy plan wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie i dostępny jest na naszej stronie internetowej w zakładce aktualności.
  Jeżeli w tych rejonach naszej Parafii nie zostaliśmy ujęci w kolędowaniu - to bardzo proszę o kontakt osobisty, bądź telefoniczny szczególnie nowych domów, które się pojawiły, a są jeszcze pominięte i chcą w tych odwiedzinach duszpasterskich uczestniczyć.
 • Dziękuję naszym parafianom z rejonu I-wszego cz. 1 „Koszary” za ich troskę o czystość naszej świątyni oraz ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Na przyszły tydzień kościół powierzamy kolejnym uczynnym parafian rejonowi „Za Górą”.
 • Prośba o przekazanie do ogłoszeń następujących informacji:
 • Burmistrz Gminy Sułkowice zaprasza na Koncert Noworoczny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę (21 stycznia 2024 r.) o godz. 1630 w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Rudniku w wykonaniu Sułkowickiej Orkiestry Dętej oraz Orkiestry Straży Granicznej Wojska Polskiego. Wstęp bezpłatny, po koncercie poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń „Kalina” z Rudnika.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drodze dążenia do chrześcijańskiej jedności.

Myśl

Człowiek jest tyle wart, ile jest w stanie kochać. | Św. Augustyn

113841
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 544