• Dziś pierwsza niedziela miesiąca do południa po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Dziś kolejne spotkanie z Jezusem Chrystusem w ramach 40–godzinnego nabożeństwa przed Wielki Postem. To czas szczególnej modlitwy przed Najśw. Sakramentem jako wprowadzenie do przeżywania Wielkiego Postu. Rozpoczęcie o 1400, o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej dalsza część modlitwy do godz. 1545.
  Na tą Adorację została zaproszona młodzież klasy 7 i 8 przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania wraz z Rodzicami i rodzinami.

W tym tygodniu przeżywać będziemy:
- W poniedziałek (5.02) - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
-  We wtorek (6.02) - wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy
- W sobotę (10.02) - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

 • Serdecznie dziękuję dorosłej grupie dekoracyjnej oraz młodzieży szkolnej naszej parafii za pomoc przy rozbieraniu szopki bożonarodzeniowej.
 • Bóg zapłać wielu parafianom za ofiary i dokonywane systematycznie przelewy na konto naszej parafii oraz na ogrzewanie kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecam Bogu w modlitwach.
 • Bardzo dziękuję naszym paniom i panom /11 osób/ z rejonu III – Za Rzeka cz. 2, za troskę o czystość naszej świątyni i ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Z każdym naszym wspólnym sprzątaniem z wyznaczonych rejonów jest nas/was coraz więcej, a to cieszy, że zależy nam na dużej odpowiedzialności i zaangażowaniu się w nasze wspólne dobro. Na kolejny tydzień naszej wspólnoty Kościoła, powierzamy rejon IV – Za Rzeka cz. 3. Bardzo proszę o sprzątanie w piątek.
 • Przy wyjściu z kościoła na klęcznikach jest możliwość nabycia bezpłatnego nowego miesięcznika „Dobrych nowin” .
 • Za tydzień w niedzielę 11 lutego - przed Środą Popielcową - ukaże się „Gościa Extra”, a w nim m.in. Historia Wielkiego Postu jak go owocnie przeżyć, rady i modlitwy.
  Prośba o przekazanie do ogłoszeń następujących informacji:
 • Dziś o godz. 1700 w „Domu parafialnym” odbędzie się spotkanie organizacyjne z przedstawicielem biura podróży odnośnie pielgrzymki i zaliczki do Medjugorie.
 • Zakład Kominiarski z Wieliczki informuje, że od poniedziałku do czwartku /5-8.02.2024/ będzie czyszczona i sprawdzana drożność przewodów kominowych.
 • Burmistrz Gminy Sułkowice informuje, że we wtorek /6.02.2024/ w Biertowicach odbędzie się szczepienie psów i kotów przeciwko wściekliźnie. Koszt szczepienia 50,00 zł. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Sułkowicach.
 • Urząd Miejski w Sułkowicach informuje, że w przyszłą niedzielę (11.02.2024) rozpoczyna się dostarczenie nakazów płatniczych oraz informacji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Nakazy płatnicze można odbierać w godz. od 800-1300 w budynku OSP Biertowice.
 • Rekrutacja do przedszkoli i zapisy do klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025 samorządowych odbywać się będzie od 8 do 23 lutego 2024 r. Obowiązkowe zapisy dzieci 7- letnich (rocznik 2017) do klas I szkół podstawowych odbywać się będą również w tym samym czasie /od 8 – 23.02. 2024 r./. Szczegółowe informacje u dyrektorów szkół i przedszkoli oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Sułkowicach.

Myśl

Po co iść do spowiedzi, skoro nic się potem nie zmienia? Skarpetek nie pierze się po to, aby zawsze były czyste, ale aby nie zaczęły śmierdzieć. | Ks. Piotr Pawlukiewicz

113846
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 549