Przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w naszej modlitwie o ludziach chorych i cierpiących szczególnie z naszej parafii. Msza św. dla chorych z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych będzie podczas zbliżających się Misji.

Od dziś przeżywamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od środy – dni modlitw o ducha pokuty.

Dzisiaj kończymy tegoroczne nabożeństwo 40-godzinne. Rozpoczęcie o 14:00, o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej dalsza część modlitwy do godz. 15:45.

W środę – przypada Środa Popielcowa – rozpoczynamy Wielki Post.

Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem będzie o godz. 7:00 i 17:00. Składka na tacę w Środę Popielcową przeznaczona będzie na cele charytatywne Kościoła. Przypominam, iż w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Kancelaria Parafialna w Środę Popielcową będzie nieczynna.

Od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Będzie on trwał do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (12 czerwca).

W piątki Wielkiego Postu w tym roku:  Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:00, dla dorosłych po Mszy św. z godz. 17:00. Na te nabożeństwa zapraszam szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz starszą.

W tym tygodniu przypada 3. piątek miesiąca – po  Mszy św. z godz. 17:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15:00  – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, Bezpośrednio po nich Msza Św.

Tegoroczne Parafialne Misje w czasie Wielkiego Postu będziemy przeżywali, nie jak do tej pory w Pierwszą Niedzielę Postu, a docelowo już w każdą Piątą Niedzielę Wielkiego Postu /w tym roku od 17-22 marca/. Już dziś Wszystkich serdecznie zapraszam.

Zainteresowane pary naszego dekanatu „Kursem przedmałżeńskim”, które zamierzają zawrzeć związek małżeński proszone są o telefoniczny kontakt w tym tygodniu do parafii w Sułkowicach.

Dziękuję sześciu osobom z pięciu domów rejonu IV – Za Rzeka cz. 3, za ich troskę o czystość naszej świątyni oraz ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Na przyszły tydzień sprawy Kościoła powierzamy mieszkańcom rejonu V – „Od Stachowki”.

Przy wyjściu z kościoła jest możliwość nabycia bezpłatnego nowego miesięcznika „Dobrych nowin”.

Zachęcam także do czytania prasę religijną. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać, jak dobrze przeżyć Wielki Post, czy też artykuł o handlu ludźmi. Dostępny jest także  „Gość Extra” (w cenie 14,- zł.) - w nim wiele tematów związanych z Wielkim Postem.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na trud troski o trzeźwość osobistą i całego polskiego narodu. Niech Pan wzbudzi w naszych sercach gorliwość apostolską, abyśmy poprzez świadectwo życia wolnego od nałogów pomagali bliźnim odzyskać utraconą wolność wewnętrzną.

Myśl

Kochaj Mój Krzyż i przyjmij go z odwagą pełną ufności. Nie burz się, kiedy wszystko wymyka ci się spod kontroli i kiedy wszystko wydaje się stracone. Świat jest pełen niepokoju, duch zła się panoszy, ale niczego nie jest w stanie zrobić, bo w każdej burzy Ja wstaję niczym tytan i ocalam cię. Ufaj Mi! | „Droga Krzyżowa i Zmartwychwstanie Chrystusa z ks. Dolindo Ruotolo”

113847
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 550