• Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 • Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 1500. Nasz liczny udział w Gorzkich Żalach niech będzie wyrazem naszego wielkopostnego przylgnięcia do Ukrzyżowanego Pana i pokuty za grzechy.
 • Serdecznie dziękuję za ofiary składane po Gorzkich Żalach, które przeznaczone są na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Za ten gest waszej hojności, przychylność i życzliwości wszystkim - Bóg zapłać.
 • Dziś o godz. 1700 do „Domu parafialnego”zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
 • Droga Krzyżowa w Wielkim Poście w piątki odprawiana jest dla dzieci o godz. 1600, dla młodzieży oraz dla dorosłych po Mszy św. z godz. 1700.
 • W piątek (15.03) - z racji III piątku miesiąca na zakończenie Mszy świętej Koronka za naszych zmarłych polecanych w niedzielnych wypominkach i w intencji dusz czyśćcowych.
 • Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Misje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. Zdzisław Płuska SCJ /sercanin/, dyrektor misji i rekolekcji krajowych. Program jest do zabrania z tyłu kościoła, znajduje się także na stronie internetowej parafii. Zaplanujmy tak czas, byśmy mogli od przyszłej niedzieli w Misjach uczestniczyć, a w środę 20 marca – owocnie skorzystać z sakramentu Pokuty /więcej informacji przekazanych będzie w przyszłym tygodniu/.
 • Co roku w czasie Adwentu są do nabycia świece CARITAS - „wigilijne dzieło pomocy dla potrzebujących”, a Wielkim Poście świece wielkanocne i baranki paschalne – cukrowe. Nabywając je składamy ofiarę nie mniejszą niż 8 zł, tym samym będziemy włączać się w akcję „Wielkanocna pomoc ludziom najbardziej potrzebującym” organizowaną przez „Caritas” naszej diecezji. Paschaliki z barankami można już nabywać na stoliku wychodząc z kościoła. Ofiary zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Bóg zapłać.
 • W sobotę 16 marca odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądeckiego także w naszej parafii rozpoczniemy modlitwę nowennową w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwa po każdej mszy świętej zanoszona będzie za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki zakończy się w sobotę 24 marca.
 • Dziękuję naszym parafiankom z rejonu VIII – „Okolice kościoła” za ich troskę o czystość naszej świątyni oraz ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Na kolejny tydzień za poczucie odpowiedzialności naszej wspólnoty Kościoła, powierzamy rejonowi IX – „Skotnica”.
 • W najnowszym numerze w miejscu przeznaczonym na prasę katolicką do nabycia „Gość Niedzielny – Historia Kościoła, a dla najmłodszych miesięcznik Staś.
 • Komisariat Policji prowadzi działania w zakresie przeciwdziałania oszustwom na tzw. Policjanta, członka rodziny, pracownika banku itp. W związku z tym Policja apeluje: Nigdy nie ufaj osobom dzwoniącym, nawet gdy wyświetli się nr 997 nie oznacza to, że dzwoni do Ciebie prawdziwy Policjant. W razie prośby o pomoc finansową rozłącz się i wykonaj telefon do bliskiej ci osoby i opowiedz jej o tym zdarzeniu. Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom obcym. . Gdy otrzymasz podejrzaną wiadomość SMS nie klikaj na żadne linki i nie pobieraj załącznika. Poinformuj też Policję dzwoniąc na numer 112 lub 997. 
 • Ogłoszenie, o które nas poproszono:
 • Burmistrz Gminy Sułkowice i Sołtys Biertowic zapraszają na zebranie wiejskie dziś /w niedzielę 10.03.2024/ o godz. 1115 w Biertowicach Szkoły Podstawowej do sali gimnastycznej.
 • Urząd Miejski w Sułkowicach informuje, że w piątek /103/ mija termin zapłaty I raty podatku od gruntów i nieruchomości. Sołtys wsi będzie przyjmował podatek w czwartek /14 marca/ w Strażnicy OSP od godz. 16 - 1700.
 • Klub Honorowych Dawców Krwi wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Izdebniku zaprasza wszystkich mieszkańców naszej miejscowości do pierwszej w tym roku akcji krwiodawstwa, która odbędzie się za tydzień /w niedzielę 17.03.2024r./ od godziny 900 do 1230 w Domu Strażaka w Izdebniku /zainteresowani proszeni są o zabranie dowodów tożsamości/.
 • Akcja krwiodawstwa odbędzie się za tydzień /w niedzielę 17.03.2024r./ od godziny 800 do 1200 w Starej Szkole w Rynku w Sułkowicach /zainteresowani proszeni są o zabranie dowodów tożsamości/.
 • Burmistrz Gminy Sułkowice informuje o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Gminie Sułkowice dla obszaru wsi Biertowice - w jej granicach administracyjnych wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Wnioski do planu miejscowego należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 19 kwietnia 2024 r. w Urzędzie Miejskim w Sułkowicach. Więcej informacji na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Sułkowicach oraz tablicach ogłoszeń w Biertowicach.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na wielkopostnej drodze nawrócenia i przemiany naszych serc.MISJE PARAFIALNE

z nawiedzeniem relikwii św. Dzieci Fatimskich
św. Hiacynty i Franciszka Marto

17 – 22.03.2024

„Bóg szuka człowieka, czeka na jego powrót, pragnie go ocalić i zbawić”

 

NIEDZIELA 17.03.2024 r.

Maryja w Fatimie ukazuje  nowe światło i daje receptę na życie

8.oo - Msza św. z nauką misyjną

10.oo – Msza św. z nauką misyjną nabożeństwo błogosławieństwa dzieci

15.oo - Gorzkie Żale i Kazanie pasyjne

16.oo - Msz misyjną a św. z nauką misyjną

PONIEDZIAŁEK – 18.03.2024 r.

Maryja ostrzega nas przed grzechem i wzywa do nawrócenia

8.oo - Msza św. z nauką misyjną i nabożeństwo z  modlitwami za zmarłych

10.45 – Nauka dla dzieci (klasy: I-IV)

11.45 – Nauka dla dzieci (klasy: V-VIII)

18.oo – Msza św. z nauką misyjną i nabożeństwo z  modlitwami za zmarłych
(zapraszamy młodzież)

Na nabożeństwo z  modlitwami za zmarłych przynosimy znicze

WTOREK – 19.03.2024 r.

Pokuta w świetle orędzia z Fatimy

8.oo - Msza św. z nauką misyjną i nabożeństwo wynagradzające NS  Maryi

10.45 – Nauka dla dzieci (klasy: I-IV)

11.45 – Nauka dla dzieci (klasy: V-VIII)

18.oo – Msza św. z nauką misyjną i nabożeństwo wynagradzające NS  Maryi(zapraszamy młodzież)

ŚRODA – 20.03.2024 r.

Modlitwa kluczem do nieba (moc modlitwy różańcowej

7.oo - Spowiedź św.

8.oo - Msza św. z nauką misyjną i uczczenie relikwii św. Dzieci fatimskich

10.45 - Spowiedź św. dla dzieci szkolnych

11.45 – Msza św. z nauką (klasy: I – VIII)

15.00-18.00 Spowiedź św.

18.oo Msza św. z nauką misyjnąi uczczenie relikwii św. Dzieci fatimskich (zapraszamy młodzież)

Od czwartku dzieci przychodzą razem z rodzicami

CZWARTEK – 21.03.2024 r.

Ratunek dla świata w Niepokalanym Sercu Maryi, wynagrodzenie i 1 Soboty

8.oo - Msza św. z nauką misyjną i nabożeństwo wyznania wiary

18.oo – Msza św. z nauką misyjną i nabożeństwo wyznania wiary
(zapraszamy młodzież)

Na Mszę św. kobiety przynoszą świece, mężczyźni krzyże,

dzieci młodzież różańce

PIĄTEK – 22.03.2024 r.

Jako rodzina stajemy z Maryją  pod krzyżem Jezusa

8.oo - Msza św. z nauką misyjną. Nabożeństwo z zawierzeniem parafii NS Maryi i z błogosławieństwem rodzin

15.30  Msza św. dla chorych z udzieleniem sakramentu chorych i nabożeństwo z zawierzeniem parafii NS Maryi i z błogosławieństwem rodzin

18.oo Msza św. z nauką misyjną. i z błogosławieństwem rodzin
(zapraszamy młodzież)

Na Mszę św. przynosimy obrazy Matki Bożej Fatimskiej

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

21.00 Rodzinny Wieczernik Różańcowy w domach przed wizerunkami MB Fatimskiej – prowadzi głowa rodziny

Myśl

Wspólną cechą każdego człowieka jest to, że każdy jest inny.

113846
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 549