• W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Zbliżając się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana.
 • Rozpoczynamy Misje Parafialne, które w tym roku głosi nam ks. Zdzisław Płuska SCJ /sercanin/, dyrektor misji i rekolekcji krajowych - serdecznie witamy w naszej parafii.
 • Dzisiaj na wszystkich Mszach św. są nauki ogólne, Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godz. 1500.
 • Ofiary składane po Gorzkich Żalach przeznaczone są na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Za ten gest ofiarności i życzliwości kolejny raz serdecznie dziękuję - Bóg zapłać.
 • Od jutra, od poniedziałku (18.03) i zmianie godzin na czas Misji, Wielkiego Tygodnia oraz po Wielkanocy - Msze św. wieczorne do końca września będą odprawiane o 1800.
 • Nauki misyjne odbywać się będą od poniedziałku do piątku rano o 800, wieczorem o 1800.

  Równolegle przez trzy dni do środy misje przeżywać będą uczniowie Szkoły Podstawowej.
 • W ostatnim dniu w piątek na godz. 1530 zapraszamy chorych i starszych, będzie dla nich przed Mszą spowiedź, a w czasie Mszy Nauka i sakrament Namaszczenia.

  Rodziny i sąsiadów prosimy o umożliwienie chorym dotarcie do kościoła.
 • Od godz. 1000 odwiedziny w domach osób chorych, osłabionych wiekiem i niemogących uczestniczyć w kościele - można ich zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do czwartku.
 • Droga krzyżowa w piątek. Dla dzieci wyjątkowo o godz.1500, dla młodzieży i dorosłych o godz. 1730 przed Mszą św.
 • Kancelaria w tym tygodniu ze względu na trwające misje oraz spowiedź będzie nieczynna. W pilnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny na numer dyżurny.
 • W tym też dniu ZAKOŃCZENIE MISJI PARAFIALNYCH. Msze św. na zakończenie misji z błogosławieństwem rodzin oraz możliwością uzyskania odpustu.

  W tym dniu zostanie zebrana składka, tą złożona ofiarą będzie nasz dar wdzięczności dla o. misjonarza.
 • W przyszłą niedzielę (24.03) Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie palm o godz. 1000 – zgromadzimy się przed kościołem, by wyruszyć w procesji wejścia jako pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
 • Pamiętajmy o barankach na stół wielkanocny i „Paschalikach” dla naszych zmarłych, to także wyraz naszej pomocy dla najbiedniejszych organizowany przez krakowską Caritas.
 • Tydzień temu w niedzielę odbyła się pierwsza w nowym składzie Duszpasterska Rada Parafialna. Bardzo dziękuję za Wasze pełne uczestnictwo i wielkie zaangażowanie, dziękuję za szybką /expresową/ pomoc, radę i poradę dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

  Dziękuję naszemu parafianinowi p. Krzysztofowi Latoń za odpowiedni sprzęt,  transport i naprawę części uskoku oraz zapadliska chodnika od strony kancelarii - wielkie Bóg zapłać.
 • Składam serdeczne podziękowanie paniom z rejonu IX „Skotnica”, za ich troskę o czystość tej świątyni i ofiarę złożoną na potrzeby naszej wspólnoty. Troskę o Kościół i jego otoczenie powierzamy kolejnym parafianom „Nad Zakładem komunalnym”, /sprzątanie kościoła po zakończonych misjach, więcej informacji w zakrystii/.
 • Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Biertowicach zapraszają na „Kiermasz wielkanocny”, który odbędzie się za tydzień w niedzielę /24 marca 2024r./ przy Kościele w Biertowicach od g. 800 do 1600. Podczas kiermaszu będzie można nabyć: ciasta i ciasteczka domowej roboty oraz ozdoby wielkanocne przygotowane przez naszą młodzież. Cały dochód z tej inicjatywy zostanie przeznaczony na ich letni obóz.

Wszystkim życzymy otwartości serca na czas misji i sił do przeżywania tego tygodnia.

Myśl

Wolę być z Bogiem i niech osądza mnie świat, niż trzymać ze światem, żeby osądził mnie Bóg

113841
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 544