• Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień.
  Po południu o godz. 1500 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na które serdecznie wszystkich zapraszam.
 • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku ze względu na obchodzony Wielki Tydzień, a później oktawę Wielkanocy będziemy przeżywać 8 kwietnia.
 • Jutro, we wtorek i we środę, ostatnia okazja do spowiedzi św. 30 minut przed Mszą św. ranną i wieczorną.

 • Od czwartku do niedzieli przeżywamy Święte Triduum Paschalne. W te dni Triduum Paschalne rozpoczniemy o godz. 1800.

 • Wielki Czwartek (28.03) – pamiątka Ostatniej Wieczerzy, podczas której Pan Jezus ustanowił Sakramenty: Eucharystii i Kapłaństwa. Przed Południem odprawiana jest jedynie Msza św. Krzyżma w Centrum Jana Pawła II o godz. 1000, która rozpocznie Kongres Eucharystyczny w naszej Diecezji.
  U nas na zakończenie uroczystości Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do „Ciemnicy”, Adoracja do godz. 2200
 • Wielki Piątek (29.03) - dzień męki i śmierci Chrystusa– Kościół nie sprawuje w tym dniu Mszy św.
  W tym dniu wszystkich między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie dwóch lekkich posiłków oraz jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęca się także, by zachować post w Wielką Sobotę do niedzielnej Mszy św. rezurekcyjnej:
  - od godz. 1400 rozpoczęcie Adoracji;
  - o 1500 Godzina Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny z Koronką do Bożego Miłosierdzia;
  - o godz. 1730 – Droga Krzyżowa dla wszystkich.
  Liturgia Męki Pańskiej po zakończonej Drodze krzyżowej z adoracją krzyża, po liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego i zaraz odśpiewamy Gorzkie Żale.
  Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie do godz. 2200

  Druhów OSP proszę o wartę przy Grobie Pańskim. Ofiary składane przy adoracji Krzyża w Wielki Piątek i w Grobie Pańskim w Wielką Sobotę są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 • Wielka Sobota (30.03) - Wigilia Paschalna
  - indywidualna adoracja Pana Jezusa w Grobie /w Najświętszym Sakramencie/ od godz. 800;
  - święcenie pokarmów na Stół Wielkanocny w kościele o godz. 900, 1000, 1100 i 1200;
  - o 1500 Koronka z litanią do Bożego Miłosierdzia.

  Liturgia Paschalna rozpocznie się od poświecenia ognia, paschału, wody chrzcielnej z uroczystym wyznaniem wiary i Paschalną Eucharystią. Pamiętajmy o świecach z osłonkami.
 • Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (31.03) – procesja Rezurekcyjna o godz. 600. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach.
 • Przypominamy, iż w nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu – śpimy o godzinę krócej.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tylko do południa o 800 i 1000. Nie będzie już Mszy św. o godz. 1600.
  W tym dniu będziemy tradycyjnie wspierać Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 • Dziękuję naszym Parafiankom za pomoc w udekorowaniu figurki „Pana Jezusa z osiołkiem”. Bardzo proszę także o wykonanie corocznych dekoracji Ciemnicy i Grobu Bożego.
 • Dziękuję za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone osobiście, jak i te przelane na konto parafii. Bóg zapłać.

Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu X „Nad Zakładem Komunalnym”. Na przyszły tydzień proszę kolejnych dobrych i uczynnych parafian z XI rejonu „Potok”. W tym tygodniu sprzątanie Kościoła proszę uzgodnić z panią zakrystianką.

 • Kancelaria parafialna będzie czynna jedynie w poniedziałek i środę. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę będzie nieczynna.
 • Ofiary składane po Gorzkich Żalach przeznaczone są na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Za ten gest ofiarności i życzliwości kolejny raz serdecznie dziękuję - Bóg zapłać.
 • Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” - dodatek, który pomoże przeżyć Wielki Tydzień. Jest nowy numer „Małego Gościa” i inne pozycje prasy religijnej. Zachęcam do czytania prasy katolickiej - a dla najmłodszych wielkanocny „Staś”.

Niech te święte dni Wielkiego Tygodnia odnowią naszą więź z Bogiem, wzmocnią nadzieję oraz rozpalą serca pragnieniem bycia świadkami i apostołami.

Myśl

Bóg nie kocha wszystkich ludzi, ale każdego z nas indywidualnie | Petrus

113836
Dzisiaj: 26
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 539