• W czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, obchodzimy 61. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Niech nie zabraknie naszej indywidualnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, także z naszej parafii.

• We wtorek (23.04) – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

• W czwartek (25.04) – święto św. Marka Ewangelisty. To dzień imienin abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego, którego polecamy w naszej modlitwie.

• W przyszłą niedzielę (28.04) w czasie Mszy św, o godz. 1000 poświęcenie książeczek dla dzieci z kl. 3 przygotowujących się do Komunii św.

• Jest nowy numer popularnonaukowego dwumiesięcznika „Gość HISTORIA KOŚCIOŁA” więcej informacji w wyznaczonym miejscu na prasę katolicką.

• Serdecznie dziękuję przybyłym paniom za Waszą troskę o czystość naszej świątyni i za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Dziękuję za piątkowe przybycie p.Zofii Rymarczyk za pielęgnację drzewek wokół kościoła oraz sobotnią obecność i posprzątanie kościoła p. Danucie Radoń. Na ten wyznaczony i poproszony rejon XIII – „Izdebnik pod Brzezina” były nasze dwie parafianki. Jeszcze raz WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ!!! Wasza obecność i to zaangażowanie w tym kościele świadczy także o Waszej odpowiedzialności i poczuciu tego dobra i piękna względem naszej parafii jakie powstało przez Was, starszych, wszystkich i trwa dalej od lat. Będzie takie dotąd, dokąd będziemy o nim pamiętać, nie tyle pięknym słowem, a nade wszystko czynem – niech Dobry Bóg za to dobro i poświęcony swój czas w tym kościele odpłaci Wam miłością i hojnością w trójnasób… Na przyszły tydzień kościół powierzamy kolejnemu rejonowi, I-wszemu od początku – „Koszary cz. 1”.


Ogłoszenie, o które nas poproszono:
• Burmistrz Gminy Sułkowice zaprasza do udziału w akcji społecznego sprzątania gminy, która odbędzie się od poniedziałku do soboty /22-27 kwietnia br/.
Gmina Sułkowice zapewnia worki, rękawiczki oraz odbiór wszystkich zebranych odpadów. Worki i rękawiczki można odebrać w Urzędzie Miejskim w Sułkowicach, w godzinach pracy urzędu. Szczegółowe informacje na plakatach i stronie internetowej Gminy

Wszystkim solenizantom i przeżywającym jubileusze życzymy zdrowia i wielu łask od Boga i Opieki Świętych Patronów.


Myśl

Pan Bóg ma zawsze najlepszy plan. To tak jak z robieniem dywanu. Od strony tkanej wygląda jak bezsens, od drugiej strony jak piękny wzór. | ks. Piotr Pawlukiewicz

113839
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 542