• Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1000 poświęcenie książeczek dzieciom klas 3 przygotowującym się do I Komunii św.

Kalendarz liturgiczny:

 • W poniedziałek (29.04) święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. W tym dniu rozpoczyna się nowenna do św. Stanisława BM.
 • W środę (1.05) święto św. Józefa, Rzemieślnika. W tym dniu rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Procesją wokół kościoła rozpoczniemy to pierwsze nabożeństwo majowe.
  Na tych nabożeństwach dzieci otrzymywać będą specjalnie przygotowane naklejki. Zachęcam do uczestnictwa dzieci naszej parafii szczególnie z kl. III przygotowujące się do I Komunii św. 
 • Nabożeństwa majowe w tym roku będą o zmienionych porach w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 1730 przed Mszą św. oraz rano po Mszy św. o 730 jeszcze przed lekcjami i nauką szkolą we wtorki i czwartki, w soboty też o 730. W niedziele i Święta o 1530, po nich zaraz/wcześniej rozpocznie się Msza św. W czasie nabożeństwa majowego będziemy modlić się będziemy za Ojca św., Kościół powszechny, Ojczyznę, za rodziny, o powołania kapłańskie, a także o pokój na świecie i o dobre urodzaje.
 • W czwartek (2.05) – wspomnienie św. Atanazego. To także pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 1600 Godzina Święta z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i możliwością osobistej modlitwy, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  O godz. 1730 nabożeństwo majowe, po nim Msza św. w której polecamy zmarłych z tej parafii minionego roku.
 • W piątek (3.05) – Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. u nas w kościele w porządku niedzielnym – z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, na Mszach św. odnowienie Ślubów Jasnogórskich. Kancelaria w tym dniu nieczynna. O 1530 nabożeństwo majowe.
 • W tych dniach /2 i 3 maja/ z racji dni wolnych i Uroczystości kandydaci z klasy 7 i 8 przygotowujący się do bierzmowania będą mieli wspólne w przyszłym tygodniu spotkanie formacyjne w piątek 10 maja o godz. 1900.
 • W sobotę (4.05) – wspomnienie św. Floriana, jest to zarazem I-sobota miesiąca. O godz. 700 Msza św., po niej nabożeństwo różańcowe wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny połączone z Litanią loretańską.
 • Odwiedziny chorych w sobotę (4 maja) od godz. 900, proszę ich zgłaszać w zakrystii, kancelarii, bądź telefonicznie.
 • W niedzielę (5.05) o godz. 1000 odprawiona zostanie Msza św. w intencji strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Biertowicach, którzy zapraszają parafian do wspólnej modlitwy.
 • Dziękuję naszym parafianom z rejonu I-wszego cz. 1 „Koszary” za ich troskę o czystość naszej świątyni oraz ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Na przyszły tydzień kościół powierzamy kolejnym uczynnym parafian rejonowi „Za Góra”.
 • Na zakończenie w naszej diecezji Kongresie Eucharystycznym nasza parafia otrzymała 5 miejsc na beatyfikacje Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza, która odbędzie się w sobotę 15 czerwca w Łagiewnikach. Chętnych proszę w tych dniach o zapisanie się w zakrystii.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej a zwłaszcza dla dzieci „Staś”

 • Ogłoszenie, o które poproszono:
 • Burmistrz Gminy Sułkowice zaprasza na obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i na Uroczystą Mszę Święta w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w ten piątek (3 maja) o godz. 1000 w kościele parafialnym w Sułkowicach. Po Eucharystii nastąpi złożenie kwiatów przed Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji.
 • Sułkowicki Ośrodek Kultury „Kuźnia” zaprasza na wspólne śpiewanie Pieśni Patriotycznych, które odbędzie w tym samym dniu - 3 maja - o godz. 1600 w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia i Czcigodnym Jubilatom składam najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki naszej Patronki Matki Bożej Różańcowej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania. Szczęść Boże.

 

Myśl

Kochaj Mój Krzyż i przyjmij go z odwagą pełną ufności. Nie burz się, kiedy wszystko wymyka ci się spod kontroli i kiedy wszystko wydaje się stracone. Świat jest pełen niepokoju, duch zła się panoszy, ale niczego nie jest w stanie zrobić, bo w każdej burzy Ja wstaję niczym tytan i ocalam cię. Ufaj Mi! | „Droga Krzyżowa i Zmartwychwstanie Chrystusa z ks. Dolindo Ruotolo”

113841
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 544