• Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej archidiecezji kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
 • Dziś w naszym dekanacie w Krzywaczce odpust ku czci Przenajświętszej Trójcy. Suma o godz. 1100 /100-lecia konsekracji kościoła/ pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.
 • W Bieńkówce odpust o g. 1130.
 • Dzisiejszy dzień w naszej Parafii to Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas III. Cieszymy się ich radością i modlimy się, aby przez całe życie tak pragnęły spotykać się z Chrystusem, jak w tym szczególnym dniu.  Zapraszam na Biały Tydzień: nabożeństwa majowe do piątku codziennie o 1730, po nich Msza św., w sobotę litania do Serca Jezusowego połączona z procesją Oktawy Bożego Ciała.
 • W przypadającym dziś Dniu Matki wdzięczną modlitwą otoczmy nasze Mamy, wypraszając żyjącym potrzebne łaski, a dla zmarłych – Boże Miłosierdzie i wieczną radość. 
 • W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • W środę (29.05) – wspomnienie św. Urszuli Ledówskiej, dziewicy. Możliwość spowiedzi w tym dniu przed Bożym Ciałem od godz. 1630 do 1730.
 • W czwartek (30.05) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w tym dniu tylko do południa o godz. 800 i 1000 /nie będzie już Mszy św. z godz.1600/.
 • Po zakończonej Eucharystii w Boże Ciało z godz. 1000 wyruszymy w tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy. Strażaków OSP proszę o zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Proszę parafian/mężczyzn proszę do godnego niesienia baldachimu w tym dniu oraz w czasie Oktawy. Zapraszam Służbę liturgiczną: lektorów i ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, Róże różańcowe, młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klasy 7 i 8 by poniosła figurę Matki Bożej Fatimskiej, oraz Was parafian i całe rodziny. Zadbajmy o udekorowanie trasy procesji i przyległych do niej domostw.
 • W ramach oktawy Bożego Ciała od piątku 31 maja /zakończenie nabożeństw majowych/ procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła odbywać się będzie w tygodniu o godz. 1730, a w przyszłą niedzielę o 1530.
 • W sobotę (1.06) – wspomnienie św. Justyna, jest to zarazem I-sobota miesiąca. O godz. 700 Msza św., po niej nabożeństwo różańcowe wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny połączone z Litanią loretańską.
 • W sobotę będzie VII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Msza święta w Łagiewnikach rozpocznie się o godzinie 1200.
 • W tym dniu w sobotę o 1730 litania do serca Jezusowego po niej procesja Oktawy Bożego Ciała /nie będzie już dodatkowej wieczornej Mszy św./
 • Ministrantów i lektorów zapraszam na obowiązkową zbiórkę informacyjną w sobotę o godz. 1000.
 • W przyszłą niedzielę (2.06) po Mszy św. z godz. 1600 spotkanie wszystkich rodziców i kandydatów z klasy 7 i 8 przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.
 • Jak słyszeliśmy w liście arcybiskupa metropolity zbliża się dzień beatyfikacji sługi bożego ks. Rapacza. Składka na organizację tej uroczystości w przyszłą niedzielę.
 • Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za troskę o czystość naszego kościoła, za jego posprzątanie na dzisiejszą Eucharystię, za kwiaty oraz dekoracje komunijne.
  Na kolejny tydzień naszej wspólnoty Kościoła, powierzamy rejon IV – Za Rzeka cz. 3.
 • Polecamy prasę katolicką, w śród nich jest także do nabycia „Gość Extra” oraz miesięcznik „Dobre Nowiny”, a dla dzieci „Staś”. 
 • Ogłoszenie, o które poproszono:
 • Burmistrz Gminy wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sułkowicach zapraszają do kontaktu z Ekodoradcami w Urzędzie Miejskim odnośnie bezpłatnej usługi programu „Czyste powietrze” oraz informacji mandatów karnych odnośnie ich właścicieli psów. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Myśl

Nie stajesz się święty dlatego, że przestajesz grzeszyć, ale coraz mniej grzeszysz dlatego, że stajesz się święty. | Petrus

113840
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 543