• Dziś w niedzielę (9.06) zapraszam Rodziców wraz z uczniami klasy VI po Mszy św. z godz. 1000 na spotkanie informacyjne rozpoczynające przygotowanie dalsze do sakramentu bierzmowania.
 • Trwa miesiąc poświęcony Bożemu Sercu. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. 
 • W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • We wtorek (11.06) – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
 • W czwartek (13.06) – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

W tym dniu kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpoczynamy je o godz. 1730 nabożeństwem czerwcowym, o godz. 1800 Msza św., po niej procesja Maryjna, różaniec fatimski z prośbami i podziękowaniami, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

Po raz kolejny zapraszam dzieci szkoły podstawowej poprzez wyrażenie zgody ich rodziców o zadbanie, zaangażowanie się i kontynuowanie tradycji w tej parafii na Mszy św. i procesji w postaci dzieci fatimskich: Franciszka, Hiacynty i Łucji. Serdecznie zapraszam.

Bardzo proszę by figurę Matki Bożej poniosły wyznaczone sobie osoby z kolejnej 2-iej  Róży różańcowej.

 • Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św. ranną i wieczorną oraz nabożeństwem fatimskim.
 • W piątek (14.06) – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 • W sobotę (15.06) o godz. 1100 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się Beatyfikacja Sługi Bożego ks. Michała Rapacza i zakończenie Kongresu Eucharystycznego Archidiecezji Krakowskiej. Są bezpłatne wejściówki na tą Uroczystość w Bazylice i na Błoniach – można je sobie osobiście odebrać w zakrystii. Serdecznie zapraszam.
 • W przyszłą niedzielę (16.06) odbędzie się X Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie. Rozpoczęcie o godz. 1130 na Placu Matejki, trasa ulicami Starego Miasta na Plac Wolnica. Zachęcam do udziału, szczegóły na plakatach.
 • Dziękuję młodzieży bierzmowanej i rodzicom za posprzątanie świątyni i udekorowanie kościoła oraz za złożony dar świec ołtarzowych na ołtarz.

Dziękuję p.organiście Bartoszowi za ubogacenie liturgii śpiewem, szafarzowi p.Szymonowi, p.zakrystiance Barbarze za ich udział i pomoc oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu i godnym przeżyciu tych uroczystości w kościele i przy stole.

 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu 5-tego „od Stachówki”. W tym tygodniu o czystość naszego kościoła zatroszczyło się 9 osób/pań-parafianek. Na przyszły tydzień troskę  o naszą świątynię powierzamy kolejnym mieszkańcom z rejonu 6 „Centrum po stronie Rzeki”. 
 • Ogłoszenie, o które nas poproszono:
 • Urząd Miejski w Sułkowicach wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną organizują „Akcję krwiodawstwa", która odbędzie się jutro /w poniedziałek 10.06. 2024 r./ w Starej Szkole w Sułkowicach od g. 800 do 1200. Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu sulkowice.pl

W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. +Jan Moskała. Polecajmy go jak i wszystkich naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas do odważnego wyznawania wiary przed ludźmi, których spotkamy na drogach nowego tygodnia.

Myśl

Jak będziesz się modlił w kryzysie, to diabeł nie ma szans | Ks. Piotr Pawlukiewicz

113843
Dzisiaj: 33
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 546