• Litanię do Serca Jezusowego odprawiamy w tych dniach: w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej, a we wtorek, czwartek i w sobotę rano.
 • W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • W poniedziałek (24.06) – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 • W czwartek (27.06) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy.
 • W piątek (28.06) – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła.
 • W sobotę (29.06) – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. tylko rano o godz. 700 /jest to święto nie obowiązkowe i nie będziemy już dokładać dodatkowej Mszy św./. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

To także dzień imienin p.Pawła, który gra u nas w parafii, składamy mu najlepsze życzenia – wielu łask od Boga i opieki św. Patrona.

 • Rozpoczęły się wakacje i urlopy. Przypominam, że kancelaria parafialna podczas wakacji jest czynna w dni powszednie pół godziny po Mszy św. rannej i wieczornej z wyjątkiem uroczystości i świąt przypadających w poszczególne dni.
 • Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Pamiętamy o naszych zmarłych, zwłaszcza o zmarłych ojcach, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu VII „Początek wsi - od drogi bielskiej”. Dziękuję za posprzątanie świątyni i troskę o czystość tego Domu Bożego - Bóg zapłać. Na przyszły tydzień powierzamy tę troskę mieszkańcom rejonu VIII  „Okolice kościoła”.
 • Za tydzień w przyszłą niedzielę /30 czerwca/ po Mszy św. z godz. 1000 odbędzie się spotkanie organizatorów i przyjmowanie kolejnych wpłat dotyczące pielgrzymki/wycieczki do Medjugorie. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym.
 • Spotkanie/zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę 30 czerwca o godz. 1700. Serdecznie zapraszam.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W miejscu przeznaczonym na prasę katolicką do nabycia „Gość Niedzielny – Historia Kościoła, dla najmłodszych miesięcznik Staś.

Dziś przy wyjściu z kościoła otrzymamy bezpłatny miesięcznik „Dobrych nowin” oraz czasopismo WPIS dotyczące Wiary, Patriotyzmu i Sztuki.

 • Ogłoszenie, o które nas poproszono:
 • Urząd Miejski w Sułkowicach informuje, że w związku z wprowadzeniem nowych ulic w naszej miejscowości dzisiaj /w niedzielę 23.06.2024 r./ od g. 800 do 1300 w budynku szkolnym będzie można odebrać zawiadomienia o zmianie punktów adresowych budynków. Od jutra /24.06/ takie zawiadomienia można odbierać tylko w Urzędzie Miejskim w Sułkowicach w pok. 116 (I piętro) w godzinach pracy urzędu.

Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzę udanych wyjazdów, słonecznej pogody, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.


Warszawa 18.06.2024

Oświadczenie Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego KEP
w związku z informacjami Pani Minister Edukacji Barbary Nowackiej
przekazanymi w dniu 17 czerwca 2024 roku w stacji TVN 24,
zapowiadającymi zmiany w Rozporządzeniu o organizacji lekcji religii

Komisja Wychowania Katolickiego KEP odnosząc się do informacji przekazanych przez Panią Minister Edukacji Barbarę Nowacką wyraża stanowczy sprzeciw wobec planowanych działań, które mają na celu redukcję nauczania lekcji religii do jednej godziny tygodniowo oraz łączenie klas na lekcjach religii. Nawiązując do stanowiska Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 czerwca 2024 należy podkreślić, że zapowiadane zmiany są krzywdzące lub wręcz dyskryminujące. Ograniczają one prawa rodziców do wychowania własnych dzieci w wyznawanej wierze.

Komisja Wychowania Katolickiego pragnie przypomnieć, że zgodnie z obowiązującym prawem wszelkie zmiany legislacyjne odnoszące się do nauczania lekcji w szkole powinny zostać dokonane na drodze porozumienia z Kościołami oraz związkami wyznaniowymi.

Stosownie do głosu biskupów, „zachęcamy wszystkich wiernych, aby podejmować działania ukazujące wartość lekcji religii w szkole. Szczególnie prosimy katolickich rodziców, aby odważnie zabierali głos w tej sprawie. Apelujemy także do mediów katolickich, ruchów i wspólnot religijnych, aby podejmowali podobne działania”.

Bp Wojciech Osial
Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP

Myśl

Statek nie tonie od wody, która go otacza, ale od tej, która dostaje się do środka. Nie pozwól by to, co się dzieje wokół Ciebie, dostawało się do Twojego wnętrza i ciągnęło Cię w dół.

113845
Dzisiaj: 35
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 548