• Dzisiaj /30 czerwca/ po Mszy św. z godz. 1000 w „Domu parafialnym” spotkanie organizatorów i przyjmowanie kolejnych wpłat dotyczące pielgrzymki/wycieczki do Medjugorie.
 • Zapraszam także dziś o godz. 1700 Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie.
 • Rozpoczęły się wakacje i urlopy. Przypominam, że kancelaria parafialna podczas wakacji jest czynna w dni powszednie pół godziny po Mszy św. rannej i wieczornej z wyjątkiem uroczystości i świąt przypadających w poszczególne dni. Kancelaria Parafialna w I piątki wieczorem nieczynna. 
 • W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • W środę (3.07) – święto św. Tomasza Apostoła.
 • W czwartek (4.07) – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej (katedry wawelskiej) w Krakowie.
 • W sobotę (6.07) – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. 
 • Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
 • W czwartek (4.07) od godz. 1700 Godzina Święta z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i możliwością osobistej modlitwy, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  O godz. 1800 Msza św. w której polecamy zmarłych z tej parafii minionego roku.
 • W piątek (5.07) spowiedź również od godz. 1700, o 1800 Msza św. z udziałem praktykujących I piątki miesiąca, na zakończenie litania do Najśw. Serca Jezusowego.
 • W tym też dniu chciałbym udać się do chorych od godz. 830. Proszę o ich zgłaszanie w kancelarii lub zakrystii.
 • W sobotę (6.07) – z racji I soboty miesiąca po rannej Mszy świętej nabożeństwo różańcowe wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 • Jak co roku Firma Green Office wraz ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” organizuje kolejną zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego, która rozpocznie się przez trzy dni, od czwartku do soboty /4.07 - 6.07/ do godz. 930.
  Środki z tego celu są przeznaczone na pomoc Polskich Misjonarzy. Miejsce składowania rzeczy na górnym parkingu w wyznaczonym miejscu.
 • Dziękuję naszym parafiankom z rejonu VIII – „Okolice kościoła” za ich troskę o czystość naszej świątyni oraz ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Na kolejny tydzień za poczucie odpowiedzialności naszej wspólnoty Kościoła, powierzamy rejonowi IX – „Skotnica”. Więcej informacji odnośnie tego sprzątania będzie w zakrystii.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W miejscu przeznaczonym na prasę katolicką jest do nabycia dla najmłodszych miesięcznik Staś. Przy wyjściu z kościoła otrzymamy także bezpłatny miesięcznik „Dobrych nowin”. 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Przez przyczynę naszych Świętych Pan Bóg niech nam błogosławi.

Myśl

Jeśli cierpienie by nie istniało, to skąd byś wiedział, czy jesteś wierzący? | Petrus

113845
Dzisiaj: 35
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 548