• Kalendarz liturgiczny:
  • Poniedziałek (8.07) – wspomnienie św. Jana z Dukli.
  • Czwartek (11.07) – święto św. Benedykta opata, patrona Europy.
  • Piątek (12.07) – św. Brunona, Bonifacego z Kwerfurtu.
  • Sobota (13.07) – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

To również wieczór fatimski, rozpoczynamy go w tym dniu wcześniej /o zmienionej porze/ o godz. 1730 Godzinkami do Matki Bożej, o godz. 1800 Msza św., po niej procesja Maryjna, różaniec fatimski z prośbami i podziękowaniami, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

Zapraszam dzieci szkoły podstawowej na Mszę św. i procesję w postaci dzieci fatimskich: Franciszka, Hiacynty i Łucji.

Bardzo proszę by figurę Matki Bożej poniosły wyznaczone sobie osoby z 3-ciej Róży różańcowej. Serdecznie zapraszam.

  • Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św. ranną i wieczorną oraz nabożeństwem fatimskim.
  • Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. W ramach współpracy z parafią w Izdebniku przez cały lipiec Msze św. w naszym kościele w tygodniu będą odprawiane godzinę później: w poniedziałki, środy, piątki o 1900, we wtorki, czwartki i soboty o 800. W sierpniu to przesuniecie będzie w tamtejszej parafii.
  • We wtorek pielgrzymi pieszej pielgrzymki z Trzemeśni na Jasną Górę o godz. 1100 nawiedzą nasz kościół na chwilę odpoczynku i wytchnienia.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 nasi aspiranci zostaną uroczyście przyjęci do grona kandydatów na ministrantów naszej parafii i pobłogosławieni. Chłopców szczególnie po I-wszej Komunii św., którzy jeszcze się zastanawiają pomimo wakacji zapraszam na spotkanie informacyjne w sobotę o godz. 1000.
  • Składam serdeczne podziękowanie paniom z rejonu IX „Skotnica”, za ich troskę o czystość tej świątyni nade wszystko za zaangażowanie się dzieci z tych domów i rodzin do tej pomocy oraz złożoną ofiarę przez dorosłych na potrzeby naszej wspólnoty.

Dziękuję nowożeńcom, za ich ofiarę pieniężną i kwiaty, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu - składamy im najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Matki Bożej Różańcowej.

Troskę o Kościół i jego otoczenie na następna niedzielę powierzamy kolejnym parafianom „Nad Zakładem komunalnym”.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drodze przemiany naszych serc. Wszystkim życzę dobrego odpoczynku, zdrowia, pogody ducha oraz roztropności. Szczęść Boże.

 

Myśl

Odpuść sobie i pozwól działać Bogu

113840
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 543