- Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Popołudniu „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o godz. 1500. Wszystkich czcicieli Męki Pańskiej, a szczególnie dzieci i młodzież serdecznie zapraszam na to nabożeństwo. Składka po „Gorzkich Żalach” wychodząc z kościoła przeznaczona jest na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
- W tym tygodniu przeżywać będziemy:
- W środę (19.03) – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
- W piątek (21.03) - z racji III piątku miesiąca na zakończenie Mszy świętej Koronka za naszych zmarłych polecanych w niedzielnych wypominkach i w intencji dusz czyśćcowych.
- Droga Krzyżowa w Wielkim Poście w piątki odprawiana jest dla dzieci o godz. 1600, dla dorosłych oraz dla młodzieży w szczególny sposób przygotowującej się do bierzmowania po Mszy św. o godz. 1730.
Za tydzień (23.03) w przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych.- Dodatkowa Msza św. w tym czasie będzie we wtorek (25.03) o godz. 1530 z nauką rekolekcyjną dla chorych Parafian i udzielaniem Sakramentu namaszczenia. Rodziny i sąsiadów proszę o umożliwienie dotarcia chorym do kościoła.
- Chorych i starszych, którzy nie mogą uczestniczyć w kościele w czasie rekolekcji i spowiedzi wielkopostnej można zapisywać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie w tym tygodniu.
- Program rekolekcji podany jest na stronie internetowej naszej parafii i tablicy ogłoszeń /więcej informacji przekazanych będzie w przyszłym tygodniu/.
- Dziękuję naszym paniom, parafiankom z kolejnego rejonu – „za Rzeka cz. 3”, za ofiarę złożoną na potrzeby parafii oraz troskę o czystość naszej świątyni. Na przyszły tydzień troskę o naszą świątynię powierzamy parafianom z rejonu 5 „od Stachuwki”.
- Dziękuję ofiarodawcom naszej parafii i ufundowanie „zacheuszków”. Są one znakiem tego, że nasz kościół jest konsekrowany czyli poświęcony Bogu i przeznaczony na sprawowanie liturgii czyli służby Bożej. Świeczników tych jest 4, a świece tam umieszczone zapalane są w rocznicę konsekracji kościoła lub w ostatnią niedzielę października.
- Dziękuję także darczyńcy, anonimowej osobie za ufundowanie bursztynowych korali jako dar złożony Matce Bożej w figurze naszego kościoła za otrzymane łaski w pewnej rodzinie.
- Od 20 lat co roku odbywają się Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej. Wczoraj w etapie rejonowym w Sułkowicach nasi lektorzy zajęli zasłużone 2 miejsce w kategorii „lektor młodszy”. Kolejny raz mogą być dumni, a my im gratulujemy zwycięstwa!!!
Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Jubilatom składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego rodzinnego świętowania oraz owoców wielkopostnego czasu.





