• Dziś rozpoczyna się peregrynacja ikony Świętej Rodziny w naszym dekanacie sułkowickim. O godz. 16:00 nawiedzi parafię i Kościół w Rudniku, w poniedziałek Budzów, we wtorek Sułkowice z całonocnym czuwaniem, a w środę Bieńkówkę. Zapraszam wszystkich całymi rodzinami do wspólnej modlitwy i czasu nawiedzenia. Wszystkie informacje o peregrynacji były podane w ubiegłą niedzielę.

• Dziś kolejne spotkanie z Jezusem Chrystusem w ramach 40–godzinnego nabożeństwa przed Wielki Postem. To czas szczególnej modlitwy całej parafii przed Najśw. Sakramentem jako wprowadzenie do przeżywania Wielkiego Postu, modlitwy o pokój i przebłagania Boga za nasze grzechy. Rozpoczęcie o 14:00, o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej dalsza część modlitwy do godz. 15:45.

• Za tydzień 27 lutego na to nabożeństwo zapraszam młodzież klasy 7 i 8 przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z Rodzicami i rodzinami.

• We wtorek w liturgii Kościoła Święto Katedry św. Piotra Apostoła- szczególny dzień modlitwy za papieża Franciszka, w środę wspomnienie św. Polikarpa biskupa i męczennika.

• Młodzież z klasy VIII zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne o godz. 18:00 w najbliższy piątek do „Domu parafialnego”.

• W minionym tygodniu został złożony dar pieniężny od anonimowego ofiarodawcy dla klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych w Krakowie przy ul. Łobzowskiej 40. Siostra przełożona bardzo dziękuje za hojność i dobroć serca. W tym czasie prowadzony jest konieczny remont zawalonego muru. Otrzymane wsparcie to dla nich znak troski i miłosierdzia Boga, a każdy najmniejszy gest wypływający z otwartego, hojnego serca zapisany jest na wieczność w Niebie. Więcej informacji, kontakt telefoniczny czy mailowy dla ofiarodawcy bądź zainteresowanych znajdziemy na stronie internetowej tych sióstr.

• Ostatni czwartek przed Środą Popielcową to tak zwany tłusty Czartek przypada 24 lutego. Bracia kapucyni zapraszają do akcji „Wyślij pączka do Afryki". Zamiast kupować pączki w tłusty czwartek możemy wpłać darowiznę na misje. Dzięki temu misjonarze wybudują studnie w Afryce dla ludzi, którzy cierpią z powodu braku wody. Dzięki tej akcji kobiety nie będą chodzić po wodę wiele kilometrów a dzieci nie będą chorować, bo zapewnimy im dostęp do czystej wody ze studni głębinowej.
Wpłat można dokonywać przez stronę www.pączek.kapucyni.pl

• Za dwa tygodnie 5 marca 2022r. odbędzie się 12-sta Ogólnopolska Spartakiada Zimowa na nartach, snowboardzie i jeździe na byle czym w Kasinie Wielkiej. Udział w tych konkurencjach jest bezpłatny - szczegóły są umieszczone na dwóch plakatach tablicy informacyjnej w przedsionku kościoła.

• Dziękuję za sprzątanie i wystrój naszego Kościoła parafianom z rejonu III „Za Rzeka II”: były to rodziny p. Iwona i Piotr Flaga, p. Renata i Jarosław Sowa i p. Paulina Nędza. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję także innym pozostałym osobom, ale i Wam z tego rejonu za złożoną ofiarę na zakupione żywe kwiaty.
Troskę o Kościół powierzamy kolejnym parafian z rejonu IV „Za Rzeka III”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

Myśl

Pan Bóg ma zawsze najlepszy plan. To tak jak z robieniem dywanu. Od strony tkanej wygląda jak bezsens, od drugiej strony jak piękny wzór. | ks. Piotr Pawlukiewicz

111937
Dzisiaj: 94
Wczoraj: 39
Ten miesiąc: 1,046