Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w kościele okres wielkanocny.- W tym tygodniu przeżywać będziemy:
- W poniedziałek (9.06) – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
- W środę (11.06) – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
- W czwartek (12.06) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
- W piątek (13.06) – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.
W tym dniu kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpoczynamy je o godz. 1730 nabożeństwem czerwcowym, o godz. 1800 Msza św., po niej procesja Maryjna, różaniec fatimski z prośbami i podziękowaniami, zakończenie Apelem Jasnogórskim. Bardzo proszę by figurę Matki Bożej poniosła młodzież z klasy VII przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. W tych też dniach mają indywidualne rozmowy z księdzem prowadzącym na podsumowanie i udział w tegorocznych przygotowaniach.
Serdecznie zapraszam do licznego udziału.
- W sobotę (14.06) – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
- W przyszłą niedzielę (15.06) – uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
- Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św. ranną i wieczorną oraz nabożeństwem fatimskim.
- Dziękuję naszym parafianom z rejonu I-wszego cz. 1 „Koszary” za ich udział, troskę o czystość naszej świątyni oraz ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Na przyszły tydzień kościół powierzamy rejonowi „Za Góra”.
- Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała w czwartek 19 czerwca 2025 po Mszy św. z godz. 1000 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Trasa będzie jeszcze przebiegać jak w roku ubiegłym. Proszę o przygotowanie Ołtarzy na Boże Ciało, Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy przejścia Procesji.
- Spotkanie/zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w ostatnią niedzielę 29 czerwca o godz. 1700. Serdecznie zapraszam.
Niech Boże błogosławieństwo umocni nas do odważnego wyznawania wiary przed ludźmi, których spotkamy na drogach nowego tygodnia.





