Biertowice 243
32-440 Sułkowice
tel. 12-273-28-39
Jak dojechać...

 • Dziś ostania niedziela I części okresu zwykłego. W naszej wspólnocie parafialnej to także trzecia niedziela adoracji przed Wielki Postem. Od godz. 1400 zapraszam młodzież klasy 7 i 8 przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z Rodzicami i rodzinami. O godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej dalsza część modlitwy do godz. 1545.
 • W związku z ogłoszoną przez Episkopat zbiórką dla poszkodowanych w czasie wojny na Ukrainie w naszej Parafii odbędzie się ona w środę popielcową oraz I Niedzielę Wielkiego Postu po Mszach św. do puszek.
 • We wtorek (01.03) przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny, którą – jak sami dzisiaj widzimy – łatwo jest stracić.
 • Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Rozpoczniemy 40-to dniowy Wielki Post od posypania głów poświęconym popiołem - symbolem podjęcia pokuty za nasze grzechy. Msza św. będzie odprawiona rano o godz. 700 i po południu o 1700. W tym dniu do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18-stym a 60-siątym rokiem życia, posiłki ograniczamy do trzech dziennie w tym jeden do syta oraz wszyscy zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  Ten dzień w tym roku, na prośbę papieża Franciszka obchodzimy jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.
 • W naszej Archidiecezji rozpoczyna się w środę okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej, który trwa do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej – czyli w tym roku do 12 czerwca.

Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:

 • W czwartek (03.02) od godz. 1600 okazja do spowiedzi świętej;
 • w tym też dniu na Mszy św. o godz. 1700 polecamy wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, których Bóg odwołał do wieczności w minionym roku;
 • uczniów klas VII z indeksami zapraszam po Liturgii na kolejne spotkanie formacyjne o godz. 1800 do „Domu parafialnego”.
 • W piątek (04.03) - święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej;
 • spowiedź od 1530, o 1700 Msza św. z litanią do Najśw. Serca Jezusowego;
 • po Mszy św. pierwsza w tym roku Droga Krzyżowa. Na to nabożeństwo zapraszam wszystkie dzieci, wychodząc z kościoła będzie można sobie składać odpowiednią wyklejankę wielkopostną;
 • zmianka różańcowa po zakończonych nabożeństwach.
 • W Wielkim Poście w piątki – za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy: „ Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu…”, można zyskać odpust zupełny jak również za odprawienie w kościele Drogi Krzyżowej.
 • Za tydzień (06.03) Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. Tradycyjnie jak co roku w tym czasie rozpoczynamy rekolekcje parafialne /program rekolekcji podany jest na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń, więcej informacji przekazanych będzie w przyszłym tygodniu/.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1500.
 • Spowiedź wielkopostna w czasie rekolekcji dla chorych w domach będzie we wtorek 8 marca od 1530, dzień później w kościele w środę dla dzieci i dorosłych;
 • proszę o zgłoszenie chorych osobiście w zakrystii lub kancelarii, bądź telefonicznie;
 • uprzejmie proszę, aby do przyszłej niedzieli zdeklarowały się PEWNE osoby kierujące samochodem i powiozły księdza rekolekcjonistę. Jeżeli nie znajdą się chętni, to o zorganizowanie transportu dla kapłana z Najświętszym Sakramentem proszeni będą członkowie rodzin osób chorych.
 • Zgodnie z tradycją w czasie Wielkiego Postu w parafii Sułkowice rozpocznie w najbliższą niedzielę Kurs Przedmałżeński na plebanii o godz. 1230. Do udziału zaproszone są pary naszego dekanatu, które zamierzają zawrzeć związek małżeński.
 • Składam serdeczne „Bóg Zapłać” 7 osobom z rejonu IV „Za Rzeka III”, za troskę o czystość tej świątyni i ofiarę złożoną na potrzeby naszej wspólnoty.
  Na przyszły tydzień proszę kolejnych parafian, to rejon V  „Od Stachówki”.
 • Zachęcam do lektury prasy katolickiej szczególnie dla dzieci „Mały gość niedzielny” w cenie 5 zł, a dla najmłodszych „Staś”, 8 zł.

Niech Wielki Post, który wkrótce rozpoczniemy będzie czasem podejmowania dzieł pokutnych oraz postawy miłosierdzia względem bliźnich.

Prośba o przekazanie:

 • Ochotnicza Straż Pożarna w Izdebniku zaprasza wszystkich mieszkańców naszej miejscowości do pierwszej w tym roku akcji krwiodawstwa, która odbędzie się w niedzielę 6 marca 2022 roku, od godziny 900 do 1300 w Domu Strażaka w Izdebniku /zainteresowani proszeni są o zabranie dowodów tożsamości/.
 • W wyniku działań wojennych na Ukrainie pomocy potrzebują dzieci, dorośli, seniorzy. Z myślą o nich Gmina Sułkowice organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów w następujących punktach:

- w Urzędzie Miejskim w Sułkowicach - w godzinach pracy Urzędu;

- we wszystkich szkołach i przedszkolach - w godzinach pracy tych placówek;

- w dniu dzisiejszym, tj. niedziela (27.02.2022 r.) oraz w najbliższy weekend, tj. sobota - niedziela (5-6 marca br.) we wszystkich strażnicach OSP w godzinach od 1600 do 2000.

Dziś mieszkańcy Ukrainy potrzebują naszej szybkiej pomocy. Nie wiadomo jak długo potrwa ta dramatyczna sytuacja, dlatego zbiórka będzie trwała do odwołania, a dostarczone produkty będą systematycznie przekazywane naszym wschodnim sąsiadom.

Lista najpotrzebniejszych artykułów:

- produkty spożywcze (należy wybierać te z dłuższą datą przydatności do spożycia, nie wymagających specjalnych warunków przechowywania) typu: woda w małych i dużych butelkach, konserwy rybne i mięsne z możliwością otwarcia, dania gotowe w słoikach, dania instant, makaron, ryż, kasza, mleko w proszku, cukier, dania w słoiczku dla dzieci, wafle, chrupki;

- produkty higieny osobistej typu: chusteczki nawilżające, wata, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe, pasta i szczoteczki do zębów, mydła, środki higieny osobistej, pampersy dla dzieci, kosmetyki do pielęgnacji dzieci, ręczniki bawełniane lub z mikrofibry, podpaski;

- bielizna oraz odzież dla dzieci i osób dorosłych, w szczególności ubrania - zwłaszcza przeciwdeszczowe i ciepłe (peleryny, kurtki);

- koce w tym termiczne, śpiwory, karimaty;

- zestawy naczyń jednorazowych i wielorazowych, latarki, baterie;

- środki medyczne (np. kompresy i gaziki jałowe, bandaże, woda utleniona).

Przekazywane artykuły powinny być nowe, bądź z niewidocznymi śladami użytkowania!

Pomoc finansową dla Ukrainy można przekazać także za pośrednictwem: Caritas Polska, Polskiej Akcji Humanitarnej i Polskiego Czerwonego Krzyża - Tytułem: UKRAINA

Myśl

Nie stajesz się święty dlatego, że przestajesz grzeszyć, ale coraz mniej grzeszysz dlatego, że stajesz się święty. | Petrus