• Druga niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą „Ad Gentes” to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
 • Dziś przypada 9 rocznica wyboru papieża Franciszka – otoczmy następcę św. Piotra naszą modlitwą.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1500.
  Składka po „Gorzkich Żalach” w Wielkim Poście do koszyczka wychodząc z kościoła będzie przeznaczona na dekoracje i kwiaty do Ciemnicy i Grobu Bożego.
 • Droga Krzyżowa w Wielkim Poście w piątki o 1630, dzieciom towarzyszy układanka Wielkopostna. W tym też dniu na to nabożeństwo zostali zaproszeni specjalni goście zespołu „Noro Lim”, którzy poprowadzą 45 minutowe rozważania z efektami muzycznymi połączone z ostatnią drogą Jezusa w pod tytułem „Idziemy za Tobą” dając nam możliwość głębokiego przeżycia Drogi Krzyżowej. Autorzy i wykonawcy tego zespołu gościli już w wielu kościołach w całej Polsce. Po tym nabożeństwie zainteresowani będą mogli nabyć płyty z nagraniem spektaklu /cena 40 zł/.
  Na to nabożeństwo zaproszona jest obowiązkowo młodzież klasy VII i VIII przygotowująca się do bierzmowania.
 • W piątek (18.03) – z racji III piątku miesiąca Msza święta za naszych zmarłych polecanych w tegorocznych niedzielnych wypominkach, na zakończenie odmówimy Koronkę w intencji dusz czyśćcowych.
 • W sobotę (19.03) przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 • Na pomoc dla Ukrainy w środę popielcową do puszki i z tacy tego dnia w całości oraz w minioną niedzielę po każdej Mszy św. do koszyczka złożyliśmy 5 tyś. 795 zł. Bóg zapłać za otwarte serca. Kwota ta została przelana na konto Caritas Diecezji.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej – dziś przy wyjściu z kościoła otrzymamy bezpłatny miesięcznik „Dobrych nowin” związany z Wielkim Postem i cudem Guadalupe.
 • Za tydzień oprócz Gościa niedzielnego w zakrystii będzie dostępny Gość Extra poświęcony w całości św. ojcu Pio w cenie 10 zł.
 • W przyszłą niedzielę 20 marca po każdej Mszy św., Dyrekcja Szkoły Podstawowej z Woli Radziszowskiej wraz z Rodzicami chorej Emilki z siódmej klasy walczącej z nowotworem, przeprowadzi kwestę na bardzo kosztowne leczenie.
 • Co roku w czasie Adwentu są do nabycia świece CARITAS - „wigilijne dzieło pomocy dla potrzebujących”, a Wielkim Poście w tej parafii w miejsce baranka świąteczne „paschaliki” miłości na stół wielkanocny. Nabywając je składamy ofiarę nie mniejszą niż 7 zł, tym samym będziemy włączać się w akcję „Wielkanocna pomoc ludziom najbardziej potrzebującym” organizowaną przez „Caritas” naszej diecezji. Paschaliki można już nabywać na stoliku wychodząc z kościoła.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu VI „Centrum po stronie Rzeki”. Dziękuję za posprzątanie świątyni i troskę o czystość, nade wszystko paniom: Agnieszce Duda z córką Karoliną, Teresie Targosz, Cecylii Stachura, Barbarze Starowicz, Krystynie Birbaum, Iwonie Turek i Danucie Świerk. Serdeczne podziękowania - Bóg zapłać. Troskę o Kościół powierzam kolejnym parafianom z rejonu VII „Początek wsi - od drogi bielskiej”.
 • Burmistrz Gminy Sułkowice informuje, iż wszyscy obywatele Ukrainy zakwaterowani w prywatnych domach po dniu 24 lutego 2022 r. zobowiązani są do wypełnienia karty pobytu i złożenia jej w Urzędzie Miejskim w Sułkowicach.
 • Urząd Miejski w Sułkowicach informuje, że we wtorek 15 marca 2022 r. mija termin zapłaty I raty podatku od gruntów i nieruchomości. Sołtys wsi będzie przyjmował podatek w poniedziałek/jutro w Strażnicy OSP w godz. 1700 -1800.

Na wierne spełnianie wielkopostnych postanowień w najbliższym tygodniu życzmy sobie Bożego błogosławieństwa – Szczęść Boże.

Myśl

Nie ten jest biedny, kto posiada mało, lecz ten, kto pragnie więcej | Erich Fromm

113845
Dzisiaj: 35
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 548