Biertowice 243
32-440 Sułkowice
tel. 12-273-28-39
Jak dojechać...

 • Druga niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą „Ad Gentes” to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
 • Dziś przypada 9 rocznica wyboru papieża Franciszka – otoczmy następcę św. Piotra naszą modlitwą.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1500.
  Składka po „Gorzkich Żalach” w Wielkim Poście do koszyczka wychodząc z kościoła będzie przeznaczona na dekoracje i kwiaty do Ciemnicy i Grobu Bożego.
 • Droga Krzyżowa w Wielkim Poście w piątki o 1630, dzieciom towarzyszy układanka Wielkopostna. W tym też dniu na to nabożeństwo zostali zaproszeni specjalni goście zespołu „Noro Lim”, którzy poprowadzą 45 minutowe rozważania z efektami muzycznymi połączone z ostatnią drogą Jezusa w pod tytułem „Idziemy za Tobą” dając nam możliwość głębokiego przeżycia Drogi Krzyżowej. Autorzy i wykonawcy tego zespołu gościli już w wielu kościołach w całej Polsce. Po tym nabożeństwie zainteresowani będą mogli nabyć płyty z nagraniem spektaklu /cena 40 zł/.
  Na to nabożeństwo zaproszona jest obowiązkowo młodzież klasy VII i VIII przygotowująca się do bierzmowania.
 • W piątek (18.03) – z racji III piątku miesiąca Msza święta za naszych zmarłych polecanych w tegorocznych niedzielnych wypominkach, na zakończenie odmówimy Koronkę w intencji dusz czyśćcowych.
 • W sobotę (19.03) przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 • Na pomoc dla Ukrainy w środę popielcową do puszki i z tacy tego dnia w całości oraz w minioną niedzielę po każdej Mszy św. do koszyczka złożyliśmy 5 tyś. 795 zł. Bóg zapłać za otwarte serca. Kwota ta została przelana na konto Caritas Diecezji.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej – dziś przy wyjściu z kościoła otrzymamy bezpłatny miesięcznik „Dobrych nowin” związany z Wielkim Postem i cudem Guadalupe.
 • Za tydzień oprócz Gościa niedzielnego w zakrystii będzie dostępny Gość Extra poświęcony w całości św. ojcu Pio w cenie 10 zł.
 • W przyszłą niedzielę 20 marca po każdej Mszy św., Dyrekcja Szkoły Podstawowej z Woli Radziszowskiej wraz z Rodzicami chorej Emilki z siódmej klasy walczącej z nowotworem, przeprowadzi kwestę na bardzo kosztowne leczenie.
 • Co roku w czasie Adwentu są do nabycia świece CARITAS - „wigilijne dzieło pomocy dla potrzebujących”, a Wielkim Poście w tej parafii w miejsce baranka świąteczne „paschaliki” miłości na stół wielkanocny. Nabywając je składamy ofiarę nie mniejszą niż 7 zł, tym samym będziemy włączać się w akcję „Wielkanocna pomoc ludziom najbardziej potrzebującym” organizowaną przez „Caritas” naszej diecezji. Paschaliki można już nabywać na stoliku wychodząc z kościoła.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu VI „Centrum po stronie Rzeki”. Dziękuję za posprzątanie świątyni i troskę o czystość, nade wszystko paniom: Agnieszce Duda z córką Karoliną, Teresie Targosz, Cecylii Stachura, Barbarze Starowicz, Krystynie Birbaum, Iwonie Turek i Danucie Świerk. Serdeczne podziękowania - Bóg zapłać. Troskę o Kościół powierzam kolejnym parafianom z rejonu VII „Początek wsi - od drogi bielskiej”.
 • Burmistrz Gminy Sułkowice informuje, iż wszyscy obywatele Ukrainy zakwaterowani w prywatnych domach po dniu 24 lutego 2022 r. zobowiązani są do wypełnienia karty pobytu i złożenia jej w Urzędzie Miejskim w Sułkowicach.
 • Urząd Miejski w Sułkowicach informuje, że we wtorek 15 marca 2022 r. mija termin zapłaty I raty podatku od gruntów i nieruchomości. Sołtys wsi będzie przyjmował podatek w poniedziałek/jutro w Strażnicy OSP w godz. 1700 -1800.

Na wierne spełnianie wielkopostnych postanowień w najbliższym tygodniu życzmy sobie Bożego błogosławieństwa – Szczęść Boże.

Myśl

Gdy ludzie mówili, że księża nie żyją tym, co głoszą, Tischner za Schopenhauerem powtarzał: "A czy widzieliście taki drogowskaz, który by szedł do miasta?". Jeśli ksiądz nie żyje tym, co głosi, nigdy nie zajdzie do nieba. Ale jeśli ludzie nie pójdą tam, gdzie wskazują księża, skończą tak samo. To jest mega smutne, kiedy lekarze umierają na to co leczą. Ale jeśli ludzie zniechęcą się do medycyny tylko dlatego, że lekarze nie chcą jej stosować na sobie, to dopiero będzie epidemia. | Ks. Wojciech Węgrzyniak