Biertowice 243
32-440 Sułkowice
tel. 12-273-28-39
Jak dojechać...

 • Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1500. Niech rozważanie męki Zbawiciela będzie dla nas okazją do wchodzenia w tajemnicę bliskości Pana, powstawania z upadków i dobrych postanowień.
 • Tak jak było zapowiadane dzisiaj przed kościołem odbędzie po każdej Mszy św. kwesta z której dochód przeznaczony jest na leczenie chorej Emilki z Woli Radziszowskiej.
 • Droga Krzyżowa w piątek o 1630. Zapraszam dorosłych, szczególnie dzieci z krzyżami i małymi krzyżykami w ręku, zwłaszcza te, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.
 • W piątek (25.03.) obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta jest obchodzona w Kościele w Polsce jako Dzień Świętości Życia.

  Wobec trwającej wojny w tym dniu papież Franciszek dokona aktu poświęcenia Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny zgodnie z prośbą Matki Bożej w Fatimie. W czasie mszy św. wieczornej połączymy się z tym aktem papieża modląc się o pokój i nawrócenie Rosji.
 • Podczas Mszy św. o godz. 1700 można będzie przystąpić do „Duchowej Adopcji” dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. To modlitwa przez 9 miesięcy za takie dziecko którego imię zna sam Bóg. Włączając się w to dzieło stajemy się obrońcami życia które jest obecnie tak brutalnie niszczone.

  Na stoliku przy wyjściu kościoła za ławkami są wyłożone deklaracje. Odciętą wypełnioną deklarację należy złożyć w tym dniu przystąpienia. Chętni do włączenia się w tę modlitwę niech także przyniosą świece z okapnikiem.
 • W piątek o godz. 1800 w „Domu parafialnym” kolejne spotkanie młodzieży z klasy ósmej w ramach przygotowania kandydatów do bierzmowania.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu z rejonu VII „Początek wsi - od drogi bielskiej”. Dziękuję za posprzątanie świątyni i troskę o czystość naszej świątyni 12 osobom: dorosłym i młodzieży. Bóg zapłać. Na przyszły tydzień powierzam tę troskę mieszkańcom rejonu VIII  „Okolice kościoła”.
 • W najnowszym numerze w zakrystii do nabycia „GOŚĆ EXTRA” w całości poświęcony św. Ojcu Pio - w cenie 10 zł.
 • Przy stoliku obok miejsca z prasą możemy nabyć „Paschaliki Wielkanocne - Caritas”.
 • Dziękuję za wszelką materialną pomoc, za ofiary na tacę, szczególnie te przelewane na konto bankowe naszej Parafii, które przeznaczone są na bieżące funkcjonowanie, pokrycie kosztów ogrzewania naszego Kościoła i za energię elektryczną. Wszystkim składam Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wszelką pomoc.
 • Pamiętajmy o zmianie czasu w sobotę z 26 na 27.03.2022.
 • Burmistrz Gminy Sułkowice i Sołtys Biertowic zapraszają wszystkich mieszkańców na zebranie wiejskie w przyszłą niedzielę 27 marca 2022 o godz. 1100 w Biertowicach Szkoły Podstawowej do sali gimnastycznej:
  Między innymi temat zebrania:
  - sprawozdanie Sołtysa z realizacji zadań i działalności za miniony rok;
  - informacja Burmistrza Gminy o zrealizowanych zadaniach w 2021 roku i planach na rok bieżący

  Niech kolejne dni Wielkiego Postu pomogą nam w skutecznej przemianie serc, której owocem jest postawa prawdy, przebaczenia i wzajemnej miłości. Maryja, Królowa Pokoju niech oręduje za nami, a Pan Bóg niech nam błogosławi.

Myśl

Dlaczego człowiek cierpi? Nie pytaj dlaczego, ale dla czego...