• Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych oraz przyozdobionych kwiatach na ołtarzu głównym. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 • Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 1500. Nasz liczny udział w tym nabożeństwie niech będzie wyrazem naszego wielkopostnego przylgnięcia do Ukrzyżowanego Pana i pokuty za grzechy.
 • Dziękuję serdecznie za ofiary składane po Gorzkich Żalach na kwiaty i materiały dekoracyjne do Ciemnicy i Grobu Bożego.
 • Burmistrz Gminy Sułkowice i Sołtys Biertowic zapraszają wszystkich mieszkańców na zebranie wiejskie dzisiaj o godz. 1100 w Biertowicach Szkoły Podstawowej do sali gimnastycznej.
 • Od poniedziałku (28.03) i zmianie godzin na letni - Msze św. wieczorne do końca września będą odprawiane o 1800. Zostaje zniesiony również obowiązek noszenia maseczek w kościele.
 • W czwartek (31.03) od godz. 1700 okazja do spowiedzi świętej;
 • w tym też dniu na Mszy św. o godz. 1800 polecamy wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, których Bóg odwołał do wieczności w minionym roku.
 • W piątek (1.04) – pierwszy piątek miesiąca - spowiedź od 1630;
 • Droga krzyżowa o godz. 1730, na to nabożeństwo zapraszam kandydatów do bierzmowania klasy VII i VIII szkół podstawowych. O prowadzenie rozważań Drogi krzyżowej proszę młodzież VIII klasy;
 • wierni, którzy odprawiają pobożnie Drogę krzyżową mogą zyskać odpust  zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu;
 • o godz. 1800 Msza św. z litanią do Najśw. Serca Jezusowego;
 • zmianka różańcowa po zakończonych nabożeństwach.
 • Kancelaria Parafialna w I piątki wieczorem nieczynna.
 • W sobotę (02.04) w tym dniu przypada 17 rocznica odejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca. Abp Marek Jędraszewski zaprasza na czuwanie pod Oknem Papieskim przy ulicy Franciszkańskiej 3, które rozpocznie się o godz. 2000 i potrwa do godz. 2200.
 • W uroczystość Zwiastowania Pańskiego 3 osoby z naszej wspólnoty parafialnej zadeklarowało swoją przynależność do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Bóg zapłać Im za zaangażowanie w tej ważnej sprawie obrony życia ludzkiego. Życzymy im wszystkim wytrwałości w modlitwie i w podjętych zobowiązaniach.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu VIII „Okolice kościoła”. W tym tygodniu o czystość naszego kościoła zatroszczyły się panie: Ewa Sławińska z córką Julią, Katarzyna Trzebońska z synem Antosiem, Kinga Włoch, Zofia Moskal, Janina Chojnacka i Agnieszka Pisiak. Bóg zapłać. Na przyszły tydzień powierzam tę troskę parafianom i mieszkańcom rejonu IX „Skotnica”.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w śród nich jest także nowy kwietniowy numer miesięcznika dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, a dla najmłodszych „Staś” o podniesionej cenie 10 zł.
 • Przy stoliku obok miejsca z prasą możemy nabyć „Paschaliki Wielkanocne - Caritas”.

Ogłoszenie, o które nas poproszono:

 • Burmistrz Gminy w Sułkowicach ogłasza nabór wniosków w ramach Gminnego Programu Wymiany Kotłów na ten obecny rok i realizację zadań inwestycyjnych, polegających na zmianie systemów ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie proekologiczne, służących ochronie powietrza. Termin składania wniosków od 4 do 15 kwietnia br.
 • W związku z potrzebą uzupełnienia zasobów w gminnym magazynie pomocowym w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sułkowicach ponownie uruchomiona zostaje zbiórka artykułów spożywczych, higienicznych oraz nowej odzieży i obuwia dla uchodźców z Ukrainy przebywających w naszej sułkowickiej Gminie. Zbiórka prowadzona będzie do piątku /1 kwietnia/ w dni robocze w Urzędzie Miejskim oraz w sobotę i niedzielę /2 i 3 kwietnia/ w godz. 1600-1800 we wszystkich strażnicach OSP w Gminie Sułkowice. Szczegóły na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na wielkopostnej drodze nawrócenia i przemiany naszych serc. Szczęść Boże.

Myśl

Pan Bóg przychodzi z pomocą 15 minut za późno... i zawsze zdąży. | ks. Piotr Pawlukiewicz

113838
Dzisiaj: 28
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 541