Biertowice 243
32-440 Sułkowice
tel. 12-273-28-39
Jak dojechać...

 • Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. O godz. 1000 na boisku szkolnym Uroczysta procesja z palmami by wyruszyć do naszej świątyni i uczestniczyć we Mszy Świętej.
 • Po południu o godz. 1500 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na które serdecznie wszystkich zapraszam.
 • Dziś także przypada 12 rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.
 • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.
 • W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w Triduum Paschalnym, które przez te dni rozpoczniemy o godz. 1800.
 • Wielki Czwartek (14.04) - W tym dniu nie ma Mszy św. rano!

Msza Święta Krzyżma i odnowienie przyrzeczeń kapłańskich na którą zostali zaproszeni wszyscy Kapłani archidiecezji krakowskiej będzie miała miejsce o godz. 1000 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

 • Na Mszy św. Wieczerzy Pańskiej będziemy dziękować Bogu za ustanowienie Eucharystii i dar Kapłaństwa. Na zakończenie uroczystości Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do „Ciemnicy”. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 2200.
 • Wielki Piątek (15.04) - Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa, to jedyny dzień w roku, kiedy nie sprawuje się Mszy św.

W tym dniu wszystkich między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie dwóch lekkich posiłków oraz jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęca się także, by zachować post w Wielką Sobotę do niedzielnej Mszy św. rezurekcyjnej;

- od godz. 1200 rozpoczęcie Adoracji;

- o 1500 Godzina Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny z Koronką do Bożego Miłosierdzia;

- o godz. 1730 – Droga Krzyżowa dla wszystkich.

 • Liturgia Męki Pańskiej po zakończonej Drodze krzyżowej z adoracją krzyża. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego;

- o godz. 2100 odśpiewamy Gorzkie Żale;

- Adoracja Najświętszego Sakramentu do północy /do godz. 2400/.

 • Naszych Druhów OSP proszę o wartę przy Grobie Pańskim.
 • Ofiary składane przy adoracji Krzyża w Wielki Piątek i w Grobie Bożym w Wielką Sobotę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
 • W Wielką Sobotę (16.04) indywidualna adoracja Pana Jezusa w Grobie /w Najświętszym Sakramencie/ od godz. 800.
 • Poświecenie pokarmów na Stół Wielkanocny w Kościele o godz. 900, 1000, 1100 i 1200;
  - o 1500 Koronka z litanią do Bożego Miłosierdzia.
 • Liturgia Paschalna rozpocznie się od poświecenia ognia, paschału, wody chrzcielnej z uroczystym wyznaniem wiary i Paschalną Eucharystią. Pamiętajmy o świecach z osłonkami.
 • W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę można zyskać odpust zupełny będąc w stanie łaski uświęcającej za półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę (15.04), przypada 95 rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. W naszej modlitwie dziękujmy za jego posługę w Kościele i wypraszajmy mu obfitość Bożych darów.
 • Chciejmy ten święty czas Wielkiego Tygodnia tak przeżyć, byśmy w świątecznym zabieganiu nie zatracili najważniejszego – Chrystusa zbawiającego każdego z nas, zwłaszcza iż przez ostatnie dwa lata tak trudno było w liturgii Wielkiego Tygodnia uczestniczyć.
 • W przyszłą niedzielę (17.04) – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Uroczysta procesja Rezurekcyjna będzie o godz. 600.
 • Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte w porządku niedzielnym. W tym dniu będziemy tradycyjnie wspierać Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie składając ofiary do puszek przed kościołem.
 • Dziękuję naszym Parafiankom za pomoc w udekorowaniu figurki „Pana Jezusa z osiołkiem”. Bardzo proszę także pomimo codziennego trudu i coraz bardziej brakującego czasu o pomoc i niezawodne zaangażowanie się oraz wykonanie corocznych pięknych dekoracji Ciemnicy i Grobu Bożego.
 • Dziękuję za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone osobiście, jak i te przelane na konto parafii. Bóg zapłać.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu X „Nad Zakładem Komunalnym”. W tym tygodniu o czystość naszego kościoła zatroszczyło się 7 osób, przede wszystkim podobnie jak w ubiegłym tygodniu same kobiety: Danuta Jończyk, Maria Klempka, Krystyna Kutryba, Ewa Kopta, Anna Mielniczuk, Renata Śliwa i Rozalia Śliwa. Na przyszły tydzień proszę kolejnych dobrych i uczynnych parafian z XI rejonu „Potok”.
 • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna jedynie w poniedziałek i środę. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę będzie nieczynna.
 • Dziś po nabożeństwie Gorzkich Żali będzie można złożyć ofiarę do koszyczka za ławkami na kwiaty i zakupione nowe materiały oraz tkaniny dekoracyjne w tym tabernakula drewniane przeznaczone do Ciemnicy i Bożego Grobu, które mamy już w posiadaniu na te święte dni i godziwie z szacunkiem będzie można w widoczny sposób przechować Najświętszy Sakrament.
 • Z poprzednich 5-ciu niedziel Wielkiego Postu zebrano: 561 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne „Bóg zapłać” za każdy przysłowiowy grosz.
 • W piątek (8.04) odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Marka w wieku 89 lat. Polećmy naszego Zmarłego Brata Bogu i Jego Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Niech te święte dni Wielkiego Tygodnia otworzą nasze serca na przyjęcie Bożej łaski, pójdźmy za Jezusem poprzez Jego mękę i śmierć, by przeżywać wraz z Nim radość Zmartwychwstania. W tym duchu życzę wszystkim Parafianom i naszym przybyłym Gościom, owocnego Triduum Paschalnego. Szczęść Boże.

 

Myśl

Statek nie tonie od wody, która go otacza, ale od tej, która dostaje się do środka. Nie pozwól by to, co się dzieje wokół Ciebie, dostawało się do Twojego wnętrza i ciągnęło Cię w dół.