• Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. O godz. 1000 na boisku szkolnym Uroczysta procesja z palmami by wyruszyć do naszej świątyni i uczestniczyć we Mszy Świętej.
 • Po południu o godz. 1500 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na które serdecznie wszystkich zapraszam.
 • Dziś także przypada 12 rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.
 • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.
 • W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w Triduum Paschalnym, które przez te dni rozpoczniemy o godz. 1800.
 • Wielki Czwartek (14.04) - W tym dniu nie ma Mszy św. rano!

Msza Święta Krzyżma i odnowienie przyrzeczeń kapłańskich na którą zostali zaproszeni wszyscy Kapłani archidiecezji krakowskiej będzie miała miejsce o godz. 1000 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

 • Na Mszy św. Wieczerzy Pańskiej będziemy dziękować Bogu za ustanowienie Eucharystii i dar Kapłaństwa. Na zakończenie uroczystości Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do „Ciemnicy”. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 2200.
 • Wielki Piątek (15.04) - Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa, to jedyny dzień w roku, kiedy nie sprawuje się Mszy św.

W tym dniu wszystkich między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie dwóch lekkich posiłków oraz jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęca się także, by zachować post w Wielką Sobotę do niedzielnej Mszy św. rezurekcyjnej;

- od godz. 1200 rozpoczęcie Adoracji;

- o 1500 Godzina Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny z Koronką do Bożego Miłosierdzia;

- o godz. 1730 – Droga Krzyżowa dla wszystkich.

 • Liturgia Męki Pańskiej po zakończonej Drodze krzyżowej z adoracją krzyża. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego;

- o godz. 2100 odśpiewamy Gorzkie Żale;

- Adoracja Najświętszego Sakramentu do północy /do godz. 2400/.

 • Naszych Druhów OSP proszę o wartę przy Grobie Pańskim.
 • Ofiary składane przy adoracji Krzyża w Wielki Piątek i w Grobie Bożym w Wielką Sobotę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
 • W Wielką Sobotę (16.04) indywidualna adoracja Pana Jezusa w Grobie /w Najświętszym Sakramencie/ od godz. 800.
 • Poświecenie pokarmów na Stół Wielkanocny w Kościele o godz. 900, 1000, 1100 i 1200;
  - o 1500 Koronka z litanią do Bożego Miłosierdzia.
 • Liturgia Paschalna rozpocznie się od poświecenia ognia, paschału, wody chrzcielnej z uroczystym wyznaniem wiary i Paschalną Eucharystią. Pamiętajmy o świecach z osłonkami.
 • W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę można zyskać odpust zupełny będąc w stanie łaski uświęcającej za półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę (15.04), przypada 95 rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. W naszej modlitwie dziękujmy za jego posługę w Kościele i wypraszajmy mu obfitość Bożych darów.
 • Chciejmy ten święty czas Wielkiego Tygodnia tak przeżyć, byśmy w świątecznym zabieganiu nie zatracili najważniejszego – Chrystusa zbawiającego każdego z nas, zwłaszcza iż przez ostatnie dwa lata tak trudno było w liturgii Wielkiego Tygodnia uczestniczyć.
 • W przyszłą niedzielę (17.04) – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Uroczysta procesja Rezurekcyjna będzie o godz. 600.
 • Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte w porządku niedzielnym. W tym dniu będziemy tradycyjnie wspierać Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie składając ofiary do puszek przed kościołem.
 • Dziękuję naszym Parafiankom za pomoc w udekorowaniu figurki „Pana Jezusa z osiołkiem”. Bardzo proszę także pomimo codziennego trudu i coraz bardziej brakującego czasu o pomoc i niezawodne zaangażowanie się oraz wykonanie corocznych pięknych dekoracji Ciemnicy i Grobu Bożego.
 • Dziękuję za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone osobiście, jak i te przelane na konto parafii. Bóg zapłać.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu X „Nad Zakładem Komunalnym”. W tym tygodniu o czystość naszego kościoła zatroszczyło się 7 osób, przede wszystkim podobnie jak w ubiegłym tygodniu same kobiety: Danuta Jończyk, Maria Klempka, Krystyna Kutryba, Ewa Kopta, Anna Mielniczuk, Renata Śliwa i Rozalia Śliwa. Na przyszły tydzień proszę kolejnych dobrych i uczynnych parafian z XI rejonu „Potok”.
 • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna jedynie w poniedziałek i środę. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę będzie nieczynna.
 • Dziś po nabożeństwie Gorzkich Żali będzie można złożyć ofiarę do koszyczka za ławkami na kwiaty i zakupione nowe materiały oraz tkaniny dekoracyjne w tym tabernakula drewniane przeznaczone do Ciemnicy i Bożego Grobu, które mamy już w posiadaniu na te święte dni i godziwie z szacunkiem będzie można w widoczny sposób przechować Najświętszy Sakrament.
 • Z poprzednich 5-ciu niedziel Wielkiego Postu zebrano: 561 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne „Bóg zapłać” za każdy przysłowiowy grosz.
 • W piątek (8.04) odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Marka w wieku 89 lat. Polećmy naszego Zmarłego Brata Bogu i Jego Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Niech te święte dni Wielkiego Tygodnia otworzą nasze serca na przyjęcie Bożej łaski, pójdźmy za Jezusem poprzez Jego mękę i śmierć, by przeżywać wraz z Nim radość Zmartwychwstania. W tym duchu życzę wszystkim Parafianom i naszym przybyłym Gościom, owocnego Triduum Paschalnego. Szczęść Boże.

 

Myśl

Nie ma znaczenia ile razy upadniesz, bo zawsze możesz wstać. | ks. Piotr Pawlukiewicz

113838
Dzisiaj: 28
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 541