• Przeżywamy dziś radosne zwycięstwo Chrystusa Pana nad śmiercią, grzechem i szatanem. Jutro drugi dzień świąteczny - Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. w kościele jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie w jutrzejsze święto wspierać będziemy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie składając ofiary do puszek przed kościołem.
 • Dzisiaj i jutro o godz. 1500 odmówimy Nowennę i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Od wtorku do soboty Nowenna z Koronką będzie na zakończenie Mszy św.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia.
 • Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. zapraszam w środę (20.04) o godz. 1800 na Mszę św. i poświęcenie książeczek. Po nabożeństwie spotkanie z Rodzicami.
 • W piątek (22.04) – Msza święta za naszych zmarłych polecanych w tegorocznych niedzielnych wypominkach i w intencji dusz czyśćcowych.
 • Po nabożeństwie o godz. 1900 w „Domu parafialnym” zapraszam młodzieży z klasy ósmej na kolejne spotkanie w ramach przygotowania kandydatów do bierzmowania.
 • Z racji Oktawy Wielkanocy w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Za tydzień (24.04) w niedzielę po Mszy św. z godz. 1000 zapraszam uczniów klasy VI wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie informacyjne w ramach przygotowania dalszego do sakramentu bierzmowania.
 • Wszystkim, którzy w tym ostatnim czasie zaangażowali się w przygotowanie kościoła i przyczynili się w przeżywanie Triduum Paschalnego składam serdeczne podziękowanie przy Ciemnicy i Bożym Grobie: dziękuję paniom Teresie Fus, Jolancie Tomczyk, Małgorzacie Łakomy, Teresie Targosz i Jolancie Turek z mężem za piękny kunszt i wystrój tych dekoracji przy pomocy, których mogliśmy w skupieniu modlić się. Dziękuje pewnej rodzinie, która jak co roku z radością serca i naszych oczu ofiarowuje kwiaty na te dni i święta Zmartwychwstania oraz Bożego Narodzenia.
 • Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy modlili się w tych dniach w tej świątyni wypełniając ją swoją obecnością i modlitwą.
 • Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza: lektorom, szczególnie najmłodszym ministrantom z klasy IV i V, którzy oddali swój czas Panu Jezusowi, chęci i serce podczas osobistej Adoracji w Ciemnicy i przy Bożym Grobie, a najszczególniej dziękuję prezesowi ministrantów i lektorów Jakubowi za jego wytrwałość w przygotowywaniu całej uroczystości /myślę, że wszyscy widzieliśmy ile trudu i serca wkładał w to wszystko, żeby ta liturgia wyszła na chwałę Bogu i żeby też była i służyła nam wszystkim/. Bóg zapałać nadzwyczajnemu szafarzowi Eucharystii Szymonowi za posługę przy czytaniu i śpiewaniu Słowa Bożego oraz ubogaceniu tej liturgii podczas Triduum Paschalnego.
 • Szczególne podziękowania wyrażamy wszystkim naszym dzielnym i wspaniałym druhom strażakom starszym i młodszym, za ich Wartę Honorową przez piątkowy wieczór do północy i sobotni cały dzień przy Bożym Grobie.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu XI „Potok”, za posprzątanie kościoła w Wielki Piątek na nabożeństwo i na czas liturgii Wielkiej Soboty. O czystość naszego kościoła zatroszczyło się 11 osób.

  Już dziś bardzo też proszę o wyrozumiałość, życzliwość i spojrzenie na przyszłość, by rejon z tej parafii, który będzie wyznaczony, tak dostosować swój czas sprzątania, by zapach i piękno świątyni było widoczne na Rezurekcję i najważniejsze Święto Zmartwychwstania Pańskiego w całym roku. Na przyszły tydzień proszę kolejnych uczynnych parafian z XII rejonu „Dzioł”.
 • Wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”, który możemy nabyć w stałym miejscu dla prasy katolickiej - przeczytamy m.in. w jaki sposób świętują Wielkanoc grekokatolicy i prawosławni.

Niech Święta Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, Dawcy Życia i Zwycięzcy śmierci, napełnią każdego z nas wielką radością, ufnością i wiarą w ostateczne zwycięstwo dobra nad złem. Niech Zmartwychwstały Chrystus raczy darzyć nas hojnie dobrym zdrowiem, swoim światłem i swoją mocą. Życzę wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom, aby Zmartwychwstały Chrystus ustawicznie obdarzał Was darem swego pokoju tak bardzo potrzebnego dziś na świecie i w ludzkich sercach. Błogosławionych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Wraz z tymi życzeniami przyjmijcie uroczyste błogosławieństwo Zmartwychwstałego Pana.

Myśl

Zasady moralne nie zależą od zdania większości. Błąd jest błędem, nawet jeśli wszyscy są w błędzie. Prawda jest prawdą, nawet jeśli nikt jej nie uznaje. | Abp Fulton Sheen

111936
Dzisiaj: 93
Wczoraj: 39
Ten miesiąc: 1,045